Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojingiausioje kalnų slidinėjimo rungtyje – lietuvio Roko Zavecko triumfas

Talentingiausias Lietuvos kalnų slidininkas Rokas Zaveckas.
Organizatorių nuotr. / Talentingiausias Lietuvos kalnų slidininkas Rokas Zaveckas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Talentingiausias Lietuvos kalnų slidininkas Rokas Zaveckas padarė tai, ko nebuvo pavykę nė vienam lietuviui – triumfavo didžiausiojo slalomo varžybose. Keturiolikmetis R. Zaveckas iškovojo aukso medalį Suomijos kalnų kurorte Suomutunturi vykstančių Baltijos taurės varžybų A grupėje, kurioje rungiasi (1996–1997 m.) gimę sportininkai, praneša Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija.

Per didžiausiojo slalomo rungties, visame pasaulyje žinomos kaip Super-G, apdovanojimą, skambėjo dar dvi lietuviškos pavardės, nes diplomus ir medalius gavo ne tik 1–3, bet ir 4–6 vietas užėmę sportininkai.

Dešimtmetis Radvilas Janulionis užėmė penktąją vietą tarp savo bendraamžių. O 16-metė Ieva Januškevičiūtė iškovojo net du apdovanojimus – ji buvo šešta moterų elito grupės bendrojoje įskaitoje ir penkta jaunimo įskaitoje.

Nedaug trūko, kad Super-G varžybos būtų iš viso neįvykusios – varžybų rengėjai baiminosi, kad naktį ant speigračio esančiame Suomutunturi kilusi pūga gali užpustyti trasą taip, kad ji taptų pavojinga sportininkų sveikatai ir gyvybei.

Bet ryte oras išsigiedrijo, trasa buvo išlyginta ir kalnų slidininkai sėkmingai skriejo pavojingiausios varžybų rungties finišo link.

“Būtent šios rungties nesitikėjau laimėti”, – neslėpė jau ne pirmus metus ant Baltijos taurės varžybų garbės pakylos kopiantis R. Zaveckas. Lietuvos kalnų slidinėjimo viltis vardijamas tarp favoritų slalomo milžino ir slalomo varžybose.

Sportininkas specialiai nesirengė Super-G lenktynėms. Anot R. Zavecko, Suomutunturi jam sekasi ir dėl čia esančių palankių sąlygų. “Trasos geros, oras geras, danga gera”, – teigė Baltijos taurės varžybų auksą į Lietuvos delegacijos taupyklę įdėjęs moksleivis.

Iškart po finišo R.Zaveckas skubėjo vėl pakilti į kalno viršūnę, kad papasakotų apie trasos ypatumus elito grupėje startuojantiems lietuviams, tarp jų – ir savo tėvui Giedriui Zaveckui.

Super-G trasoje netrūko ir kitų vienos šeimos atstovų. Jauniausiųjų varžybose startavo broliai Vėjas ir Rūkas Strelčiūnai, o elito kategorijoje – jų tėvas Artūras. R.Janulionis stebėjo, kaip nuo kalno leidžiasi jo tėvas Adomas. Marcelė Kuliešiūtė matė, kaip finišo link šliuožia 50-metį jau atšventęs jos tėvas Rimas Kuliešius.

Būrys lietuvių dirba varžybų teisėjais bei pagalbininkais. O jaunųjų sportininkų motinos ir Baltijos taurės kovose nedalyvaujantys tėvai su jauduliu stebi, kaip sekasi jų atžaloms stačioje trasoje.

Beje, po didžiausiojo slalomo finišo Lietuvos kalnų slidininkai neskubėjo skirstytis į savo namelius, esančius kalno papėdėje – jie dar porą valandų liejo prakaitą slalomo milžino treniruotėje. Šios rungties lenktynės Suomutunturi vyks trečiadienį.

Baltijos taurės Super-G rungties nugalėtojai ir lietuvių rezultatai:

Moterys. Elito grupė (10 dalyvių). 1. L. Gasūna (Latvija) – 41,38 sek., … 6. I.Januškevičiūtė (Lietuva) – 46,69 sek., … 8. L.Pamerneckytė (Lietuva) – 47,72 sek., 9. M.Kuliešiūtė (Lietuva) – 47,92 sek., 10. I.Urbonavičiūtė (Lietuva) – 48,64 sek.

C grupė (g. 20002001 m.; 14 dalyvių). 1. R.Krastina (Latvija) – 47,74 sek.

B grupė (g.  19981999 m.; 9 dalyvės). 1. E.S.Nežbortė (Latvija) – 43,36 sek.

A grupė (g. 19971996 m.; 8 dalyvės). 1. A.Aboltina (Latvija) – 41,55 sek.

Vyrai. Elito grupė (44 dalyviai). 1. R.Rode (Latvija) – 39,42 sek., … 28. A.Janulionis (Lietuva) – 44,70 sek., … 30. K.Pajarskas (Lietuva) – 45,89 sek., … 35. G.Zaveckas (Lietuva) – 47,69 sek., … 39. A.Strelčiūnas (Lietuva) – 49,16 sek., … 43. R.Kuliešius (Lietuva) – 51,99 sek.

C grupė (11 dalyvių). 1. T.Laine (Estija) – 46,79 sek., … 5. R.Janulionis (Lietuva) – 49,80 sek., … 7. V.Strelčiūnas (Lietuva) – 54,67 sek., … 10. R.Strelčiūnas (Lietuva) – 58,53 sek.

B grupė (9 dalyviai). 1. Ž.Gedra (Latvija) – 43,51 sek.

A grupė (8 dalyviai). 1. R.Zaveckas (Lietuva) – 42,82 sek.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką