2017 04 11 /20:11

Paskutinė varžybų Švedijoje diena – Giedrius Titenis liko per 0,07 sek. nuo medalio

Antradienį Švedijos sostinėje Stokholme baigėsi tarptautinės plaukimo varžybos „Swim Open Stockholm 2017“. Vakarinėje dalyje keturi mūsų šalies plaukikai kovojo dėl medalių finaliniuose plaukimuose, o arčiausiai buvo Giedrius Titenis.
Giedrius Titenis
Giedrius Titenis / „Scanpix“ nuotr.

50 krūtine plaukimo finale G.Titenis finišavo per 27,63 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą, vos 0,07 sek. pralaimėdamas bronzos medalį iškovojusiam Ilja Šymanovičiui iš Baltarusijos (27,56).

Auksą laimėjo švedas Johannesas Skagiusas (27,16 sek.), o sidabro medalį iškovojo kroatas Nikola Obrovačas (27,48 sek.).

Kitas lietuvis, Andrius Šidlauskas, B finale atplaukė antras, o bendroje įskaitoje liko dešimtas (28,56 sek.).

Abu lietuviai atrankoje plaukė greičiau nei finale – ryte G.Titenis distanciją buvo įveikęs per 27,57 sek., o A.Šidlauskas – per 28,32 sek. Rungties Lietuvos rekordas – 27,20 sek.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Danas Rapšys

Danas Rapšys 200 m kompleksiniu stiliumi finale ketvirtojo savo medalio šiose varžybose neiškovojo. Lietuvis pasiekė asmeninį rekordą, distanciją įveikęs per 2 min. 1,94 sek. ir finišavęs penktas. Vytautui Janušaičiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1:59,43 min.

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo vokietis Philipas Heintzas, finišavęs per 1:57.81 min.

Vytauto Dranginio nuotr./Deividas Margevičius

Asmeninį rezultatą taip pat pagerinęs Deividas Margevičius 50 m laisvu stiliumi finale finišavo per 22,99 sek. ir užėmė aštuntąją vietą. Į finalą lietuvis pateko su blogesniu laiku – 23,11 sek.

Auksą laimėjo norvegas Niksja Stojkovski, atplaukęs per 22,59 sek.

Lietuvos plaukimo rinktinė Švedijoje jau iškovojo keturis aukso ir vieną sidabro medalį. D.Rapšys triumfavo trijose rungtyse – plaukdamas 100 ir 200 metrų nugara ir 200 metrų laisvuoju stiliumi. G.Titenis laimėjo auksą, plaukdamas 100 metrų krūtine, sidabrą – 200 metrų krūtine.

D.Rapšys taip pat pasiekė naują 200 metrų laisvuoju stiliumi Lietuvos rekordą – 1:47,10 min.