2014 04 26 /23:30

Lietuva nusileido Kroatijai ir pasaulio ledo ritulio čempionato I divizione tenkinosi bronza, geriausias turnyro puolėjas – Dainius Zubrus

Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupėje šeštadienio vakarą Kroatijos ledo ritulio rinktinė 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) įveikė Lietuvos komandą ir iškovojo sidabro medalius, o lietuviams teko tenkintis bronza.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė
Lietuvos ledo ritulio rinktinė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po pirmojo kėlinio švieslentėje degė du nuliai, tačiau kroatai antrąjį pradėjo dviem įvarčiais – 31 ir 33 minutėmis. Abu kartus kroatai išnaudojo kiekybinę persvarą.

Po šalto dušo atsigavę lietuviai netrukus taip pat atsakė įvarčiu – pasižymėjo E.Ribakovas. Atsilikdami Lietuvos ledo ritulininkai stengėsi žaisti kur kas aktyviau.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dainius Zubrus su šeima

Trečiojo kėlinio pradžioje D.Pliskauskas pataikė puikų metimą ir išlygino rezultatą. Po to lietuviai surengė daug puikių atakų, tačiau niekaip nesugebėdavo įmušti. Mūsiškiams ne kartą nesisekė išnaudoti kiekybinės persvaros.

54 min. Lietuva buvo nubausta, kai R.Benduličius greitoje atakoje vėl išvedė kroatus į priekį. Viso lietuvių pastangos išlyginti rezultatą vaisių nedavė, nors vienas įvarčių kliudė vartų virpstą.

Po rungtynių apdovanojimų ceremonijoje Dainius Zubrus pripažintas geriausiu čempionato puolėju. Jis įmušė du įvarčius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

60 min. Lemiamas lietuvių šturmas vartininkui palikus aikštę. Lietuviai užgulė kroatų vartus, tačiau jų vartų sargas traukė viską, kas įmanoma ir neįmanoma. Likus 16 sek. kroatai išmetė ritulį iš zonos – lietuviams liko 4,4 sek., tačiau nieko nebepavyko pasiekti.

56 min. Lietuvių metimas atsitrenkė į virpstą.

55 min. Pašalinimas – kroatas K.Macaulay nubaustas 2 min. bauda.

54 min. Greita Kroatijos rinktinės ataka baigėsi įvarčiu – pasižymėjo B.Renduličius (D.Kostovičius, K.Macaulay).

52 min. Į Lietuvos vartus skirtas baudinys. M.Armalis išsaugojo savo vartus!

51 min. Pašalinimas kroatų gretose (M.Novakas). Pastarąsias 5 min. prie savų vartų spaudžiami kroatai dabar žais mažumoje. Lietuviai privalo tuo pasinaudoti, nes žaidybinis pranašumas – ir taip jų pusėje.

48 min. Puikias atakas rengę lietuviai stipriai spaudė Kroatijos ledo ritulininkus, tačiau jų gynyba atlaikydavo.

44 min. ĮVARTIS! Neįtikėtiną metimą pataikė D.Pliskauskas. Perdavimas – A.Kaminsko sąskaitoje.

43 min. Lietuva užspaudė varžovus, tačiau neišnaudojo pranašumo ir kroatas grįžo į aikštę.

41 min. Tik prasidėjus kėliniui Kroatijos ledo ritulininkai gavo komandinę baudą, jų ant ledo buvo per daug, lietuviai įgijo kiekybinį pranašumą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Lietuva – Kroatija

Antrasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 1:2 (0:0, 1:2)

40 min. Lietuviai spaudė varžovus, tačiau išlyginamojo įvarčio nepasiekė.

37 min. Pašalinimas – ant nubaustųjų suolelio sėdo kroatas G.Vaugh.

35 min. Iškart po įvarčio lietuviai užkūrė tikrą pirtį prie varžovų vartų, tačiau net keli itin pavojingi metimai tikslo nepasiekė.

34 min. ĮVARTIS! E.Ribakovas įmušė įvartį ir sušvelnino rezultatą. Perdavimą atliko Š.Kuliešius.

33 min. Dar vienas įvartis – kroatai ir vėl išnaudojo kiekybinį pranašumą. Įmušė T.Miričius (perdavimas – M.Vobakas).

32 min. Pašalintas D.Kulevičius.

31 min. Kroatija išnaudojo kiekybinę persvarą, nors „Siemens“ arenos tribūnos ir labai karštai palaikė lietuvių gynybos pastangas. Įvartį įmetė G.Vaugh (perdavimai – M.Blagusas ir D.Kostovičius) – 0:1.

28 min. Pašalinimas Kroatijos rinktinėje – ant nubaustųjų suolelio sėdo L.Vukoja. Netrukus nubaudžiamas ir D.Kumeliauskas – jis gavo 10 minučių diskvalifikaciją.

26 min. Antroji itin pavojinga lietuvių ataka šiame kėlinyje – kroatai ritulį numušė praktiškai nuo vartų linijos. Iškart po to dar kartą įspūdingai sužaidė M.Armalis.

22 min. Kroatijos ledo ritulininkas iš kelių metrų smūgiavo visai šalia lietuvių vartų.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 0:0

20 min. Nors ir turėjo kiekybinę persvarą, lietuviai jos neišnaudojo ir kėlinys baigėsi be įvarčių.

17 min. Kėliniui einant į pabaigą lietuviai dar daugiau atakavo, karštai palaikomi sirgalių. Vienas po kito metimai nepasiekdavo tikslo. Lietuviai turėjo kiekybinę persvarą – pašalintas B.Randuličius.

12 min. Lietuviai daugiau nei minutei buvo užgulę varžovų vartus, tačiau net keli bandymai buvo nesėkmingi.

9 min. Pirma tikrai pavojinga lietuvių ataka, tačiau vartininko nuginkluoti nepavyko. Lietuviai turėjo kiekybinę persvarą – pašalintas I.Brencunas.

8 min. Kiekybinę persvarą turėję kroatai surengė pavojingą ataką, tačiau M.Armalis dar kartą išgelbėjo lietuvius. R.Aliapkinas netrukus grįžo į aikštę.

6 min. Pirmasis pašalinimas – ant nubaustųjų suolelio sėdo lietuvis R.Aliapkinas, paskutinę sekundę sustabdęs varžovą, kuris iššoko vienas prieš vieną su M.Armaliu.

4 min. Dar vienas M.Armalio sėkmingas epizodas saugant savo vartus. Lietuviai kol kas rimtų atakų nesurezgė, jų smūgius kroatai blokuodavo.

1 min. Rungtynes Kroatija pradėjo atakuodama ir iškart paleido porą metimų link lietuvių vartų, tačiau M.Armalis buvo savo vietoje.

Kroatijos ledo ritulininkai, kaip ir lietuviai, iki šiol suklupo tik sykį – 1:4 pralaimėjo Lenkijai. Vis dėlto kroatai turi taškeliu mažiau nei lietuviai, nes Rumunijos ekipą įveikė tik po dviejų pratęsimų – 4:3. Kroatijos rinktinė yra įmušusi tik pat įvarčių, kaip ir lietuviai – 13, tačiau praleidę vienu daugiau – 7.

Kroatų puolimo lyderiai yra trys po du įvarčius įmušę ledo ritulininkai – Dario Kostovičius, Tadija Miričius ir Michaelas Novakas. Vis dėlto, lyderiu pagal surinktus taškus yra Alanas Letangas, kuris įmušė tik vieną įvartį, tačiau atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos rinktinėje po keturis kartus jau yra pasižymėjas Donatas Kumeliauskas ir Arnoldas Bosas, tačiau daugiausiai taškų turi Dainius Zubrus – du įvarčiai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Mūsų komanda šeštadienio ryte sulaukė nemalonios žinios. Rungtynėse su Rumunija tyčia varžovui trenkęs Nerijus Ališauskas buvo suspenduotas ir su Kroatija nežais.