-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Du įvarčiai per pusę minutės „Baltica“ ledo ritulininkams padovanojo pergalę

Vilniaus ledo ritulio klubo „Baltica“ ir antrą kartą pranoko Penzos „Dizelist“ komandą. Šeštadienį namuose žaidusi „Baltica“ nugalėjo rezultatu 5:3 (2:0; 1:3, 2:0).
„Baltica“ ledo ritulininkų džiaugsmas.
„Baltica“ ledo ritulininkų džiaugsmas. / hcbaltica.lt nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Įvarčius pelnė Andrejus Židkovas (2 min.), Vadimas Chvolesas (17 min.), Leonidas Kozlovas (26 min.), Aleksandras Lačichinas (53 min.) ir Robertas Mikesas (53 min.).

Pirmąją poros dvikovą „Baltica“ ketvirtadienį laimėjo rezultatu 4:2.

Sekmadienį Vilniaus Pramogų arenoje komandos susitiks dar kartą. Tai bus paskutinės „Baltica“ varžybos namuose šiais metais.

Po šeštadienio pergalės „Baltica“ (39 tšk., 17 rungt.) dar labiau sutvirtino savo lyderės poziciją Vakarų divizione ir bent laikinai tapo viso Jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) B pogrupio lydere.

Kovojo ne tik su varžovais, bet ir teisėju

Rungtynių pradžia Lietuvos komandai susiklostė labai sėkmingai – praėjus vos 1 min. ir 26 sek. po individualios atakos Andrejus Židkovas pasiuntė ritulį į rusų komandos vartus. Iškart po to identiška ataka Leonidas Kozlovas vos nepadvigubino rezultato.

Tuo pirmojo kėlinio gražioji dalis kuriam laikui ir baigėsi: nespėdavo vienas Lietuvos klubo žaidėjas grįžti nuo nubaustųjų suolelio, kai ten būdavo siunčiamas kitas mūsiškis. Pasak komandos stratego, žaidėjai per dažnai prasižengdavo, o kai kurias situacijas rungtynių arbitras vertindavo priekabiai.

Pagrindinis rungtynių arbitras neleido net prisiliesti prie „Dizelist“ ritulininkų, – sakė D.Medvedevas.

„Mums teko kovoti ne tik prieš varžovus, bet ir teisėją, ypač antrajame kėlinyje. Pagrindinis rungtynių arbitras neleido net prisiliesti prie „Dizelist“ ritulininkų – vieną po kito varė iš aikštelės, nors pražangomis net nekvepėjo. Džiaugiuosi, kad sudėtingose situacijose mūsų komanda parodė savo charakterį, todėl ši pergalė mums labai brangi“, – komentavo vyriausiasis treneris D. Medvedevas.

„Baltica“ žaidimas vėl grįžo į savo vėžias tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet komandos kapitonas V.Chvolesas metimu iš arti padidino rezultatą.

Antrajame kėlinyje sužaidus vos 27 sek. „Dizelist“ ritulininkas Andrejus Penzinas sušvelnino rezultatą iki 2:1. Įvartis tapo savotišku ženklu naujiems aktyviems „Baltica“ veiksmams ir jau po 6 min. L.Kozlovas atstatė dviejų įvarčių persvarą.

Deja, vėl pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus –„Baltica“ ledo ritulininkai vėl vienas po kito buvo šalinami iš aikštelės. Tuo suskubo pasinaudoti „Dizelist“ ir jau 32 min. Denisas Belovas rezultatyviai išnaudojo kiekybinę persvarą. 35 min. „Baltica“ liko žaisti trise prieš penkis varžovus ir, kai jau atrodė pavyks apsiginti, A.Penzinas išlygino rezultatą 3:3.

Varžovai neslėpė apmaudo

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi atakomis, bet po kelių minučių „Baltica“ perėmė iniciatyvą. 48 min. iš aikštelės buvo pašalinti du „Dizelist“ žaidėjai, bet šią kiekybinę persvarą šeimininkai turėjo vos keletą sekundžių.

Lemtinga tapo 53 rungtynių minutė, kai „Baltica“ komandoje pirmąjį savo įvartį pelnė naujasis žaidėjas A.Lačichinas, o nepraėjus nei pusei minutės, R.Mikesas įtvirtino komandos pergalę. Tai jau penktosios iš eilės „Baltica“ laimėtos rungtynės.

„Manau, kad tikrai nusipelnėme bent taško. Gerai rungtyniavome pirmajame kėlinyje, nors jį ir pralaimėjome. Žaidimo lygį išlaikėme ir po pertraukos, pelnydami tris įvarčius, tačiau rungtynių baigtį nulėmė dvi šiurkščios mano komandos klaidos paskutiniame kėlinyje, kai mažiau nei per minutę praleidome du įvarčius. Be to, nors neturiu jokių pretenzijų pagrindiniam rungtynių arbitrui, tačiau to negaliu pasakyti apie jo padėjėjus. Jiems palinkėčiau daugiau profesionalumo“, – sakė „Dizelist“ strategas Sergejus Jerchovas.

Paskutinis komandų susitikimas Vilniuje vyks sekmadienį 17 val. sostinės Pramogų arenoje.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?