Pirmąją Lietuvos konkūrų čempionato dieną – aštri kova tarp lyderių

Penktadienį Dargužių kaime greta Klaipėdos prasidėjusiame šeštajame „Atvirajame Lietuvos konkūrų čempionate 2010. „VMG taurėje“ iš karto užvirė aštri kova. Po pirmosios čempionato dienos favoritus skiria vos kelios sekundės.
Raitelė D.Matulytė
Raitelė D.Matulytė / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Jojimas

Pirmajame suaugusiųjų žirgų (nuo 7 metų) konkūre „Atidarymo prizas“ vakar nugalėtojo taurę iškovojo Joniškio klubo „Audruvis“ narys Kostas Gaigalas, jojęs su danų eržilu Casmir Hom. K. Gaigalas vienintelis be baudos taškų per 54,8 s. įveikė dešimt kliūčių, kurių aukštis – 135 cm.

Nuo 2007 metų šalies čempiono K. Gaigalo vos dviem sekundėmis atsiliko ir antrąją vietą pelnė 23 metų raitelis šiaulietis Benas Gutkauskas su žirgu Cargo de L‘obstination. Trečias liko sėkmingai tarptautinėse varžybose pastaruoju metu startuojantis Andrius Petrovas su žirgu Lector, o ketvirtasis – 2008 ir 2009 m. Lietuvos konkūrų čempiono vilniečio Stasio Jaso ir žirgo Grantas duetas.

„Kova tarp geriausių Lietuvos raitelių – labai įtempta. Pirmąsias keturias vietas užimančius raitelius po pirmojo konkūro skiria vos 2 sekundės. Toks pranašumas nieko nereiškia, nes ir viena numesta kliūtis gali viską pakeisti“, – teigė vyriausiasis čempionato arbitras, FEI tarptautinės kategorijos teisėjas Vytautas Paznanskis.

Pagrindinėje suaugusių žirgų grupėje nugalėtojas paaiškės sekmadienį – po dar dviejų vyksiančių konkūrų.

Tuo metu jaunių ir jaunimo grupėje pirmąją čempionato dieną dominavo 14 m. klaipėdietė Dovilė Matulytė. Viena perspektyviausių šalies raitelių su trimis skirtingais žirgais iškovojo net tris medalius. Jaunučių (iki 16 m.) amžiaus grupėje ji iškovojo pirmąją ir antrąją vietas, o jaunių (iki 18 m.) grupėje buvo antroji.

D. Matulytė jau po dviejų savaičių gins Lietuvos garbę liepos 14-18 d. Prancūzijoje vyksiančiame FEI Europos jaunučių ir jaunių konkūrų čempionate. „Rezultatais esu patenkinta – prieš Europos čempionatą žinau, kad galiu siekti aukštų vietų“, – sakė D. Matulytė.

Jaunų žirgų (iki 7 m.) „Žirgų stiliaus“ konkūre pirmąsias vietas penktadienį iškovojo ir prieš finalinį etapą geriausias pozicijas užsitikrino raiteliai B. Gutkauskas (6 m. žirgų grupėje), S. Jasas (5 m. žirgų grupėje) ir Nerijus Šipaila (4 m. žirgų grupėje).

„Atvirasis Lietuvos konkūrų čempionatas 2010. „VMG taurė“ Dargužiuose esančiame J. Lenarto jojimo centre vyks visą savaitgalį iki sekmadienio vakaro.