Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijos lietuvė Sandra Sereikaitė apie Kopenhagos pasiruošimą „Eurovizijai“: miesto grožį pritemdė metro statybos

Sandra Sereikaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Sandra Sereikaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sandra Sereikaitė (24) Kopenhagoje, Danijoje, gyvena jau šešerius metus, čia dirba komunikacijos srityje. Pernai ji tapo danės Emile de Forest pergalės „Eurovizijoje“ liudininkė, o šįmet nuosekliai stebi šalies pasiruošimą konkursui. S.Sereikaitė su Žmonės.lt skaitytojais dalinasi savo įspūdžiais, kaip Kopenhaga pasitinka jau gegužės pradžioje mieste vyksiančią „Euroviziją“.

Pernykštis „Eurovizijos“ konkursas, kuriame ir triumfavo Danijos atstovė, vyko Švedijoje, Malmėje. Traukiniu nuo čia iki Kopenhagos – vos 20 minučių kelio. Tačiau į Švediją S.Sereikaitė stebėti „Eurovizijos“ finalo nevažiavo – stebėjo renginį Kopenhagos rotušės aikštėje, kur buvo įrengtas didžiulis ekranas. „Renginį stebėjome su kitais lietuviais. Žinoma, visi džiaugėsi, plojo, rėkė. Aikštėje tvyrojo labai puiki atmosfera“, – prisimena.

Iki tol, anot Sandros, danai ne itin domėjosi „Eurovizijos“ konkursu, tačiau 2013-aisiais čia laurų vainiku pasipuošus Emile de Forest, „Eurovizija“ tapo nuolatine gyventojų pokalbių tema.

„Turbūt tik laimėję „Euroviziją“ danai pagaliau įsisavino konkurso pavadinimą. Anksčiau kai paklausdavau, kur ketina stebėti transliaciją, nustebę atsakydavo, kad nė nežino, kas tai yra. Tik vėliau pati sužinojau, kad Danijoje šis konkursas vadinamas visai kitaip – „Melodi Grand Prix“, – pasakoja S.Sereikaitė.

Anot jos, Danijoje yra taip pat, kaip ir kitose šalyse – vieni „Euroviziją“ žiūri, kiti ne. „Mano bendradarbiai sakė labiau mėgstantys „X Faktorių“, – juokiasi mergina.

S.Sereikaitės nuotr./2013-ųjų „Eurovizijos“ finalą S.Sereikaitė su draugais stebėjo Kopenhagos rotušės aikštėje
S.Sereikaitės nuotr./2013-ųjų „Eurovizijos“ finalą S.Sereikaitė su draugais stebėjo Kopenhagos rotušės aikštėje

S.Sereikaitei didelį įspūdį paliko tai, kaip buvo nuspręsta, jog „Eurovizija“ vyks Kopenhagos „B&W Hallerna“ arenoje. „Kur vyks renginys buvo nuspręsta labai greitai. Kas įdomiausia, sprendimas priimtas gyventojų balsavimu. Buvo pasiūlytos kelios alternatyvos ir žmonės, savo nuožiūra, išrinko pačią tinkamiausią“, – stebisi ji.

Šiuo metu organizuoti „Eurovizijos“ konkursą Kopenhagoje rengėjams padeda ir didelis būrys savanorių. Miesto rotušės aikštėje jau pusmetį stovi švieslentė, skaičiuojanti, kiek liko laiko iki „Eurovizijos“ konkurso starto. „Žmonės žino ir ruošiasi artėjančiam maratonui“, – tikina S.Sereikaitė.

S.Sereikaitės nuotr./2013-ųjų „Eurovizijos“ finalą danai stebėjo Kopenhagos rotušės aikštėje
S.Sereikaitės nuotr./2013-ųjų „Eurovizijos“ finalą danai ir svečiai stebėjo Kopenhagos rotušės aikštėje

Anot Danijos lietuvės, šiuo metu vietos spaudoje skaičiuojama, kad surengti „Eurovizijos“ konkursą Danijai kainuos apie 60 mln. Danijos kronų – beveik 28 mln. Lt. Artėjantis konkursas plačiai reklamuojamas šalies televizijose, naujienų portaluose informacija apie „Euroviziją“ pateikiama atskirose rubrikose.

Youtube.com stop kadras/Metro statybos Kopenhagoje
Youtube.com stop kadras/Metro statybos Kopenhagoje

S.Sereikaitė tikina, kad šiais metais nacionalinėje Danijos atrankoje į „Eurovizijos“ konkursą nuskambėjo daug puikių kūrinių, išrinkto atstovo – jauno solisto Basim – atliekama daina „Cliché Love Song” vietos gyventojų taip pat vertinama puikiai. Vis dėlto S.Sereikaitė dvejoja, ar danai vėl norėtų triumfuoti konkurse: „Manau, jie tikisi nebelaimėti, nes išlaidos rengiant konkursą – didžiulės“, – juokiasi ji.

Pašnekovė tikina tiksliai negalinti įvardinti, su kokiais nesklandumais susidūrė šių metų „Eurovizijos“ rengėjai. „Manau, kad viena didžiausių bėdų bus transportas, vešiantis iki arenos, kur vyks konkursas, ir apgyvendinimas. Tačiau tai tik mano spėjimas“, – apsidraudžia.

Vertindama Kopenhagos pasiruošimą priimti „Eurovizijos“ dalyvius ir gerbėjus, mergina tikina, kad konkursas mieste vyks pakankamai prastu metu. „Iki 2018-ųjų čia vyksta metro statybos, taigi pusė miesto yra išgriauta. Sakyčiau, Kopenhaga yra šiek tiek nepasiruošusi priimti tiek daug svečių ir parodyti tikrąjį savo veidą“, – svarsto S.Sereikaitė.

VIDEO: Basim - „Cliché Love Song”
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką