„Baltica“ antrą kartą iš eilės „sausai“ laimėjo prieš „Klin“

Penktadienį vykusiame antrajame Vilniaus „Baltica“ mače su Rusijos ekipa „Klin“ Lietuvos komanda iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Įvarčius pelnė Robertas Mikesas (10 min., 23 min.), Leonidas Kozlovas (32 min.), Ilja Afanasijevas (41 min., 48 min.).
HC "Baltica"
HC "Baltica" / hcbaltica.lt

Penktadienio rungtynės nebuvo panašios į trečiadienio mačą, kai „Baltica“ jau varžybų starte iš esmės nulėmė dvikovos baigtį. Pirmame kėlinyje abi komandos keitėsi atakomis, o svečių išpuoliai neretai atrodė netgi pavojingesni.

Lietuvos klubui į priekį išsiveržti pavyko tik kėlinio viduryje, kai jis turėjo vieno žaidėjo kiekybinę persvarą. 10 min. žaibišką trijų žaidėjų kombinaciją taikliu metimu užbaigė slovakas R. Mikesas.

Antro kėlinio pradžia „Balticai“ susiklostė itin sėkmingai: jau 23 min. R. Mikesas po Romano Pantiuchovo metimo iš arti nukreipė ritulį į vartus – 2:0. Tačiau vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų 29 min. buvo priverstas palikti aikštelę po labai šiurkščios Aleksandro Brito atakos. Už ją „Klin“ žaidėjas buvo pašalintas iki pat rungtynių pabaigos. Po itin šiurkščios „Klin“ pražangos rungtynės tapo itin įtemptos ir pasižymėjo dažnais incidentais.

Mūsiškiams vėl greitai pavyko išnaudoti kiekybinę persvarą. Metimu iš arti 32 min. varžovų vartininką nuginklavo Leonidas Kozlovas.

R. Mikesas rungtynių tęsti nebegalėjo. Pasak „Baltica“ gydytojo, jam labai stipriai sumušta šlaunis virš kelio.

„Ir man, ir komandai šiandien sekėsi žaisti. Tiesa, labai norėjau dar įmušti, tačiau sutrukdė trauma. Ačiū Dievui nesužeidė kelio, taigi, tikiuosi, kad po 3-4 dienų jau galėsiu treniruotis“, – sakė „Baltica“ puolėjas, iš viso per dvejas rungtynes su „Klin“ jau pelnęs penkis įvarčius.
Trečio kėlinio pirmą minutę pasižymėjo I. Afanasijevas, o 48 min. jis pasižymėjo antrąkart, išnaudojęs kiekybinę persvarą. Rungtynių baigtis jau buvo nulemta. 58 min. į „Baltica“ vartus buvo skirtas baudinys, tačiau Nikiforas Ščerba užtikrintai atrėmė „Klin“ žaidėjo Nikitos Rybakovo metimą.

„Šiandien buvo kur kas sunkesnės rungtynės. Varžovai žaidė greičiau, nei prieš dvi dienas, tad esu labai patenkintas savo komandos žaidimu. Po įspūdingos trečiadienio pergalės rezultatu 9:0 vaikinai buvo nusiteikę dar vienai rimtai kovai ir iki pat varžybų pabaigos neatsipalaidavo“, – sakė „Baltica“ vyr. treneris Dmitrijus Medvedevas.

Per dvejas rungtynes (120 min.) „Klin“ žaidėjams nė karto nepavyko nuginkluoti „Baltica“ komandos vartininkų. Šeštadienį 17 val. Vilniaus Pramogų arenoje abi šios komandos susitiks dar kartą.

Kitos artimiausios „Baltica“ rungtynės vyks lapkričio 10-ą, 12-ą ir 13-ą dienomis su Penzos „Dizelist“. Tai bus paskutinės HC „Baltica“ varžybos namuose šiais metais.