Net ir nukraujavusi „Energija-Orakulas“ užtikrintai nugalėjo varžovus Latvijos ledo ritulio čempionate

Traumų, ligų ir diskvalifikacijų išretinta Elektrėnų „Energija–Orakulas“ priešpaskutinėse sezono rungtynėse parodė savo dantis. Penktadienį komanda svečiuose įveikė Jelgavos „Žiemgalos“ ledo ritulininkus rezultatu 7:3 (1:2; 3:1; 3:0).
Dvikovos akimirka
„Energijos-Orakulo“ ledo ritulininkai. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Negana to, kad reikėjo kovoti prieš ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį turinčią ir savų žiūrovų palaikomą komandą, „Energijai“ dar teko visas rungtynės taikstytis su varžovų provokacijomis ir išpuoliais. Rungtynės baigėsi muštynėmis, po kurių nubausti penki „Žiemgalos“ žaidėjai, rašoma „Energijos“ pranešime spaudai.

Nors aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo geriau ir pelnė pirmuosius du įvarčius, bet Elektrėnų komanda jau antrojo kėlinio viduryje į savo rankas visiškai perėmė rungtynių kontrolę, priversdami priešininkus imtis nešvaraus žaidimo.

Varžovai pirmąjį įvartį pelnė jau ketvirtąją rungtynių minutę (03:46), o antrąjį pridėjo po dešimties (13:14). Rolandas Aliukonis gavo dvi baudos minutes „Energija“ liko žaisti keturiese ir vos porai sekundžių iki R. Aliukoniui grįžtant į aikštę, praleidžia antrąjį įvartį.

„Energija“ nepalūžo ir jau kitos atakos metu (13:50) Povilo Verenio ir Petro Nausėdos tandemas sušvelnino rezultatą. P. Verenis pelnė keturioliktąjį įvartį per trylika rungtynių.

„Energijos“ įvartis kiek išmušo varžovus iš vėžių, šie pradeda pažeidinėti taisykles, provokuoti lietuvius kol galiausiai įsipliekia pirmoji tą dieną kova tarp lAndžio Abolinio ir P. Verenio. Teisėju sprendimu P. Verenis pašalinamas dvejoms minutėms, o latvis keturiolikai (4+10). Iki kėlinio pabaigos „Žiemgalos“ komanda priversta žaisti keturiese prieš penkis.

Mantas Marcinkevičius, sužaidė geriausias šio sezono savo rungtynes. M. Marcinkevičius jau kelias rungtynes iš eilės demonstravo puikų, brandų žaidimą. Žaidėjas atakavo pats atakuodavo vartus ir kūrė progas kitiems komandos draugams. Antrajame kėlinyje šis žaidėjas jau dvidešimt aštuntąją rungtynių minutę (27:45) pelnė labai gražų įvartį.

Tačiau Lygus rezultatas ilgai nesilaikė. Netrukus Arnoldas Bosas gavo dvi baudos minutes ir „Energija“ „tradiciškai“ praleido dar vieną įvartį į savo vartus žaisdami keturiese. Įvartį trisdešimt antrąją rungtynių minutę (31:29) pelnė tas pats A. Abolinis, atlikęs jam paskirtą baudos laiką.

Nepraėjus nė minutei (38:59) P. Verenis pakartojo savo šou ir padedamas A. Boso ir Andrejaus Židkovo pelnė dar vieną puikų įvartį. Kėlinį užbaigė tas pats A. Bosas trisdešimt devintąją rungtynių minutę (38:59) persvėręs rezultatą „Energijos“ naudai. Rezultatas tapo 4:3.

Trečiajame kėlinyje atsiskleidė tamsioji „Žiemgalos“ komandos pusė. Nesusitaikydami su „Energijos“ dominavimu ant ledo šeimininkai užpuola svečius iš Lietuvos.

Negalėdami sustabdyti M. Marcinkevičiaus išliejo pyktį jį užpuldami, taip pat pasalūniško smūgio iš už nugaros susilaukė ir komandos kapitonas, vieną rezultatyvų perdavimą atlikęs R. Aliukonis, pirštines dar kartą nusimeta ir P. Verenis.

Latvių siutą trečiajame kėlinyje lengva suprasti. Prasidėjus antrajai kėlinio minutei (41:05) P. Verenis pelnė trečiąjį savo įvartį, didindamas skirtumą iki dviejų - 5:3.

Likęs kėlinys „Energijai“ buvo gana sunkus. Arbitrai į šeimininkų provokacijas nekreipė dėmesio, o „Energiją“ baudos minutėmis baudė už menkiausius prisilietimus.

Tačiau tai nesutrukdė „Energijos“ vartininkui Nerijui Dauksevičiui išlaikyti vartus nepaliestus, o likus kiek mažiau nei trims minutėms iki rungtynių pabaigos pasižymėjo Justas Steponaitis. Likus keturiasdešimčiai sekundžių dar vieną įvartį pridėjo A. Bosas ir rezultatas tapo solidus – 7:3.

Atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate „Energijos–Orakulo“ (40 tšk.) klubas užima šeštąją vietą.

Devynių komandų turnyre pirmauja Uozuolniekų „Monarch“ (85 tšk.) klubas, lenkiantis Liepojos „Metalurgs–2“ (71 tšk.) ledo ritulininkus bei vartininko Artūro Kuzmičiaus Daugpilio „DHK Latgale“ (67 taškai) ekipą.