Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekordą pagerinusi Rūta Meilutytė Lietuvos plaukimo pirmenybėse iškovojo penktą čempionės titulą

Rūta Meilutytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Rūta Meilutytė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penkis čempionės titulus Anykščiuose pasibaigusiose atvirosiose 2014 metų Lietuvos plaukimo pirmenybėse 25 m ilgio baseine iškovojo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, kuriai vis tik pavyko pagerinti vieną šalies rekordą.

Pradžioje R.Meilutytė iškovojo aukso medalį 100 m nuotolyje krūtine. Ji finale sugaišo 1 minutę 2,88 sekundės ir net 6,2 sekundės pagerino nuo 2009-ųjų Erikai Bespalko priklausiusį čempionatų rekordą.

Sidabras šioje rungtyje atiteko vilnietei Ramintai Dvariškytei (1:09,75), bronza – baltarusei Ksenijai Čaikai (1:10,40).

Vėliau pajėgiausia šalies plaukikė su šalies rekordu triumfavo 50 m nuotolyje peteliške. Finale ji nuotolį įveikė per 26,62 sekundės ir 0,23 sekundės pagerino pačiai lygiai metus priklausiusį rekordą.

Antra šiame nuotolyje liko vilnietė Giedrė Grigonytė (27,81 sek.), trečia – kaunietė Beatričė Kanapienytė (28,48sek.).

Per pirmąsias dvi varžybų dienas R.Meilutytė aukso medalis iškovojo plaukdama 50 m krūtine, bei 50 ir 100 m nuotoliuose laisvuoju stiliumi.

Keturis aukščiausios prabos apdovanojimus šiose pirmenybėse iškovojo panevėžietis Danas Rapšys, po tris – anykštėnas Giedrius Titenis, Plimute besitreniruojanti Jūratė Ščerbinskaitė bei kaunietė Ugnė Mažutaitytė.

Kitų trečiosios dienos rungčių prizininkai:

Moterys.
estafetė 4 po 200 m laisvu stikiumi – 1. Vilniaus MSC 1 9:04,21 (Giedrė Grigonytė, Neringa Jagminaitė, Kristina Toločkaitė, Justina Dilkaitė) 2. Kauno Centro SM 1 9:13,58 3. Klaipėdos „Gintaro SC 1“ 9:34,42
200 m laisvu stiliumi – 1. Jūratė Ščerbinskaitė (Plimutas) 2:02,03 2. Marija Maksimovič (Minskas) 2:07,21 3. Jana Halavenčik (Minskas) 2:09,64
200 m kompleksinis plaukimas – 1. Viktė Labanauskaitė (Panevėžys) 2:20,86 2. Agnė Sorakaitė (Utena) 2:21,20 3. Erika Martišiniūtė (Panevėžys) 2:25,55
50 m nugara – 1. Ugnė Mažutaitytė (Kaunas) 29,23 2. Eva Gliožerytė (Šiauliai) 29,90 3. Nastassija Karakovskaja (Minskas) 29,95

Vyrai. 
estafetė 4 po 200 m laisvu stikiumi – 1. Vilniaus MSC 1 7:53,78 (Povilas Strazdas, Vytenis Vaišvilas, Gytis Bielinis, Matas Lataitis) 2. Šiaulių PM „Delfinas-1“ 8:05,38 3. Vilniaus MSC 2 8:11,05
400 m laisvu stiliumi – 1. Jonas Zakarauskas (Kaunas) 3:58,03 2. Simas Žiaukas (Kaunas) 3:58,89 3. Grantas Dapkus (Kaunas) 4:00,92
100 m nugara – 1. Gytis Stankevičius (Kaunas) 53,62 2. Pavels Vilcans (Latgalė) 55,24 3. Maksimas Dzialendzikas (Minskas) 55,46
100 m peteliške – 1. Danas Rapšys (Panevėžys) 51,92 2. Tadas Duškinas (Kaunas) 52,38 3. Deividas Margevičius (Kaunas) 52,97
200 m kompleksinis plaukimas – 1. Povilas Strazdas (Vilnius) 1:59,49 2. Eimantas Milius (Vilnius) 2:04,24 3. Marius Mikalauskas (Kaunas) 2:04,37
50 m laisvu stiliumi – 1. Mindaugas Sadauskas (Panevėžys) 22,42 2. Justinas Bilis (Panevėžys) 22,87 3. Jevgenijus Rogožinas (Vilnius) 23,00
50 m krūtine – 1. Giedrius Titenis (Anykščiai) 27,07 2. Vaidotas Blažys (Kaunas) 27,95 3. Andrius Šidlauskas (Panevėžys) 28,56
Mišri 4 po 100 m kombinuoto plaukimo estafetė – 1. Kauno PM 1 3:57,83 (Gytis Stankevičius, Vaidotas Blažys, Beatričė Kanapienytė, Diana Jaruševičiūtė) 2. Panevėžio „Žemyna 1“ 4:01,17 3. Vilniaus MSC 1 4:01,62

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką