Lietuvos biatlonininkai startu Norvegijos čempionate pradėjo naująjį sezoną

Sportininkai iš 16-os valstybių, tiesioginės transliacijos per pagrindinius šalies televizijos kanalus, tūkstančiai susirinkusių žiūrovų, nepaisant 8 laipsnių šalčio lauke, 100 dalyvių moterų grupėje ir 120 vyrų tarpe, nors norinčių startuoti buvo gerokai daugiau ir beveik visas pasaulio biatlono elitas prie starto linijos. Šitaip atrodo atvirasis Norvegijos biatlono čempionatas, kuris buvo surengtas Sjusjoene lapkričio 21-22 dienomis.
Diana Rasimovičiūtė-Bricė
Diana Rasimovičiūtė-Bricė / Sauliaus Paliūnio nuotr.
Temos: 1 Biatlonas

Jau ne pirmus metus iš eilės Lietuvos biatlono A komanda nepraleidžia progos surengti treniruočių stovyklą šiame biatlono centre ir, baigdama pasiruošimą artėjančiam 2015-2016 metų sezonui, paskutines dvi savaitės plušėjo Skandinavijoje. Didžioji dalis A komandos narių stovyklą užbaigė sudalyvaudami atvirajame Norvegijos biatlono čempionate, kuris yra tarsi generalinė repeticija prieš kitą savaitę Švedijoje startuosiančias pasaulio taurės varžybas.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto lenktynėse, kuriose už kiekvieną netaiklų šūvį sportininkams teko įveikti papildomą 150 m baudos ratą. Moterų grupėje triumfavo italė Dorothea Wierer, 7,5 kilometrų trasą įveikusi per 21 min. 56.5 sek. bei šaudykloje pataikiusi į visus taikinius. Antrąja vietą užėmė trasos šeimininkė Tiril Eckhof, nugalėtojai pralaimėjusi 3,1 sekundės (šaudymas 1+0). Trečioji liko vokietė Maren Hamerschmidt (0+0), kuri nuo čempionės atsiliko 14,7 sekundės. Geriausiai iš Lietuvos merginų sekėsi Dianai Rasimovičiūtei-Bricei (2+1), kuri užėmė 48-ąją vietą, nuo nugalėtojos atsilikusi 3 min. 3,1 sek.

„Ruošiantis šaudyti gulomis vėjas pradėjo keisti kryptį ir aš nevisai teisingai atlikau korekcijas, tai ir lėmė du netaiklius šūvius. Šis startas tėra vienas iš treniruočių proceso etapų prieš prasidėsiantį varžybų sezoną, tad nusiminti nėra ko“ – po varžybų kalbėjo sportininkė.

Kita Lietuvos atstovė Natalija Kočergina užėmė 58 vietą (2+1), Gabrielė Leščinskaitė tenkinosi 68-ąją vieta (0+2), o Kotryna Vitkūnaitė liko 90 (3+0).

Vyrų 10 kilometrų sprinto distancijoje nepralenkiamas buvo vokietis Simonas Schempas, trasą įveikęs per 24 min. 12 sek. ir šaudykloje suklydęs kartą. Antras liko norvegas Tarjei Boe (0+2), atsilikęs 13,7 sekundės. Trečioji vieta atiteko prancūzui Simonui Fourcade (0+1). Sėkmingiausiai vyrų tarpe sekėsi Tomui Kaukėnui, kuris nepaisant 4 netaiklių šūvių užėmė 42-ąją vietą. Kitas lietuvis Karolis Dombrovskis liko 58-as (3+0), Vytautas Strolia tenkinosi 61-ąja vieta (2+2), o Rokas Suslavičius liko 110 (2+4).

Artimiausiu metu didžioji dalis Lietuvos biatlono A komandos narių trumpam sugrįš į Lietuvą, kur lapkričio 24 dieną dalyvaus priešsezoninėje spaudos konferencijoje, o iš karto po jos keliaus atgal į Skandinaviją, kur pradės kovas pasaulio ir Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurių varžybose.