Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pergale pradėjo pasaulio čempionatą

Sekmadienį Estijos sostinėje prasidėjo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato šešių komandų II diviziono A grupės turnyras.
Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė
Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė / hockey.lt nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Pergale turnyrą pradėjo jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai, po baudinių serijos 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 0:0, 1:0) įveikę bendraamžius iš Rumunijos.

Pergalingą baudinį realizavo Paulius Gintautas (65:00), o lietuvių pergalę įtvirtino kitą varžovo baudinį atrėmęs vartininkas Simas Baltrūnas.

Nors pirmąjį susitikimo įvartį įmušė Danielius Nomanovas (04:07), tačiau netrukus Arnoldas Sillo (08:53) išlygino rezultatą. Po to visą laiką priekyje buvo rumunai, o lietuviai sėkmingai vijosi: po Mirceos Constantino (21:41) ir Arnoldo Sillo (24:36) įvarčių rumunai išsiveržė į priekį 3:1, tačiau Iljos Četvertako (30:51) ir Domanto Čypo (37:18) pastangomis pavyko išlyginti rezultatą.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje į Tiboro Alberto (44:29) tikslų smūgį įvarčiu atsakė Danielius Nomanovas (47:41).

Likus žaisti pusantros minutės Huho Gecse'as (58:31) vėl išvedė rumunus į priekį, tačiau pakeitus vartininką šeštu žaidėju ir likus 22 sekundėm iki trečiojo kėlinuko pabaigos dar syk rezultatą išlygino Ugnius Čižas (59:38).

Per pratęsimą komandos nepasižymėjo.

Pirmadienį antrąsias turnyro rungtynes lietuviai žais su Didžiosios Britanijos atstovais, kurie pirmajame pirmenybių susitikime sekmadienį 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) įveikė Nyderlandų ekipą.

Trečiosiose pirmojo turo rungtynėse sekmadienį žaidžia Pietų Korės ir Estijos jaunimo rinktinės.

II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija 1 1 0 0 0 4:2 3
2. Lietuva 1 0 1 0 0 6:5 2
3. Rumunija 1 0 0 1 0 5:6 1
4. Pietų Korėja 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Estija 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Nyderlandai 1 0 0 0 1 2:4 0

Turnyro nugalėtoja iškovos kelialapį į I divizioną, o paskutine likusi ekipa iškris į II diviziono B grupę.