2011 07 25 /19:20

Olimpinis Trabzonas: medalis jau pirmąją varžybų dieną!

Trabzone, Turkijoje, vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuva pelnė medalį jau pirmąją varžybų dieną.
Plaukikui D.Rapšiui įteikimas sidabro medalis
Trabzonas nusėtas įvairaus dydžio festivalio reklaminiais plakatais / Alfredo Pliadžio nuotr.

Danas Rapšys 200 m plaukimo nugara finale finišavo antras ir iškovojo sidabro medalį. Lietuvio laikas – 2:04.01. Tai naujasis šios amžiaus grupės (iki 17 m.) Lietuvos rekordas.

Auksą iškovojo favoritu laikytas britas Nathanas Theodoris (2:02.54), bronza atiteko – Mortenui Hansenui (2:04.86) iš Danijos.

D.Rapšys pirmavo didžiąją dalį distancijos ir po 150 nuplauktų metrų dar buvo pirmas (1:31.65), tačiau paskutinėje atkarpoje nusileido plaukikui iš Didžiosios Britanijos.

D.Rapšys į finalą pateko kvalifikaciniame plaukime pasiekęs ketvirtą rezultatą.

D.Rapšį treniruoja Žydrūnė Budrienė ir Ina Paipalienė.

ATNAUJINTA 19.20 VAL. „Netikėtas medalis. Labai stengiausi ir pasiekiau“, – netrukus po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo plaukikas. Būsimasis Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos dešimtokas, kaip ir daugelis jaunųjų sportininkų, į klausimas atsakinėja trumpai ir nedrąsiai.

– Danai, kokius tikslus sau kėlei prieš varžybas?

– Norėjau pasiekti Lietuvos rekordą. Džiaugiuosi, kad pavyko.

– Kokie pagrindiniai tavo laimėjimai buvo iki šių varžybų?

–  Nieko įspūdingo iki šio medalio nebuvo. Galbūt Lietuvos čempionato medalis...

–  Kas vis dėlto lėmė sėkmę?

–  Susikaupimas. Labai nervinausi prieš startą, bet galiausiai pavyko susikaupti.

–  Po 150 metrų vis dar buvai pirmas. Ar jautei, jog pirmauji, ir kodėl nepavyko išlaikyti lyderio pozicijos iki galo?

– Mačiau savo varžovus, mačiau, jog šiek tiek išsiveržiau. Bet pabaigoje pritrūko jėgų.

–  Kuo britas Nathanas Theodoris ypatingas? Ar iš tiesų jis toks stiprus, nes ir kvalifikaciniame plaukime turėjo milžinišką pranašumą prieš kitus?

–  Jis atrodo labai suaugęs. Tikras vyras jau.

–  Kokios tavo ambicijos sporte apskritai?

–  Noriu toliau mušti rekordus ir bandysiu aplenkti tą britą.

–  200 m plaukimas nugara – tai tavo mėgstamiausia rungtis?

–  Taip.

–  Kitose rungtyse yra šansų užlipti ant apdovanojimų pakylos?

–  Bandysiu laimėti medalį 50 m laisvu stiliumi varžybose, nes pagal sezono reitingą esu trečias, bei 100 m plaukimo nugara rungtyje, kurioje daugelio plaukikų rezultatai labai panašūs.

–  Kaip manai, kas dar iš plaukimo rinktinės šiame festivalyje gali iškovoti medalį?

–  Povilas Strazdas ir Rokas Dobrovolskis.