Lietuvos konkūrų čempionate liejosi pirmasis šampanas (nuotraukos)

Dargužių kaime, greta Klaipėdos besitęsiančiame šeštajame „Atvirajame Lietuvos konkūrų čempionate 2010. VMG taurėje“ šeštadienį virė emocijos ir liejosi pirmasis šampanas. Gausiai susirinkusius žiūrovus bene labiausiai intrigavo greitasis „Šok ir skubėk“ konkūras ir vėl po kelerių metų pertraukos surengtos raitelių komandų varžytuvės.
Liejasi pergalės šampanas.
Liejasi pergalės šampanas. / Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr.

Komandiniame Lietuvos čempionato konkūre rungėsi 5 komandos, kurias sudarė po keturis raitelius. Kova dėl nugalėtojų taurės buvo tokia įtempta, kad varžybų arbitrams teko perskaičiuoti rezultatus.

Nuožmioje kovoje pergalę šventė „Korifėjų“ komanda, kurią sudarė bent kartą Lietuvos čempionais tapę patyrę raiteliai – Stasys Jasas, Rimas Rimkus, Rimantas Babrauskas ir Andrius Petrovas. Jie vos 4 sekundėmis, skaičiuojant bendrąjį komandų kliūčių įveikimo laiką ir baudos taškus, aplenkė Šiaulių – Kauno ketveriukę (raiteliai Kostas Gaigalas, Matas Petraitis, Irmantas Grikienis ir Zigmantas Šarka).

„Retai taip nutinka, kad varžantis komandoms jas skirtų vos kelios sekundės. Buvo smagu ir mums, raiteliams, ir žiūrovams“, – dėl antrosios vietos pernelyg nesikrimto Šiaulių – Kauno komandos narys M. Petraitis.

Prieš pagrindinį pirmenybių suaugusiųjų žirgų „Grand Prix“ konkūrą, kurio finalas įvyks sekmadienio vakare, pasikeitė lyderiai. Vienas perspektyviausių šalies raitelių 23 metų šiaulietis B. Gutkauskas su kumele Lucille penktadienį tarsi viesulu apskriejo dviejų ratų kliūčių maršrutą, nenumetė nė vienos kliūties ir bendroje įskaitoje su 3,94 baudos taško pakilo į pirmąją vietą.

Lyderio poziciją užleido ir į antrąją vietą nukrito Joniškio klubo „Audruvis“ nario Kosto Gaigalo ir eržilo Casmir Hom duetas, kurie po vakar dienos varžybų turi vos daugiau – lygiai 4 baudos taškus. Į trečiają vietą prieš finalo etapą pakilo kaunietis Rimantas Babrauskas su žirgu La Pass (5,23 baudos tšk.).

Tuo metu greitajame „Šok ir skubėk“ konkūre vakar triumfavo marijampolietis Darius Akelis, per 1 minutę įveikęs net 2 kliūčių ruožo ratus ir surinkęs 31 balą.

Laimėjo pati jauniausia

Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Varžybų akimirka.

Jaunių (iki 18 m.) „Stiliaus“ konkūre pirmąją ir trečiają vietas iškovojo joniškietis M. Petraitis, antrąją vietą užėmė keturiolikmetė klaipėdietė Dovilė Matulytė. Didelę staigmeną jaunučių (iki 16 m.) „Stiliaus“ konkūre pateikė nugalėtojo taurę pelniusi ir gerokai vyresnius varžovus nugalėjusi dvylikametė vilnietė Akvilė Drukteinytė. Ji – jauniausia iš bemaž 200 šio čempionato dalyvių.

Jaunų žirgų (iki 7 m.) „Žirgų stiliaus“ konkūro Mažajame finale nugalėtojų taures penktadienį pelnė raiteliai K.Gaigalas (6 m. žirgų grupėje), šiaulietis Aleksas Seilius (5 m. žirgų grupėje) ir klaipėdietis Žydrūnas Garbenis (4 m. žirgų grupėje).

„Atvirasis Lietuvos konkūrų čempionatas 2010. VMG taurė“ Dargužiuose esančiame J. Lenarto jojimo centre baigsis sekmadienio vakare – po finalinio „Grand Prix“ konkūro „VMG Taurė“.

Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Jauniausia čempionato dalyvė A.Drukteinyte laimėjo jaunučių Stiliaus konkūro varžybas.
Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Jauniausia čempionato dalyvė A.Drukteinytė laimėjo jaunučių Stiliaus konkūro varžybas.

Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Žiūrovai.

Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Drėkinamas aikatynas.
Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Drėkinamas aikštynas.

Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Raitelis B.Gutkauskas tapo lyderis priea finalinį etapą.
Lietuvos žirginio sporto sąj. nuotr./Raitelis B.Gutkauskas tapo lyderiu prieš finalinį etapą.