2016 08 06 /19:25

Rio de Žaneiro vandenyse – įkvepiantys Lietuvos irkluotojų pasirodymai

Šeštadienį oficialiai buvo duotas startas 31-osioms Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Iš Lietuvos sportininkų pirmieji prie starto linijos stojo irkluotojai. Visi favoritais laikyti mūsų šalies sportininkais pateisino lūkesčius ir žengė į kitus etapus.
Lietuvos porinės dvivietės užtikrintai laimėjo atrankos plaukimus
Lietuvos porinės dvivietės užtikrintai laimėjo atrankos plaukimus / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Debiutantas aplenkė vieną varžovą

Simboliška, jog pirmas iš lietuvių žaidynes pradėjo jauniausias mūsų šalies olimpinės delegacijos narys, 18-metis irkluotojas Armandas Kelmelis.

Rodrigo de Freitaso lagūnoje vykusiose vienviečių valčių atrankos varžybų pirmajame plaukime lietuvis 2000 metrų distanciją įveikė per 7:34.59 min. ir liko penktas.

Sekmadienį 14:30 val. A.Kelmelis plauks paguodos plaukime ir turės antrą šansą prasibrauti į ketvirtfinalį.

Pirmąjį plaukimą užtikrintai laimėjo kubietis Angelis Fournier Rodriguezas (7:06.89).

Antras buvo meksikietis Juanas Carlosas Cabrera (7:08.27), trečias – indas Dattu Babanas Bhokanalas (7:21.67).

Visi jie trys pateko į ketvirtfinalį. Ketvirtąją vietą užėmė Tailando atstovas Jaruwatas Saensukas (7:25.06).

Lietuvos atstovas aplenkė tik Vanuatu atstovą Luigi Teilembą (8:00.42).

Lina Šaltytė – ketvirtfinalyje

Po A.Kelmelio vienviečių valčių varžybose dalyvavo Lina Šaltytė. Jai sekėsi kur kas geriau. Antrajame plaukime lietuvė finišavo trečia ir pateko į ketvirtfinalį.

Mūsų sportininkė distanciją įveikė per 8:35.92 min.

Greičiau šiame plaukime startavo ir taip pat į ketvirtfinalį pateko tituluotos irkluotojos – 2008 metų Pekino olimpiados vicečempionė amerikietė Genevra Stone (8:29.67) bei prieš ketverius metus Londone sidabrą iškovojusi danė Fle Udby Erichsen (8:30.07):

Favoritės pateisino lūkesčius

Galingai į pusfinalį įplaukė porinė Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės dvivietė.

Pretendentės į olimpinius medalius pirmajame plaukime ilgą laiką irklavo antroje vietoje, tačiau paskutinėje atkarpoje spurtavo ir nesunkiai nugalėjo.

Mūsiškių laikas – 7:04.82 min.

Už lietuvių finišavo britės Victoria Thornley ir Katherine Grainger (7:05.32) bei prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (7:05.65):

1. Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė 7:04.82
2. Victoria Thornley ir Katherine Grainger (D. Britanija) 7:05.32
3. Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (Prancūzija) 7:05.65
4. Marie–Caterine Arnold ir Mareike Adams (Vokietija) 7:13.49
5. Lisabet Jakobsen ir Nina Hollensen (Danija) 7:18.92

Užtikrinta vyrų pergalė

Moterų pavyzdžiu pasekė ir Mindaugo Griškonio ir Sauliaus Ritterio porinė dvivietė. Lietuvos įgula užtikrintai laimėjo savo plaukimą, distanciją įveikę per 6:29.11 min. ir taip pat žengė į pusfinalį.

Antrą ir trečią vietas šiame plaukime užėmė bei taip pat į pusfinalį pateko atitinkamai norvegai Kjetilas Borchas ir Olafas Tufte'as (6:30.58) bei Europos čempionai vokiečiai Marcelas Hackeris ir Stephanas Kruegeris (6:31.85).

Ketvirti liko ir sekmadienį paguodos plaukime startuos bulgarai Georgi Bozhilovas ir Kristianas Vasilevas:

1. Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris 6:29.11
2. Kjetilas Borchas ir Olafas Tufte (Norvegija) 6:30.58
3. Marcelas Hackeris ir Stephanas Kruegeris (Vokietija) 6:31.85
4. Georgi Bozhilovas ir Kristianas Vasilevas (Bulgarija) 6:44.31

Šansas paguodos plaukime

Vėliausiai iš Lietuvos irkluotojų olimpinį skonį pajuto porinės keturvietės įgula – Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius.

Antrąjį plaukimą mūsiškiai pradėjo vangiai, ir nors antroje distancijos dalyje kiek atsitiesė, finiše jėgų pritrūko. Mūsiškiai finišavo paskutiniai ir pirmadienį dėl vietos į finalą kovos paguodos plaukime.

Greičiausiai šį nuotolį nuplaukė bei į finalą tiesiogiai pateko planetos vicečempionai Australijos (5:50.98) irkluotojai ir Lenkijos kvartetas (5:51.28):