Plaukikas Edgaras Matakas nepateko į Rio parolimpiados finalą

Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių 100 m laisvuoju stiliumi plaukimo rungties (S11) atrankoje užėmė penktąją vietą, tačiau į finalą nepateko.
Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių finale
Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių finale / Rimantas Navickas/RGB pictures nuotr.

Trečioje rungtyje Rio plaukęs lietuvis 100 metrų atstumą įveikė per 1 min. 06,09 sek. ir antrajame atrankos plaukime užėmė penktąją vietą.

Už lietuvį greičiau plaukė penki iš šešių pirmojo atrankos plaukimo dalyvių, taigi E.Matakas bendroje įskaitoje liko 10-as iš 13-os dalyvių.

Antrąjį atrankos plaukimą laimėjo bendrą geriausią rezultatą parodęs amerikietis Bradley Snyderis (57,16 sek.), už savęs palikęs Bozuną Yangą iš Kinijos (59,74 sek.) ir pirmąjį plaukimą laimėjusį brazilą Matheusą Souza (1:00,17).

E.Matakas Rio parolimpiadoje dalyvavo ir 50 bei 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse.

Pirmojoje iš jų plaukikas pagerino Lietuvos rekordą, o bendroje įskaitoje liko 11-as ir į finalą nepateko. Ilgesnėje distancijoje jis pagerino savo sezono rekordą, o finale užėmė 8-ąją vietą.