Per plauką nuo istorinio įrašo: G.Leščinskaitė pasaulio jaunimo vasaros biatlono čempionate – ketvirta

Rumunijoje baigėsi pasaulio vasaros biatlono čempionatas. Jaunimo merginų persekiojimo varžybose dalyvavusi Gabrielė Leščinskaitė liko per plauką nuo pirmo apdovanojimo Lietuvos istorijoje – ketvirta.
Gabrielė Leščinskaitė
Gabrielė Leščinskaitė (trečia iš dešinės) / Lietuvos biatlono federacijos nuotr.
Temos: 1 Biatlonas

Iš septintos starto pozicijos startavusi G.Leščinskaitė dar po pirmos šaudymo zonos pakilo į penktą vietą. Po antros ji buvo septinta, trečios ir ketvirtos – penkta. Per paskutinį ratą lietuvei dar pavyko aplenkti ukrainietę, pasaulio jaunimo čempionę žiemą, Aną Kryvanos.

G.Leščinskaitė iš viso suko tris baudos ratus (šaudymas 0+2+0+1) bei nuo trečią vietą užėmusios ukrainietės Julijos Žuravok atsiliko 46,5 sek. Čempione tapo kita Ukrainos biatlonininkė Anastasija Merkušina, o sidabrą pelnė rusė Kristina Rezcova.

„Likti ketvirtai nėra labai malonus jausmas, tačiau, jei atvirai, šiandien net nesvarsčiau apie galimybę patekti į stipriausių šešetuką. Ketvirta vieta mane tenkina ir džiaugiuosi, nes visgi dėl jos taip pat teko pakovoti“, – 15min.lt sakė G.Leščinskaitė.

Pagal greitį trasoje lietuvė buvo septinta. Visuose distancijos ratuose, išskyrus pirmąjį, biatlonininkė greičiu pateko tarp dešimties pajėgiausių.

„Pirmą ratą visada stengiuosi važiuoti atsargiai, nes žinau, kad visus energijos rezervus reikės atiduoti paskutiniame rate. Negalėčiau pasigirti puikia savijauta, tad nesistengiau aplenkti pernelyg lėtai prieš mane važiavusios baltarusės“, – paaiškino G.Leščinskaitė.

Kita varžybose dalyvavusi Lietuvos sportininkė Kotryna Vitkūnaitė suko keturis baudos ratus (1+0+1+2) bei tarp 31 biatlonininkės užėmė 24 vietą.

Vaikinų persekiojimo varžybose iš 44 pozicijos startavęs Deividas Demkovas ženkliai pagerino vietą bei finišavo 34-as (1+2+2+1).

Sėkmingai persekiojimo rungtis Lietuvos atstovėms susiklostė ir moterų varžybose. Natalija Paulauskaitė, startavusi penkiolikta, užėmė aukštą aštuntą vietą. Lietuvė suklydo tris kartus (0+1+0+2) bei nugalėjusiai ukrainietei Olgai Abramovai pralaimėjo 4 min. 15,5 sek. Sidabrą iškovojo lenkė Monika Hojnisz, bronzą – ukrainietė Julija Džyma.

Lietuvos biatlono federacijos nuotr./Natalija Kočergina

Poziciją pagerino ir Natalija Kočergina: šešis baudos ratus sukusi Lietuvos biatlonininkė startavo 24-ta, tačiau užėmė 15 vietą, nugalėtojai pralaimėjusi 5 min. 27,6 sek. Pagal greitį trasoje N.Kočergina buvo penkta, o N.Paulauskaitė – 14-ta. Beje, būtent pastaroji biatlonininkė tarp visų dalyvių buvo greičiausia paskutiniame rate.

Vyrų persekiojimo rungtyje trys lietuviai iš keturių pateko į geriausiųjų Top-30: Karolis Dombrovskis suko šešis baudos ratus (2+1+0+3) bei finišavo 27-as, Rokas Suslavičius suklydo triskart (2+1+0+0) ir užėmė aukštą 29 vietą, o Tomas Kaukėnas finišavo iškart po komandos draugo – 30-as (1+2+2+2).

Tarp 47 biatlonininkų 33-ias liko taip pat septynis baudos ratus įveikti turėjęs Vytautas Strolia (4+1+1+1).

Nugalėtoju tapo slovakas Martinas Otčenašas, 28,6 sek. aplenkęs ukrainietį Artiomą Prymą. Bronzą iškovojęs kitas slovakas Matejus Kažaras atsiliko 42 sek. Lietuviai nugalėjusiam M.Otčenašui pralaimėjo atitinkamai 6 min. 20,3 sek., 7 min. 32,6 sek., 7 min. 45,4 sek. bei 8 min. 53,2 sek.

Tarpsezoniu pasikeitė Lietuvos biatlono komandos treneris: latvio Ilmaro Bricio vietą užėmė estas Meelis Aasmae. Iki šiol planetos vasaros biatlono čempionatuose mūsiškiai užimdavo kur kas kuklesnes pozicijas.

„Treniruočių sistemoje pokyčiai minimalūs, tačiau labai svarbūs. Visą vasarą daugiau dėmesio skyrėme riedslidėms ir jų važiavimo technikai tobulinti, – sakė G.Leščinskaitė. – Noriu paminėti ir šaudymo trenerio atsiradimą komandoje, kas taip pat įnešė naujų idėjų, užduočių, potyrių ir patirčių. Kol kas esu labai patenkinta nauju komandos sąstatu, neturiu jokių nusiskundimų ir pastabų, visi pokyčiai man tinka ir patinka!“

Biatlonininkai grįš į Lietuvą, kur rugsėjo 11-13 dienomis Ignalinoje dalyvaus šalies čempionate.