Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lilija Vanagienė: „Goda Butkutė – didžiausias perlas mano karjeroje“

Renginio akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Goda Butkutė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienuolikmetė Goda Butkutė šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko surengtame „Liepsojančio ledo“ šou. Ir būtent ši smulkutė bei grakšti čiuožėja sulaukė daugiausia aplodismentų. Trenerė Lilija Vanagienė savo auklėtinę vadina didžiausiu perlu savo karjeroje, nors ilgai dvejojo, ar treniruoti mergaitę.  

Pirmą kartą ant ledo Goda Butkutė užlipo trejų. Nuo penkerių ji Kauno ledo arenoje kasdien lankė treniruotes, o mergaitės mama svajojo, kad duktė ateityje taps profesionalia čiuožėja. Ir jos svajonė išsipildė. Nors Godai dar tik vienuolika metų, ji dirba kaip ir visi profesionalūs sportininkai.
Treniruojasi mažiausiai dukart per dieną, čiuožia ne tik ant ledo, bet ir sportuoja manieže, lanko choreografijos pamokas. 

Prieš ketverius metus G.Butkutė tapo trenerės L.Vanagienės auklėtine, nors tokių jaunų čiuožėjų anksčiau ji netreniravo. „Daugiau nei pusmetį svarsčiau, ar dirbti su Goda, nes mano grupėje čiuožia kur kas vyresni čiuožėjai. Stebėjau Godą ir supratau, kad jos talentas neeilinis. Dabar jau net neįsivaizduoju savo gyvenimo be šios mergaitės“, – pasakojo L.Vanagienė.

Pati G.Butkutė prisipažįsta, kad jei ne jos trenerė galbūt čiuožimas būtų likęs tik pomėgiu. „Man labai patinka dirbti su Lilija. Abejoju, ar būčiau turėjusi tiek daug galimybių tobulėti, nei jų turiu dabar“, – sakė Goda.

Trenerė neslepia, kad per šiuos metus G.Butkutė jai tapo labai artima ir brangi. Trenerė ir jos auklėtinė kartu ne tik dirba, bet ir leidžia laisvalaikį. 

„Ši mergaitė tikrai išskirtinė. Ji – labai nuoširdus ir geras žmogutis. Per daugiau nei trisdešimt metų trunkančią karjerą neturėjau tokios auklėtinės. Goda – didžiausias mano karjeros perlas. Jaučiu palaimą ją treniruodama“, – sakė L.Vanagienė.

Tiesa, šie metai G.Butkutei buvo vieni nesėkmingiausių. Mergaitė ilgą laiką negalėjo čiuožti, nes gavo kelias kojos ir nugaros traumas. Tik dabar čiuožėja vėl jaučiasi stipri ir per šventes savo išskirtiniais pasirodymais „Liepsnojančiame lede“ džiugino įvairių Lietuvos miestų žiūrovus. 

„Goda jaučia didžiulį malonumą čiuoždama ir tą žiūrovai puikiai jaučia. Ji spinduliuoja kažkokią magišką energiją“, – komplimentus žarstė L.Vanagienė.

Vyresnių amžiaus grupių varžybose dalyvaujanti G.Butkutė, gali pasigirti aukštais pasiekimais tarptautinėse varžybose. Ji ne sykį lipo ant pjedestalo, o praėjusį sezoną pagal čiuožimo elementą „spiralę“ užėmė pirmą vietą pasaulyje. Ne tarp jaunųjų čiuožėjų, o tarp suaugusiųjų!
Kokia ateitis laukia Godos Butkutės, L.Vanagienė nedrįsta spėlioti. „Dailusis čiuožimas toks jau sportas, kad vien pastangų ir didžiulio noro gali nepakakti. Labai svarbūs fiziologiniai pokyčiai, kurie ne vienam perspektyviam čiuožėjui pakiša koją. Belieka tikėtis, kad Goda išliks tokia pat stropi ir darbšti, tokia lanksti ir plastiška, tokia emocionali ir artistiška“, – kalbėjo L.Vanagienė.

Salomėjos Neries mokyklos šeštokė jau sulaukia siūlymų iš garsių pasaulio dailiojo čiuožimo trenerių atvykti treniruotis į Maskvą. Visgi kol kas Goda Butkutė ketina tobulėti Kaune, o ateityje svajoja tapti olimpine čempione.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką