Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinės treneris Rimantas Sidaravičius po pralaimėjimo austrams baksnojo į baudos minutes ir neišnaudotas progas

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato pirmojo diviziono B grupės kovas pradėjo pralaimėjimu 0:5 austrams. Blede (Slovėnija) vykstančių pirmenybių pirmojoje kovoje mūsiškiai su varžovais epizodais žaidė kaip lygūs su lygiais, tačiau lietuvius pražudė baudos minutės ir neišnaudotos progos.
Žaidimo akimirka
Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Sidaravičius. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip praneša Lietuvos ledo ritulio federacija, vyriausias komandos treneris Rimantas Sidaravičius po mačo pabrėžė, kad prie pralaimėjimo smarkiai prisidėjo baudos minutės. Lietuvos komanda jų surinko beveik dvigubai daugiau nei austrai (26:14), bei tai, kad komanda neišnaudojo daug laisvų progų pirmajame kėlinyje ir paleido žaidimą iš rankų.

Po rungtynių gynėjas Vaidas Pikčius sakė: „Priešininkų komanda buvo labai stipri, o mes be reikalo antrajame kėlinyje pradėjome žaisti atvirai. Šias varžybas stengiamės pamiršti ir pradėti ruoštis ateinančiai kovai su slovėnais“.

Jam pritarė ir Pijus Rulevičius. Rungtynių pabaigoje už grubų žaidimą dvylikai minučių pašalintas, o iš viso net 16 baudos minučių užsidirbęs puolėjas pridūrė, kad teisėjai daug klydo ir darė daug klaidingų sprendimų.

Tiek austrams, tiek lietuviams  rungtynės buvo debiutinės pirmajame divizione. Pernai Austrijos komanda iškrito iš aukščiausiojo diviziono, o Lietuvos rinktinė, parodžiusi puikų žaidimą, pakilo į aukštesnįjį.

Kitose  sekmadienį vykusiose B grupės varžybose Danija įtikinamai 7:1 nugalėjo Kazachstaną, o slovėnai 11:3 nepasigailėjo kroatų.

Pirmadienį Lietuvos komanda turės laisvą dieną, Austrijos rinktinė susitiks su Kazachijos komanda, o pirmąją varžybų dieną puikiai pasirodę danai priims Kroatijos ekipos iššūkį.

Kitos rungtynės Lietuvos rinktinės laukia antradienį su šeimininkų slovėnų komanda.

Turnyro lentelė:
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Slovėnija        1 1 0 0 0 11:3  3
2. Danija           1 1 0 0 0  7:1  3
3. Austrija         1 1 0 0 0  5:0  3
4. Lietuva          1 0 0 0 1  0:5  0
5. Kazachstanas     1 0 0 0 1  1:7  0
6. Kroatija         1 0 0 0 1  3:11 0

Į jaunimo pirmenybių elitą pateks tik grupės nugalėtoja, o paskutinę vietą užėmusi komanda kitą sezoną žais žemesniame II divizione.