Mindaugas Sadauskas nepateko tarp 16 stipriausių pasaulio laisvojo stiliaus plaukikų

Pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje 25-erių metų Mindaugas Sadauskas 100 metrų laisvuoju stiliumi rungties atrankoje nugalėjo savo plaukime, finišavęs per 49,49 sek. ir pagerinęs savo geriausią sezono rezultatą.
Mindaugas Sadauskas
Mindaugas Sadauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iki asmeninio rekordo lietuviui pritrūko 0,23 sek. Tokio M.Sadausko rezultato nepakako, kad pavyktų patekti į pusfinalį, jis liko 27-oje vietoje iš 115-os startavusių plaukikų.

Geriausią rezultatą atrankos varžybos pasiekė Kinijos plaukikas Zetao Ningas, finišavęs per 48,11 sek. Antrąją vietą užėmė Australijos sportininkas Cameronas McEvoy (48,33), trečiasis liko rusas Vladimiras Morozovas (48,46).

Nuo 2009 metų pasaulio rekordas priklauso Brazilijos plaukikui Césarui Cielo – 46,91 sek.

Lietuvos rekordas užfiksuotas tais pačiais metais, jį pasiekė P.Viktoravičius – 48,84 sek.

Su Lietuvos rekordu M.Sadauskas būtų pasiekęs 16-os geriausiųjų ribą. Paskutinis į pusfinalio traukinį įšoko lenkas Pawelas Korzeniowskis, finišavęs per 48,93 sek.