Lietuvos ledo ritulio čempionate – kovos iki paskutinės sekundės

Po pertraukos atnaujintas Lietuvos ledo ritulio čempionatas, kuriame įvyko trejos rungtynės I divizione.
Rungtynių akimirkos
Rungtynių akimirkos / hockey.lt nuotr.

Kretingos „Grifai“ nusileido Šiaulių „Ledo linijai“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje permainingose rungtynėse Kretingos „Grifai“ rezultatu 3:6 (1:1, 0:1, 2:4) nusileido Šiaulių „Ledo linijos“ ekipai, rašo hockey.lt.

Pirmajame kėlinyje kiek netikėtai jau 2 minutę įvartį pelnė „Grifai“, kurie pagirtinai gynėsi nuo varžovų atakų. „Ledo linija“ ieškojo kelių prie varžovų vartų, tačiau pramiegojo pora varžovų kontratakų, kurios galėjo baigtis įvarčiais.  Vis dėlto, „Grifai“ persvara džiaugėsi neilgai. 15 rungtynių minutė rezultatą gražiu smūgiu nuo mėlynos linijos išlygino P.Šidiškis.

Antrajame kėlinyje komandos sunkiai yrėsi link varžovų vartų ir tebuvo pelnytas vos vienas įvartis, kai rezultatą savo naudai persvėrė „Ledo linija“.

Trečiajame kėlinyje sužaidus vos 30 sekundžių trečiąjį komandos įvartį pelnė legionierius iš Latvijos V.Parchomenka, netrukus įvartį pridėjo A.Žiogas. Kretingiškiams pavyko rezultatą sušvelninti iki 2:4, tačiau iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms penktą „Ledo linijos“ įvartį pelnė I.Krumkačius.  „Grifai“ spėjo sušvelninti rezultatą iki 3:5, bet „Ledo linija“ nusileisti nenorėjo – 3:6.

„Grifai“ – „Ledo linija“ 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
„Grifai“: A.Mickevičius 2, I.Kuzminovas 1 įvartis.
„Ledo linija“: A.Žiogas 2, V.Parchomenka, I.Krumkačius, L.Vėželis po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Rytų konferencijos lyderiai – „Vilkai“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje ir vėl pasikeitė lyderis. Itin atkakliai vykstančiose konferencijos varžybose Vilniaus „Vilkai“ rezultatu 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) nugalėjo Vilniaus „Ice wind“ komandą.

Pirmieji įvartį jau 52 sekundę pelnė „Ice wind“ ledo ritulininkai.

„Vilkai“ ilgai ieškojo galimybės įkasti ir pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą.

Antrajame kėlinyje jau „Vilkai“ po N.Nogtevo įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau tik pusei minutės, nes R.Poteika rezultatą išlygino.

Rungtynių likimas buvo išspręstas tik 57 minutę, kai vieno įvarčio persvarą turėję „Vilkai“ pelnė fdsar vieną įvartį ir padidino rezultatą.

„Vilkai“ – „Ice wind“ 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
„Vilkai“: T.Jacevičius 3, B.Četvertakas, N.Nogtevas po 1 įvartį.
„Ice wind“: V.Mikailionis, R.Poteika, O.Olbikas po 1 įvartį.

„Juodupė“ ledo ritulio trileryje iškovojo du taškus

Antrają pergalę šeštose Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijos rungtynėse iškovojo Juodupės „Juodupė“, kuri tik po baudinių serijos 8:7 (3:3, 2:2, 2:2, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Meteorą“.

Lygiose ir įdomiose rungtynėse nuolat pirmavo „Juodupė“, tačiau vilniečiai sugebėdavo rezultatą išlyginti.

Tikra drama virto 49 rungtynių minutė kai po V.Kozlovo įvarčio jau 7:5 pirmavo „Meteoras“. Tačiau po 17 sekundžių rezultatas tapo 7:6, o dar po 36 sekundžių – 7:7.

Komandos santykius baigė aiškintis baudinių serijoje, kurioje jau pirmasis „Juodupės“ puolėjo E.Trukšnio metimas buvo taiklus. Varžovai atsakė netaikliu metimu, o antrasis J.Jasinevičiaus metimas buvo pergalingas ir „Juodupė“ iškovojo 2 taškus, varžovams palikusi tašką.

„Juodupė“ – „Meteoras“ 8:7 (3:3, 2:2, 2:2, 1:0)
„Juodupė“: E.Trukšnys 3, G.Lekanda 2, D.Zdanovičius, V.Dabrega, J.Jasinevičius po 1 įvartį.
„Meteoras“: A.Sašenkovas, R.Vasiliauskas, G.Choruženko, R.Černychas, R.Asovskis, T.Vaškevičius, V.Kozlovas po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
7. Vilniaus „Lokiai“            6 0 0 0  6  22:61   0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.