Planetos ledo ritulio pirmenybėse Slovakijoje paaiškėjo keturios ketvirtfinalio dalyvės

Penktadienį sužaistos ketverios pasaulio ledo ritulio čempionato Slovakijoje antrojo etapo rungtynės, po kurių vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrino keturios rinktinės – čempionės titulą ginanti Čekija, Vokietija, Kanada ir Švedija.
Švedijos ir Prancūzijos rinktinių rungtynių akimirka
Švedijos ir Prancūzijos rinktinių rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiąją pergalę šešių ekipų E grupės rungtynėse iškovojo vienintelė pirmenybėse taškų nepraradusi Čekijos (9 tšk.) rinktinė, 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) įveikusi Slovakijos ledo ritulininkus.

Pirmąją nesėkmę čempionate patyrė, tačiau su 7 taškais antrą vietą grupėje užima Vokietijos komanda, po baudinių serijos 4:5 (1:1, 3:2, 0:1, 0:0, 0:1) nusileidusi Suomijos ekipai.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Čekija     3 3 0 0 0  11:3   9
2. Vokietija  3 2 0 1 0  10:8   7
3. Rusija     3 2 0 0 1   8:8   6
4. Suomija    3 1 1 0 1  11:7   4
5. Slovakija  3 0 0 0 3   8:11  0
6. Danija     3 0 0 0 3   4:15  0

F grupėje pirmauja po 7 taškus turinčios Kanados bei Švedijos rinktinės.

Kanados ledo ritulininkai penktadienį po baudinių serijos 4:3 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 1:0) palaužė JAV komandos pasipriešinimą, o Švedijos rinktinė 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Prancūziją.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kanada     3 1 2 0 0  17:7   7
2. Švedija    3 2 0 1 0  14:7   7
3. Norvegija  3 1 1 0 1  10:10  5
4. JAV        3 1 0 1 1   9:12  4
5. Šveicarija 3 0 1 1 1   6:7   3
6. Prancūzija 3 0 0 1 2   1:14  1

Keturios geriausios antrojo etapo E ir F grupių rinktinės iškops į čempionato ketvirtfinalį.