Lietuvos atviro biatlono čempionato nugalėtojais tapo Natalija Kočergina ir latvis Rolandas Pužulis

Maduonoje (Latvija) baigėsi dvi dienas trukęs atviras Lietuvos biatlono čempionatas. Sekmadienį sportininkai rungėsi asmeninėse lenktynėse. Tiesa, rungtyje nestartavo jau kitą savaitę pasaulio taurės etape Slovėnijoje dalyvausiantys Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas.
Natalija Kočergina
Natalija Kočergina / Roberto Trakio_LBF nuotr.

Moterų 12,5 km asmeninėse lenktynėse stipriausia buvo Natalija Kočergina. Sportininkė „uždirbo“ 4 baudos minutes bei 1 min. 11 sek. aplenkė estę Kadri Lehtlą. Pastaroji biatlonininkė šioje rungtyje Sočio olimpiadoje užėmė 44 vietą. Beje, įveikinėdama distanciją N.Kočergina griuvo.

„Trasoje griuvau pirmame rate. Buvo nemalonu, nes kada pasiekiau šaudyklą, pamačiau, jog užsikimšo šautuvo dioptrija. Sugaišau laiko, nes teko išpūsti visą sniegą ir atsirado stresas, kadangi galvojau, jog pablogės taiklumas“, – sakė N.Kočergina.

Šeštadienį vykusiame sprinte biatlonininkė suklydo taip pat 4 kartus, tačiau per dvigubai mažiau bandymų – dešimt.

„Buvo minčių, jog šaudysiu netaikliai kaip vakar, bet pažadėjau sau, jog privalau susikaupti, laimėti šias varžybas ir įvykdyti nacionalinės kategorijos kriterijus. Į paskutinį šaudymą atšliuožiau pavargusi, drebėjo rankos ir kojos, todėl jame ir prašoviau tris“, – pasakojo nugalėtoja.

Trečią vietą asmeninėse lenktynėse užėmė sprinte antra buvusi Natalija Paulauskaitė. Penkiskart prašovusi Lietuvos biatlonininkė komandos draugei pralaimėjo 3 min. 50 sek.

Vyrai vietoj įprastos 20 km distancijos įveikė penkias mažiau – 15 km. Pirmą vietą užėmė latvis Rolandas Pužulis (3 netaiklūs šūviai), kuris Lietuvos rinktinės trenerį Ilmarą Bricį aplenkė vos 29 sek. I.Bricis šaudykloje suklydo 5 kartus, iš kurių net 4 trečio šaudymo metu. Bronza atiteko 4 min. 13 sek. atsilikusiam Rokui Suslavičiui (5 netaiklūs šūviai).

Lietuvos biatlono čempionatas vyko Latvijoje, kadangi dėl nepalankių oro sąlygų bei neperduotos eksploatuoti naujos žiemos sporto centro šaudyklos surengti šalies pirmenybes mūsų šalyje galimybių nėra.

Atskirose amžiaus grupėse geriau sekėsi Latvijos sportininkams. Jaunių (1995-1996m. gimimo) 12,5 km lenktynėse antrą vietą užėmė Karolis Paukštė, jaunučių (1997-1998m.) 8 km varžybose taip pat antras buvo Linas Banys, o tos pačios amžiaus grupės mergaičių 6 km varžybose bronzą iškovojo Rūta Banytė. Veteranų 10 km distancijos varžybose tarp prizininkų pateko du lietuviai – antrą vietą užėmė Arūnas Daugirdas, trečią – Vladas Suslavičius.