Europos biatlono čempionu tapo latvis Andrejus Rastorgujevas, Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis – 21-as

Ketvirtadienį Novo Mesto (Čekija) vykstančio atviro Europos biatlono čempionato asmeninės lenktynės baigėsi latvio Andrejaus Rastorgujevo triumfu. Jis 20 km distanciją su 4 šaudymo ruožais įveikė per 52 min. 17,6 sek. ir „uždirbo“ tris baudos minutes.
Karolis Dombrovskis
Karolis Dombrovskis / Agnės Mackevičiūtės nuotr.

Vos 0,3 sek.nugalėtojui pralaimėjo Vokietijos atstovas Benediktas Dollis, kuris prašovė taip pat 3 kartus. Du kartus suklydęs rusas Maksimas Cvetkovas nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 14 sek. ir turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Geriausiai tarp lietuvių pasirodė Karolis Dombrovskis, kuris šaudykloje suklydo 4 kartus bei užėmė 21 vietą. Lietuvos biatlonininkas A.Rastorgujevui pralaimėjo 4 min. 16,5 sek. Taip pat 4 baudos minutes gavęs Rokas Suslavičius liko 53-as (atsiliko 8 min. 12,8 sek.).

„Esu dėkingas mūsų slidžių ruošimo brigadai – tai tikra svajonių komanda. Jos dėka distancijoje turėjau pranašumą prieš varžovus. Pritrūko truputį sėkmės: dar vienas taiklus šūvis ir būčiau išpildęs svajonę pagerinti pernai Europos čempionate pasiektą rezultatą bei patekęs į geriausiųjų 15-uką. Prieš akis dar sprinto ir persekiojimo rungtys“, – po finišo teigė K.Dombrovskis.

Ketvirtadienį Čekijoje taip pat vyko moterų asmeninės 15 km varžybos, kuriose Lietuvos sportininkių nebuvo. Jose nugalėjo Kanados biatlonininkė Audrey Vaillancourt, aplenkusi Baltarusijos atstoves Nastasiją Kaliną ir Iriną Kriuko.

Rytoj Europos biatlono čempionato sprinto rungtyje startuos jaunimo atstovai: Arnoldas Mikelkevičius, Marija Kaznačenko, Gaudvilė Nalivaikaitė ir Gabrielė Leščinskaitė.