Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo vandensvydžio čempionate lietuviai iškovojo aukso ir bronzos medalius

Suomijoje baigėsi Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo bei jaunių vandensvydžio pirmenybės, kuriose, neatvykus Norvegijai, dalyvavo Suomijos, Danijos, Švedijos ir Lietuvos rinktinės.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Sportoakimirka.lt nuotr.

Nerijaus Papaurėlio ir Tadeušo Pašuk treniruojama Lietuvos jaunimo rinktinė, kurios pagrindą sudarė vilniečiai, 9:11 pralaimėjo Danijos ekipai, 10:4 nugalėjo čempionato šeimininkus ir 16:13 privertė pasiduoti Švedijos komandą. Pastarajame mače net 10 įvarčių lietuviams pelnė Vilniaus VSM auklėtinis Julius Goštautas.

Pusfinalyje Lietuvos jaunimas 10:8 dar kartą įveikė švedus, finale 12:10 (3:4, 3:3, 2:2, 4:1) atsirevanšavo danams bei iškovojo aukso medalius.

Geriausiu jaunimo čempionato žaidėju buvo pripažintas J.Goštautas, kuris iš viso į varžovų vartus įmetė 18 įvarčių.

Jaunimo turnyro bronza atiteko švedams, kurie 12:7 nugalėjo suomius.

Tomo Vainikonio ir Artūro Šimansko vadovaujama Lietuvos jaunių rinktinė, kurią sudarė Alytaus ir Kauno jaunieji vandensvydininkai, 9:14 pralaimėjo pirmenybių šeimininkams, 10:17 turėjo pripažinti danų pranašumą ir 20:9 sutriuškino švedus.

Pusfinalyje lietuviai dar kartą – 10:16 – nusileido Danijos bendraamžiams, mače dėl trečiosios vietos 13:7 nugalėjo švedus bei iškovojo bronzos medalius.

Daugiausiai įvarčių jaunių pirmenybėse – 15 – pelnė kaunietis Tomas Janavičius.

Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunių vandensvydžio čempionato auksą iškovojo turnyro šeimininkai, finale 18:9 privertę pasiduoti danus.