2014 04 10 /12:39

Rūta Meilutytė pagerino 200 metrų laisvu stiliumi Lietuvos rekordą

Lietuvos plaukikės Rūta Meilutytė ir Jūratė Ščerbinskaitė startavo atvirajame Didžiosios Britanijos plaukimo čempionate. R.Meilutytė ketvirtadienį planavo varžytis 200 metrų laisvu stiliumi ir 50 metrų krūtine rungtyse, tačiau antrajame plaukime nepasirodė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

200 metrų laisvu stiliumi Rūta Meilutytė įveikė per 2 min. 00,11 sek. ir buvo nepralenkiama ketvirtajame atrankos plaukime. Jūratė Ščerbinskaitė tame pačiame atrankos plaukime distancij įveikė per 2 min. 03,61 sek. ir buvo septinta. Atrankos nugalėtoja tapo Siobhan-Marie O'Connor, kuri atplaukė per 1 min. 57, 23 sek. Rūta Meilutytė bendroje įskaitoje liko septinta. J. Ščerbinskaitė – 26-a.

Olimpinė čempionė gerokai pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Rūtai Meilutytei prieš šias varžybas priklausė 200 m laisvu stiliumi Lietuvos rekordas, pasiektas Londone – 2:02.68.

50 metrų krūtine atrankoje R.Meilutytė nusprendė nesivaržyti.

Glazge vykstantis plaukimo čempionatas yra skirtas britų plaukikams, kurie varžosi dėl galimybės atstovauti savo šaliai 2014 metų Sandraugos žaidynėse. Organizatoriai pakvietė sudalyvauti ir užsienio plaukikus, tačiau finaliniuose etapuose jie nesivaržys.