Europos biatlono čempionate olimpietis Tomas Kaukėnas užėmė 23-ąją vietą

Čekijoje vykstančiose atvirosiose Europos biatlono pirmenybėse 23-ąją vietą vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmė Tomas Kaukėnas, o Karolis Dombrovskis šįsyk liko 25-as.
Tomas Kaukėnas
Tomas Kaukėnas / Lietuvos biatlono federacijos nuotr.

27-as startavęs ir šešis baudos ratus sukęs T.Kaukėnas sekmadienį sugebėjo aplenkti keturis varžovus, o 32-as lenktynes pradėjęs ir keturis kartus šaudykloje suklydęs K.Dombrovskis aplenkė septynis varžovus.

Pirmasis Lietuvos biatlonininkas Europos čempionu tapusiam rusui Maksimui Cvetkovui pralaimėjo 4 minutes 49,1 sekundės, o antrasis – 5 minutes 18,1 sekundės.

Sidabro medalis atiteko iš pirmosios pozicijos startavusiam ir net 5 baudos ratus sukusiam norvegui Larsui Helgei Birkelandui, o bronza džiaugėsi tik tryliktąją vietą sprinte užėmęs rusas Antonas Babikovas:

1. Maksimas Cvetkovas (Rusija) 31 min. 56,4 sek. (1 baudos ratas)

2. Larsas Helge Birkelandas (Norvegija) atsiliko 2 min. 03,9 sek. (5)

3. Antonas Babikovas (Rusija) 2:06,9 (3)

4. Benediktas Dollis (Vokietija) 2:08,5 (4)

5. Tomofejus Lapšinas (Rusija) 3:02,2 (6) ...

23.Tomas Kaukėnas 4:49,1 (6) ...

25.Karolis Dombrovskis 5:18,1 (4) ...

54.Joelis Sloofas (Olandija) 9:54,5 (8)

Trys Lietuvos biatlonininkės startavo merginų jaunimo 10 km persekiojimo lenktynėse: net 9 kartus į taikinius nepataikiusi Marija Kaznačenko tenkinosi 28-ąja pozicija, šešis kartus šaudyklose suklydusi Gaudvilė Nalivaikaitė finišo liniją kirto 36-ta, o Gabrielė Leščinskaitė, nepataikiusi pirmuosius devynis kartus iš dešimties, nuo lyderių atsiliko ratu ir buvo priversta pasitraukti iš distancijos.

Čempione tapo rusė Svetlana Mironova, aplenkusi prizininkėmis tapusias tėvynainę Uljaną Kaiševą bei austrę Dunją Zdouc:

1. Svetlana Mironova (Rusija) 33 min. 54,7 sek. (4 baudos ratai)

2. Uljana Kaiševa (Rusija) atsiliko 12,9 sek. (5)