„Energijos-Orakulo“ ledo ritulininkai nugalėjo dar vienus Latvijos čempionato lyderius

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ pratęsė savo pergalių seriją iki trijų – Rygoje nugalėjo dar vieną turnyro lyderę, antrą vietą užimančią „SMScredit.lv“ komandą. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:1 (0:1; 1:0; 3:0).
Povilas Verenis neįsitvirtino Rusijoje
Povilas Verenis pelnė tris įvarčius. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Povilas Verenis vėl demonstravo puikią formą ir aukštą meistriškumą. Jis pelnė tris įvarčius (21:09; 40:16 ir 59:19). Taip pat pasižymėjo Justinas Vėželis (45:45).

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ pastaruoju metu žengia pergalingai. Viskas prasidėjo jau sausio devintą dieną, kai „Energija-Orakulas“ tik per plauką pralaimėjo turnyro lyderei „Ozolnieki-Monarch“ komandai. Savo žiūrovų akivaizdoje Elektrėnų komanda 3:0 parklupdė antrą turnyro komandą – Daugpilio „Latgalę“ ir išvykoje sutrypė „Riga/LSPA“ komandą rezultatu 7:2.

Po dar vienos pergalės Elektrėnų komanda parodė, kad gali kovoti ir įveikti bet ką, rašoma „Energijos-Orakulo“ pranešime spaudai.

Beveik visą pirmą kėlinį drausmingai žaisdama Elektrėnų komanda pirmą įvartį praleido likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos (18:06). Nuo jo neapsaugojo ir iki tol beveik be priekaištų vartus gindavęs Arūnas Aleinikovas. Įvartį pelnė Marekas Jasas.

Po pertraukos grįžę Elektrėnų žaidėjai ilgai nedelsė ir dvidešimt antrą minutę (21:09) Povilas Verenis susikūrė progą ir pasiuntė ritulį į „SMScredit.lv“ vartus.

Antro kėlinio pabaigoje situacija spėjo susikomplikuoti. Paskutinę kėlinio minutę vienas Elektrėnų komandos lyderių Andrejus Židkovas užsidirba dešimt baudos minučių. Andrejus ištiesta lazda susidūrė su latviu, kuris taip pat buvo pašalintas dviem minutėms.

Per likusį kėlinį ne viena komanda nesugebėjo pelnyti įvarčio, tad aikštę paliko esant lygiam rezultatui.

Trečio kėlinio pradžioje pasikartojo antro kėlinio pradžios scenarijus. Ne pirmą kartą suveikia Šarūno Kuliešiaus, Daliaus Vaiciukevičiaus ir Povilo Verenio trio. Pastarasis jau šešioliktą kėlinio sekundę (40:16) po komandos kapitono Šarūno Kuliešiaus ir Daliaus Vaiciukevičiaus perdavimų sėkmingai pasiuntė ritulį į varžovų vartus.

Netrukus Šarūnas Suchomlinas gavo dvi baudos minutes, tačiau lietuviai apsaugojo vartus ir pasibaigus Šarūno Suchomlino baudos laikui muša dar kartą (45:45). Šį kartą pasižymėjo Justinas Vėželis. Jam talkino Edgaras Stepanavičius, atlikęs rezultatyvų perdavimą.

Latviai, atsilikdami dviem įvarčiais, pradėjo nervintis ir rinktis baudos minutes. Įsivėlę į tokį padriką žaidimą jų gavo ir lietuviai – penkiasdešimt trečią minutę liko trise prieš keturis. Elektrėnų komanda buvo priversta žaisti mažumoje iki rungtynių pabaigos.

Latviai vartininką pakeitė į šeštą žaidėją, tačiau tai ne tik nepadėjo sušvelninti rezultato, bet ir atvėrė laisvą kelią dar vienam P.Verenio įvarčiui (59:19).

Rolandas Aliukonis po rungtynių sakė, kad komanda demonstruoja vis brandesnį žaidimą: „Prie komandos prisidėjo keletas naujų žaidėjų. Jie sustiprino visus penketus, tad dabar žaidžiame užtikrinčiau ir vis brandžiau. Dabar reikia nusiteikti prieš šeštadienio bei trečiadienio rungtynes su „Žiemgala/JLSS“ ir „Riga/LSPA“ ir pabandyti padovanoti pergalių savo žiūrovams.“