Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Eurovizijoje 2014“ triumfavo barzdotasis transvestitas iš Austrijos Conchita Wurst!

Šeštadienio vakarą LRT televizija tiesiogiai transliavo dainų konkurso „Eurovizija 2014“ finalą, kuriame susikovė 26-ių Europos valstybių dainininkai. Šou pabaigoje paaiškėjo, kad šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoju tapo Conchita Wurst iš Austrijos – moterimi persirengęs transvestitas su barzda.
„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst iš Austrijos
„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst iš Austrijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iš viso finale dainavo 26 dainininkai iš skirtingų šalių. Į finalą iš pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio pateko dešimt šalių: Juodkalnija, Vengrija, Ukraina, Rusija, Armėnija, Azerbaidžanas, San Marinas, Švedija, Nyderlandai ir Islandija. Iš antrojo pusfinalio į konkursą pateko dainininkai iš Šveicarijos, Slovėnijos, Lenkijos, Rumunijos, Norvegijos, Graikijos, Maltos, Baltarusijos, Suomijos ir Austrijos.

Susumavus žiūrovų balsus ir jau gautus komisijos narių vertinimus paaiškėjo, kas tapo šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoju - tai moterimi persirengęs transvestitas su barzda iš Austrijos Conchita Wurst. Antri – Nyderlandai, treti – švedai.

Galutinis dalyvių eiliškumas pagal rezultatus atrodo taip: Austrija, Nyderlandai, Švedija, Armėnija, Vengrija, Ukraina, Rusija, Norvegija, Danija, Ispanija, Suomija, Rumunija, Šveicarija, Lenkija, Islandija, Baltarusija, Anglija, Vokietija, Juodkalnija, Graikija, Italija, Azerbaidžanas, Malta, San Marinas, Slovėnija ir Prancūzija. 

VIDEO: Conchita Wurst - Rise Like a Phoenix (Austria) 2014 LIVE Eurovision Grand Final

Į finalą tiesiai buvo deleguoti šešių  valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Italijos, Prancūzijos. 

Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė iš konkurso pasitraukė antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu. 

Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyko Danijoje, Kopenhagoje, „B&W Hallerna“ arenoje. 

Pirmoji  scenoje pasirodė Ukraina. Jai šįmet atstovo gražuolė Marija Jaremčuk, atlikusi dainą „Tick Tock“. Ukrainietės reitingai konkurse sparčiai kilti ėmė praėjusią savaitę – jai buvo prognozuota patekti į geriausiųjų dešimtuką. Ji taip pat pasirūpino scenografija – drauge pasirodęs šokėjas šoko milžiniškame rate.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk

Baltarusijos atstovas Teo „Eurovizijoje“, kaip ir latvis, uždainavo apie sūrio pyragą – jo daina vadinasi „Cheesecake“. Ši daina – taip pat nuotaikinga ir paprasta, tačiau ne prasta. Atlikėjas dainą skyrė savo merginai ir dainuoja apie jųdviejų santykius. Scenoje jis parodė stilingą šokį, jam pritarė keli kostiumuoti vaikinai – šokėjai ir pritariantieji vokalistai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Baltarusijos atstovas Teo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Baltarusijos atstovas Teo

Dilara Kazimova šįmet gina Azerbaidžano garbę. Lietuviai jau turėjo progos ją išgirsti gyvai: gastroliuodama po Europą ji dalyvavo net keliose lietuviškų televizijos šou. Dilara „Eurovizijoje“ taip pat atliko lyrišką dainą „Start the Fire“: žiūrovus bandė pakerėti savo grožiu ir galingu balsu. Kaip ir daugelis jau matytų atlikėjų, scenoje ji stovėjo viena, virš jos triukus demonstravo akrobatas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Azerbaidžano atstovė Dilara Kazimova
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Azerbaidžano atstovė Dilara Kazimova

Kiti scenoje – grupė iš Islandijos „Pollapönk“. Kolektyvas dar prieš konkursą spėjo pagarsėti kaip žadantis itin spalvingą ir nuotaikingą pasirodymą. Nenuvylė: atliko smagią dainą „No Prejudice“, vilkėjo skirtingų spalvų ryškius kostiumus. Pasirodymo metu kiekvienas grojo skirtingu instrumentu, tryško energija.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Islandijos atstovai „Pollapönk“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Islandijos atstovai „Pollapönk“

Norvegijos atstovas Carlas Espenas scenoje atliko lyrišką ir dramatišką kūrinį „Silent Storm“. Kūrinys ypatingas tuo, kad pagrinde girdimas tik atlikėjo balso ir fortepijono skambesys, kartais pasigirsta styginių instrumentų akomponimentas. Drauge su norvegu scenoje pasirodė pianistas, keturi smuikininkai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Norvegijos atstovas Carlas Espenas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Norvegijos atstovas Carlas Espenas

Vėliau pasirodė Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI. Jie uždainavo apie stebuklą – dainą vadinasi „Miracle“. Pasirodymo metu jie pademonstravo vokalines galimybes, įspūdingais efektais. Šou pabaigoje apsikabino.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rumunijos atstovai Paula Seling ir OVI

Tęsti šou patikėta Armėnijos atstovui, komikui Aramui MP3. Jis „Eurovizijos“ scenoje atliko lyrišką, tačiau itin šiuolaikišką dainą „Not Alone“, pagardintą „dubstep“ muzikos elementais. Šis dainininkas laikomas šių metų konkurso favoritu – jam prognozuojama pergalė. Pats armėnas neslepia, kad konkursinę dainą sukūrė per 20 minučių. Eurovizinėje scenoje jis stovėjo vienui vienas, žiūrovo dėmesį išlaikė charizmatiškais judesiais, žvilgsniu, įspūdį kėlė šviesų efektai. 

Thomas Hanses (EBU)/Armėnijos atstovas Aramas MP3
Thomas Hanses (EBU)/Armėnijos atstovas Aramas MP3

Juodkalnijos atstovas Sergej Ćetković – dar vienas atlikėjas, uždainavęs nacionaline kalba. Jis atliko kūrinį „Moj Svijet“. Šis dainininkas – vidutinio amžiaus iš pirmo žvilgsnio visai neišsiskiriantis vyriškis, tačiau būtent jo paprastumas ir tampa pagrindiniu privalumu, galinčiu pavergti daugelio širdis. Dainuojant jam viso pasirodymo metu scenoje šoko dailiojo čiuožimo atstovė. 

Vėliau scenoje – Lenkijos atstovai: prodiuseris Donatanas ir atlikėja Cleo su merginų grupe. Jos atliko dainą „We are Slavic“, kuri per trumpą laiką jau spėjo įsigalėti Europos radijo stočių topuose. Šia daina kolektyvas pasakoja stereotipus apie Rytų Europą – dainuoja apie neįtikėtiną merginų grožį. Scenoje pasirodė šešios merginos, visos jos, pasipuošusios tautinius kostiumus menančiais drabužiais, demonstravo seksualumą – apnuogintas krūtis, plikas kojas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lenkijos atstovai Donatanas ir Cleo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lenkijos atstovai Donatanas ir Cleo

Toliau pasirodė Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd, jie atliko dainą „Rise Up“. Europa vis dar atsimena pernykštį Graikijos pasirodymą „Eurovizijoje“, kai šeši nuotaikingi vyrai konkurse dainavo apie nemokamą alkoholį. Pasirodymas tada pateko į geriausiųjų penketuką. Šįmet graikai vėl dainuoja apie linksmybes – daina šiuolaikiško, šokių muzikos stiliaus, itin panaši į tas, kurios dabar sukasi pasaulio muzikos topų viršūnėse. Įdomus ir energingas buvo jų pasirodymas – graikai scenoje šokinėjo ant batuto, pasirūpino specialiaisiais efektais. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd
AFP/„Scanpix“ nuotr./Graikijos atstovai „Freaky Fortune“ ir RiskyKidd

Į „Eurovizijos“ sceną žengė labiausiai aptarinėjama šių metų dalyvė – barzdota Austrijos atstovė Conchita Wurst, atlikusi dainą „Rise Like a Phoenix“. Austrijos atstovė – vienintelė transeksualė šių metų konkurse, tačiau „Eurovizijoje“ tokia – tikrai ne pirma. Jos daina – lyriška, rami, reikalaujanti didelių vokalinių galimybių, pasakojanti žiūrovui apie vidines žmogaus transformacijas. Scenoje Conchita stovėjo vienui viena, žiūrovą užburti bandė savo energija.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst

Vokietijos atstovė Elaiza „Eurovizijos“ scenoje atliko dainą „Is it right“. Lietuviškų radijo stočių klausytojams šis kūrinys jau puikiai pažįstamas – pastaruosius kelis mėnesius jis sukasi topų viršūnėse. Tai – paprasta, tačiau neprasta daina, pasižyminti lengvai įsimenančia melodija. Scenoje vokietė pasirodė su keliais muzikantais, parodė subtilų ir skoningą pasirodymą, kurį pagražino daugybė konfeti.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vokietijos atstovė Elaiza
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vokietijos atstovė Elaiza

Švedijai šįmet atstovauja Sienna Nielsen su daina „Undo“. Tai – dar vienas lyriškas kūrinys šiame pusfinalyje. Dainininkė žiūrovus stengėsi pakerėti savo aksominiu balsu, subtiliu, tačiau įtaigiu pasirodymu. Scenoje ji stovėjo vienui viena, buvo pasipuošusi itin elegantiška juoda suknele. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Švedijos atstovė Sienna Nielsen
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Švedijos atstovė Sienna Nielsen

Trijų vaikinų grupė iš Prancūzijos „Twin Twin“ dainavo apie ūsus – kūrinys vadinasi „Moustache“. Jų pasirodymas buvo spalvingas – žiūrovams jie parodė margus kostiumus, sušoko lengvai įsimenantį šokį. Ši daina turėtų patikti hipsteriams – būtent tokį stilių scenoje ir propaguoja prancūzai. Šią grupę sudaro du broliai dvyniai ir jų draugas. Prancūzai scenoje pasirodė keturioliktu numeriu. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Prancūzijos atstovai „Twin Twin“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Prancūzijos atstovai „Twin Twin“

Rusijai šįmet atstovauja seserys dvynės, pasivadinusios „Tolmachevy Sisters“. Josdvi – jauniausios konkurso dalyvės, kurioms tėra po 17 metų. Rusijos atstovės atliko dainą „Shine“. Šis kūrinys nėra itin išskirtinis, atstovauja populiariajai muzikai. Vis dėlto dainos melodija įsimena lengvai – tai gali būti pagrindinis Rusijos atstovių koziris. Dainininkės pasirūpino originalia scenografija: stovėdamos suposi ant milžiniškų sūpynių.

Thomas Hanses (EBU)/Rusijos atstovės „Tolmachevy Sisters“
Thomas Hanses (EBU)/Rusijos atstovės „Tolmachevy Sisters“

Italijos atstovė Emma pasirodė šešioliktu numeriu. Ji atliko dainą „La Mia Città“, parašytą gimtąja kalba. Pati Emma – pankiškam stiliui atstovaujanti atlikėja. To neišsižadėjo ir „Eurovizijos“ scenoje. Pasirodė ji kartu su grupe muzikantų, žiūrovus pakerėti bandė savo charizma ir nuožmumu. Kartais net gali susidaryti įspūdis, kad dainininkė scenoje stovi piktoka, šiek tiek agresyvi. 

Dar viena dainininkė – Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač, atlikusi dainą „Round And Round“, pasakojančią klausytojams apie gyvenimo prasmę. Scenoje atlikėja vilkėjo įspūdingą mėlynos spalvos suknelę, pasirūpinta akį traukiančiais efektais. Dainininkė pati grojo fleita. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Slovėnijos atstovė Tinkara Kovač

Atėjo metas pasirodyti Suomijos atstovams „Softengine“ – „indie rock“ muzikos stiliaus grupei. Jų daina – „Something Better“ – skamba šiek tiek panašiai į grupės „Kings Of Leon“ kūrybą. Suomija į šiuos muzikantus deda daug vilčių – tiki, kad eurovizinėje scenoje pasirodęs jaunimas ilgainiui taps didelėmis garsenybėmis. Pasirodė jie paprastai ir skoningai, tačiau neparodė nieko per daug ypatingo – scenoje atrodė kaip daugelis roko muzikantų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Suomijos atstovai „Softengine“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Suomijos atstovai „Softengine“

Ispanė Rutha Lorenzo dainavo devyniolikta. Jos kūrinys vadinasi „Dancing in the rain“ (liet. „Šokis lietuje“). Todėl scenoje ispanė pasirodė atrodydama netradiciškai: pasipuošė ilga žemę siekiančia suknele ir stovėjo šlapiais plaukais, tarytum šie iš tiesų būtų sulyti. Ypatingas jos pasirodymo metu buvo šviesų scenoje žaismas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ispanijos atstovė Rutha Lorenzo
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ispanijos atstovė Rutha Lorenzo

