Pasaulio ledo ritulio čempionate tęsiasi Vokietijos ir Kanados pergalės (papildyta 0.20 val.)

Franko Hordlerio džiaugsmas po pergalingo baudinio.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Franko Hordlerio džiaugsmas po pergalingo baudinio.
0

Vokietijos ir Kanados rinktinės pirmąjį pasaulio ledo ritulio čempionato etapą įveikė nė karto nesuklupusios. Slovakijoje vykstančiose planetos Elito diviziono pirmenybėse vokiečiai ir kanadiečiai antradienį iškovojo trečiąsias pergales.

A grupės nugalėtoja Vokietija antradienį tik po užsitęsusios 16-os baudinių serijos 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:1) palaužė pirmąjį tašką iškovojusią Slovėniją.

Pergalingą baudinį įmušė Frankas Hordleris.

Kitose A grupės rungtynėse Rusija antradienį 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) palaužė šeimininkę Slovakiją ir užsitikrino antrąją grupės vietą.

A grupė
Vieta Komanda Perg. Perg. po prat. Pral. po prat. Pral. Įv.sant. Taškai
1. Vokietija 2 1 0 0 9:5 8
2. Rusija 2 0 0 1 10:9 6
3. Slovakija 1 0 0 2 9:9 3
4. Slovėnija 0 0 1 2 7:12 1

B grupėje triumfavo Kanada, kuri antradienį po pratęsimo 4:3 (0:1, 2:0, 1:2, 1:0) privertė pasiduoti antrąją grupės komandą – Šveicariją.

Pergalingo įvarčio autoriumi tapo Alexas Pietrangelo.

B grupės trečiąja komanda, tęsiančia kovą dėl čempionato medalių, tapo Prancūzija. Ji antradienį tik po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) įveikė Baltarusiją.

B grupė
1. Kanada 2 1 0 0   8
2. Šveicarija 1 1 1 0 8:5 6
3. Prancūzija 0 1 1 1 1:10 3
4. Baltarusija 0 0 1 2 2:8 1

Į kitą etapą pateko ir kovą dėl medalių tęs po tris stipriausias grupių komandas. Paskutinės, ketvirtas vietas užėmusios rinktinės, turės varžytis dėl išlikimo Elito divizione.