Lilija Vanagienė: „Isabella ir Deividas jau sukūrė mažą stebuklą Europos čempionate“ (video, rezultatai)

Po atrankos varžybų į pagrindinį Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Šveicarijoje patekę šokių ant ledo čiuožėjai Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas trumpojoje programoje užėmė dvyliktą vietą. Lietuvai atstovaujanti pora aplenkė net penkias poras, kurioms pralaimėjo atrankos varžybose. Todėl Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė mūsų poros pasirodymą šiandien pavadino mažu stebuklu.
I.Tobias ir D.Stagniūnas po trumposios programos užima aukštą dvyliktą vietą.
I.Tobias ir D.Stagniūnas po trumposios programos užima aukštą dvyliktą vietą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvai atstovaujanti pora trumpojoje programoje surinko 49 taškus ir tarp 21 poros užėmė 12 vietą. Laisvojoje programoje kovas tęs 20 stipriausių porų.

„Mūsų nuotaikos pačios geriausios. Po laisvosios programos atrankos varžybose buvome tarp autsaiderių, labai nervinomės ir nesitikėjome tokio aukšto rezultato. Isabella su Deividu šiandien sukūrė mažą stebuklą – šoko fantastiškai, beveik nepadarė klaidų. O juk ši pora kartu čiuožia tik penkis mėnesius“, – džiaugsmo neslėpė L.Vanagienė.

I.Tobias tai tik pirmosios Senojo žemyno pirmenybės, o D.Stagniūnas Europos čempionate dalyvauja ketvirtą kartą.

Beje, tik nuo šių metų šokių ant ledo dalyviai čiuožia ne privalomąjį, originalų ir laisvąjį šokį, o atlieka tik trumpąją ir laisvąją programas.

Po trumposios programos lyderiais tapo favoritais vadinami prancūzai Nathalie Pechalat ir Fabianas Bourzat (66,91 tšk.). Antrą vietą užima rusai Jekaterina Bobrova ir Dmitrijus Solovjovas (65,46 tšk.). Trečioje vietoje – britai sesuo ir brolis Sinead ir Johnas Kerrai (62,87 tšk.).

Laisvąją programą šokių ant ledo poros atliks penktadienį.