Šveicarijos atstovas Sebalteris konkurse atliko kūrinį „Hunter of Stars“. Ši daina klausytojams taip pat pasakoja apie dviejų žmonių santykius, kūrinys yra smagaus ir nuotaikingo skambesio. Daina itin lengvai įsimena – konkurso užkulisiuose ketvirtadienį ją jau švilpavo ir Lietuvos atstovas Šarūnas Kirdeikis. Paprastumas ir įsimintina melodija, taip pat puiki nuotaika – Šveicarijos privalumai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šveicarijos atstovas Sebalteris
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šveicarijos atstovas Sebalteris

Toliau – Vengrijos atstovas András Kállay-Saunders, atlikęs dainą „Running“. Tai jautrus, ramus, šiuolaikiškas kūrinys su „drum & bass“ elementais. Pasirodymas buvo energingas – greta scenoje pastatyto fortepijono nepailsdami šoko šokėjai, pačiam atlikėjui netrūko charizmos, padėjusios išlaikyti žiūrovo dėmesį. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vengrijos atstovas András Kállay-Saundersas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vengrijos atstovas András Kállay-Saundersas

Pasirodė Maltos atstovai „Firelight“, atlikę dainą „Coming Home“. Tai – kantri muzikos stiliaus elementų daina, grupės nariai scenon atsinešė daug muzikos instrumentų. Maltiečių pasirodymas – statiškas ir kuklus, tačiau jaukus. Publiką jie pavergti bandė nuoširdumu ir paprastumu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Maltos atstovai „Firelight“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Maltos atstovai „Firelight“

Vėliau – Danijos, kuri šįmet ir rengia „Eurovizijos“ dainų konkursą, pasirodymas. Šaliai šįmet atstovauja šarmingas mielo veido vaikinas Basimas, jis atliko dainą „Cliche love song“ (liet. „Klišinė daina apie meilę“). Scenoje danas, kuriam ilgą laiką buvo prognozuojama pergalė „Eurovizijoje“ – tokiu atveju šalis būtų laimėjusi net dukart iš eilės – pasirodė su šokėjais, pats vilkėjo solidų kostiumą ir, žinoma, dainavo apie meilę. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Danijos atstovas Basimas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Danijos atstovas Basimas

Nyderlandų atstovai „The Common Linnets“ – vaikino ir merginos duetas, suburtas specialiai šiam konkursui. Jiedu atliko ramią, pozityvią dainą „Calm after the storm“. Atlikėjai patys sau akomponavo gitaromis, jiems grojo keli muzikantai. Tai buvo itin ramus, subtilus ir minimalistinis pasirodymas, kuris sulaukė didelio publikos palaikymo.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nyderlandų atstovai „The Common Linnets“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nyderlandų atstovai „The Common Linnets“

San Marino atstovė Valentina Monetta „Eurovizijos“ konkurse dalyvauja jau trečią kartą – prieš tai jai dar nėsyk nepavyko čia sublizgėti. Dabar ji bando vėl: atliko dainą „Maybe“ – lyrišką, melodingą, ramų ir plačių vokalinių galimybių reikalaujantį kūrinį. Scenoje jos pasirodymo metu buvo išskleista jūros kriauklę primenanti širma, pasirodymo būta jautraus ir emocingo.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./San Marino atstovė Valentina Monetta
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./San Marino atstovė Valentina Monetta

Paskutinioji scenoje – Didžiosios Britanijos atstovė Molly, kuri atliko dainą „Children of the Universe“. Ši daina lietuviams taip pat pažįstama, mat nuolat sukasi radijo stočių grojaraštyje. Tai – taiką, vienybę, solidarumą propaguojanti daina, kurios euroviziniai reitingai kyla kone kiekvieną akimirką. Didžioji Britanija – itin reali kandidatė šįmet laimėti. Molly scenoje pasirodė su keliais pritariančiaisiais vokalistais ir būgnininku, buvo pasipuošusi aukso spalvos suknele. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Didžiosios Britanijos atstovė Molly
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Didžiosios Britanijos atstovė Molly

Rezultatai

Po visų 26-ių „Eurovizijos“ finalo dalyvių pasirodymų buvo skirtas laikas žiūrovų balsavimui. Vėliau susumavus žiūrovų balsus ir jau gautus komisijos narių vertinimus paaiškėjo, kas tapo šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoju. Tai moterimi persirengęs transvestitas su barzda – austras Conchita Wurst. Antri – Nyderlandai, treti – švedai.

Lietuva geriausiai įvertino ir 8 balus skyrė Norvegijai, 10 – Austrijai, 12 – Nyderlandams. Rusijai Lietuva skyrė 6, o Ukrainai – 5 balus. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Austrijos atstovė Conchita Wurst

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius