„Baltica“ ledo ritulininkai išplėšė dar vieną fantastišką pergalę prieš „Dizelist“

Vilniaus ledo ritulio klubas „Baltica“ ir trečią kartą namuose palaužė Penzos „Dizelist“ ekipą. Sekmadienį „Baltica“ triumfavo tik po itin įtemptų varžybų, įmušusi du įvarčius paskutinėmis minutėmis – 4:3 (2:2, 0:0, 2:1).
„Baltica“ ledo ritulininkų padėka sirgaliams. / hcbaltica.lt nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Ne mažiau dramos buvo ir ankstesniuose poros mačuose Vilniuje. Ketvirtadienį šeimininkai laimėjo 4:2, o šeštadienį – 5:3.

Sekmadienį įvarčius Lietuvos komandai pelnė legionieriai iš Rusijos Leonidas Kozlovas (5 min.) ir Vadimas Chvolesas (7 min.), lietuvis Andrejus Židkovas (57 min.) bei slovakas Robertas Mikesas (59 min.).

Namuose laimėjo viską

Per ilgą, net šešių iš eilės namų rungtynių, seriją „Baltica“ iškovojo maksimalų taškų skaičių – 18. Sulig šios dienos varžybomis Lietuvos komanda įveikė jau pusę reguliariojo sezono distancijos ir savo sąskaitoje turi 42 taškus bei užtikrintai pirmauja Vakarų divizione. Nors visus tris mačus „Dizelist“ kovojo pasiaukojamai, tačiau iš Vilniaus išvyks be taškų.

„Paskutinės rungtynės buvo labai sunkios. Šeštadienį labai daug laiko teko žaisti ne pilnos sudėties ir tai iš ritulininkų atėmė daug jėgų. Taigi, šiandien, jau po pirmojo kėlinio pakeičiau komandos taktiką – pradėjome žaisti nuo gynybos ir ieškoti savo šansų kontratakuojant. Tai pasiteisino – išplėšėme pergalę. Gal pasikartosiu, tačiau negaliu nepažymėti tvirto komandos charakterio“, – susitikimą komentavo „Baltica“ strategas Dmitrijus Medvedevas.

Į D.Medvedevo komentarą reagavęs „Dizelist“ vyr. treneris Sergejus Jerchovas, už patirtą dar vieną nesėkmę audringai ėmė kaltinti rungtynių arbitrus: „Mus užmušė teisėjai. Gal reikėtų kviesti juos iš Rusijos?“ – pasiūlė S. Jerchovas.

Atsakydamas į tai, D.Medvedevas buvo lakoniškas: „Nesuprantu tokiu komentarų. Gal reikėjo neįskaityti mūsų įvarčių ir tuomet teisėjas įtiktų „Dizelistui“? – sakė jis.

Įvarčių fejerverkas pradžioje

Šios dienos varžybos pasidėjo įvarčių fejerverku – per pirmąsias 10 min. ritulys vartuose pabuvojo net keturis kartus. Praėjus 4 min. Aleksandras Tarasovas metimu iš arti išvedė „Dizelist“ į priekį. Svečiai pirmavo vos 37 sek., kai pusiausvyrą atstatė „ Baltica“ puolėjas L. Kozlovas, o 7 min., po „Baltica“ kapitono V. Chvoleso metimo, ritulys nuo virpsto įskriejo į vartus. Turint kiekybinę persvarą 11 min. pasižymėjo „Dizelist“ puolėjas Ilja Jakovliavas. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Baltica“ žaisdė trise prieš penkis varžovus, o paskutinėmis sekundėmis, po efektingos kontratakos, vos neišsiveržė į priekį.

Po pertraukos komandos ir toliau keitėsi atakomis, bet tai truko ne ilgai – ir vėl prasidėjo nuolatiniai žaidėjų šalinimai iš aikštelės. Jau 22 min. Lietuvos klubas liko žaisti trise prieš penkis, tačiau atsilaikė. Svečiams tikru išbandymu tapo 31 ir 34 min., „Balticai“ turint dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą. Vis dėlto Lietuvos komandai šių situacijų išnaudoti nepavyko, o kėliniui baigiantis rimto darbo turėjo ir pagrindinis jos vartininkas Nikiforas Ščerba. Ypač įsimintina buvo 38 min., kuomet per kelias sekundes „Baltica“ vartų sargas atrėmė net 4 Rusijos komandos žaidėjų metimus.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kur kas dažniau atakavo svečiai. N. Ščerba atrėmė kelis itin pavojingas atakas, bet 52 min. Denisas Belovas metimu iš krašto nuginklavo vartus. Pavojingos „Dizelist“ atakos tęsėsi dar kurį laiką, bet „Baltica“ vaikinai atrado jėgų lemiamam varžovų vartų šturmui.

57 min. A. Židkovas taikliai pasiuntė ritulį į viršutinį vartų kampą, o 59 min. R. Mikesas pelnė bemaž identišką įvartį. Tuo metu „Dizelist“ žaidė ne pilnos sudėties ir iki rungtynių pabaigos buvo likę 1 min. ir 2 sek. Paskutiniąją  minutę „Baltica“ žaidėjas buvo pašalintas iš aikštelė, o „Dizelist“ vartininkas – šeštuoju žaidėju. Nors „Dizelist“ žaidė šeši prieš keturis, tačiau tai nepadėjo išsigelbėti nuo trečiojo pralaimėjimo Vilniuje.

„Prieš tokias jaunas komandas, kaip Penzos, žaisti yra labai sudėtinga. Jie visą laiką bėga kaip pašėlę ir kiekvieną dvikovą kovojo taip, tarsi ji būtų žūtbūtinė“, – varžybas komentavo „Baltica“ kapitonas Vadimas Chvolesas.

Intriguojančių šios dienos varžybų pabaiga palydėta itin emocingu žiūrovų palaikymu. Gausiam sirgalių būriui „Baltica“ ritulininkai atsidėkojo „žuvyte“ krisdami ant ledo bei susitikimu su visais jais po varžybų ant ledo.

„Baltica“ ir „Dizelist“ lapkričio 24, 26 ir 27 dienomis sužais dar trijų varžybų seriją išvykoje į Penzą.