Rūtai Meilutytei 100 metrų kompleksiniu būdu nuotolis nebuvo sėkmingas – ji užėmė 5 vietą

Lietuvos plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate trumpuoju taku Dohoje penktadienį nepapildė savo medalių kraičio dar vienu apdovanojimu. Ne itin mėgstamoje ir net neolimpinėje 100 metrų kompleksiniu būdu distancijoje lietuvė šiandien vakare aplenkė 4 varžoves ir užėmė galutinę 5 vietą. Nuo nugalėtojos iš Vengrijos lietuvė atsiliko daugiau kaip 2 sek.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“/„LaPresse“ nuotr.

R.Meilutytė finalą plaukė vos 15 min. po to, kai vos ne su pasaulio rekordu prasimušė į 100 metrų krūtine finalą. Iš Dohos pranešta, kad R.Meilutytei po pastarojo pusfinalio sutraukė kaklą ir lietuvė net galvojo nestartuoti finale. R.Meilutytė nuotolį įveikė per 58,73 sek.

Finalo plaukime mūsų šalies atstovė startavo antrame takelyje.

Planetos čempione su dar vienu pasaulio rekordu tapo vengrė Katinka Hosszu, nuotolį nuplaukusi per 56,70 sek. Antrąją vietą iškovojo britė Siobhan-Marie Oconnor – 57,83 sek., o trečią – australė Emily Seebohm (58,19 sek.).

8. Evelin Verraszto (Vengrija) – 59.31

100 metrų kompleksiniu būdu pusfinalyje R.Meilutytė distanciją įveikė per 58,84 sek. ir užėmusi penktąją vietą tarp visų pusfinalio dalyvių pateko į finalą.

Greičiausios 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje buvo britė Siobhan-Marie O'Connor (57,66 sek.), čempionės titulą ginanti vengrė Katinka Hosszu (57,89 sek.), australė Emily Seebohm (58,31 sek.) bei amerikietė Melanie Margalis (58,66 sek.).

Atrankos plaukime lietuvė distanciją buvo įveikusi per 59,27 sek.