Dailiojo čiuožimo žvaigždė Kim Yu-Na dalyvaus pasaulio čempionate Japonijoje (video)

Dailiojo čiuožimo princese vadinama Korėjos čiuožėja Kim Yu-Na paskelbė, kad dalyvaus planetos pirmenybėse Tokijuje, kovo 21-27 dienomis. 20-metė olimpinė ir pasaulio čempionė tapo tikra šios sporto šakos sensacija ir vos kartą savo karjeroje tapo ne čempione, o vicečempione.
Kim Yu-Na tapo visų laikų populiariausia Korėjos sportininke
Kim Yu-Na tapo visų laikų populiariausia Korėjos sportininke / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paskutinį kartą K.Yu-Na ant ledo varžėsi praėjusių metų planetos pirmenybėse Italijoje. Ji iškovojo sidabro medalį, tačiau tai tapo menka paguoda ir pačiai sportininkei, ir jos gerbėjams. Tai buvo pirmas kartas, kuomet K.Yu-Na svarbiausiose sezono varžybose pasidabino ne aukso, o žemesnės prabos medaliu.

Po pasaulio čempionato K.Yu-Na šį sezoną praleido ISU „Didžiojo Prizo“ varžybas ir keturių žemynų čempionatą, tačiau priėmė sprendimą dalyvauti Tokijuje vykstančiose pirmenybėse. Trumpąją programą sportininkės atliks kovo 25-ąją. Pirmąją vietą dailiojo čiuožimo reitinge užimanti čiuožėja šiuo metu treniruojasi Los Andžele.

Korėjietė ilgus metus dominavo dailiojo čiuožimo varžybose, o olimpinėse žaidynėse Vankuveryje pagerino sau pačiai priklausiusius trumposios ir laisvosios programos pasaulio rekordus. Ji vienintelė čiužėja, kuriai pavyko perkopti 200 balų ribą, susumavus trumposios ir laisvosios programos rezultatus.