Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis Europos jaunių irklavimo čempionate iškovojo bronzą

Belgijoje Bloso-Hazewinkel ežere vykstančiame Europos jaunių (U-19) čempionate Lietuvos porinė dvivietė (JM2x) valtis iškovojo bronzos medalius.
Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis dešinėje
Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis dešinėje / LIF.lt nuotr.

Vaikinų A finalas baigėsi neįtikėtinai. Lietuvių ir lenkų įgulos finišavo kartu ir pasidalijo trečią ir ketvirtą vietas. Net fotofinišas nesugebėjo išaiškinti nugalėtojo, tad bronzos medaliai įteikti abiem įguloms.

Čempionais šioje rungtyje tapo vokiečiai Andre Philippas Syringas ir Maxas Appelis. Antrąją vietą iškovojo Italijos įgula – Pietro Cattane ir Lorenco Fontana, o su lietuviais kartu finišavo lenkai Mateuszas Swietekas ir Damianas Rewersas.

Merginų dvivietei (JW2x) iki medalių pritrūko dešimties sekundžių. Aukso medalį iškovojo rumunės Elena Lagofatu ir Nicoleta Pascanu (07:12,81), sidabrą – vokietės Annemieke Schanze ir Friedai Hammerling (07:13,71), o bronza atiteko olandėms Lailai Yousiffou ir Marieke Keijser (07:16,65). Lietuvės distanciją įveikė per 7 min. 26,24 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą.

Vienvietininkė Sonata Petrikaitė A finale liko šeštoje vietoje ir medalio taip pat neiškovojo. Lietuvė distanciją įveikė per 8 min. 4,34 sek. Aukso medalį iškovojo baltarusė Desislava Georgjeva (07:51,64), sidabras atiteko prancūzei Camille Juillet (07:53,58), bronza – rusei Jekaterinai Pitirimovai (07:54,39).

Lietuvių pavienio irklo dvivietė įgula (JM2-) su Emiliu Abelkiu ir Žilvinu Visocku B finale užėmė penktąją vietą ir bendroje įskaitoje liko vienuoliktoje pozicijoje. Tuo tarpu keturvietė (JM4x) B finale finišavo trečioje vietoje ir bendrojoje įskaitoje užėmė devintą vietą. Keturvietėje plaukė Matas Lukoševičius, Saulius Ilonis, Julius Lesauskas ir Žilvinas Barakauskas.