Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktorė Rudokaitė mėgsta „paraliuoti“ tuščiomis miesto gatvėmis

Aktorė Daiva Rudokaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aktorė Daiva Rudokaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ryškiai apšviesta filmavimo aikštelė. Lauke apsiniaukę, o reikia vaizduoti, kad tvieskia saulė. Garso operatorius pasukinėjęs svirteles linkteli režisieriui: galima pradėti. Kauno dramos teatro aktorė Daiva Rudokaitė ir Gabrielė Martirosianaitė meta šalin scenarijaus lapus. Skaitė tik šiaip, dėl akių – jau seniai atmintinai moka tuos žodžius.

Viktoras Valašinas užsimaukšlina ausines: „Pradedam!“ Daiva ima skaityti Gabrielei moralą – vėl naktį su bernais trankėsi. Režisierius lupa ausines lauk: „Stop Daiva, stop! Vėl pamiršai: tu – Jolanta, ne Daiva“.

Ir taip šią vasarą Kaune filmuojant serialą „Moterų alėja“ buvo ne kartą. Aktorė D. Rudokaitė prikanda lūpą ir tyliai prunkšteli. Truputį juokinga prisiminus. Paskui staigiai surimtėja.

„Žinote, per filmavimus šiose scenose išgyvenau savyje tikrą jausmų konfliktą. Aš norėjau vaidinti taip, kaip iš tikro elgčiausi su dukra, nes man tai buvo labai artima ir pažįstama“, – pasakoja aktorė.

Tačiau V. Valašinas manė kitaip. Tvirtino, kad D.Rudokaitė nuo „Moterų alėjos“ personažo Jolantos labai skiriasi. Buvusi Miko žmona – valdinga, aikštinga miesčionė, galvojanti tik apie save.

„Išties jokių kitų paralelių su savim nematau, gal tik tiek, kad pati auginu paauglę dukrą ir visos problemos santykiuose su ja yra panašios, – sako „Moterų alėjos“ aktorė, – Tik mano sprendimo būdai kitokie.“

Bet gal režisierius suklydo? Gal jos daugiau nei panašios? Daiva juokiasi.

„Tikrai daugiau niekuo aš į Jolantą nepanaši. Ta veržiasi dalyvauti ponių rinkimuose. Man tokie rinkimai absoliučiai nesuprantami, – kraipo galvą „Moterų alėjos“ aktorė. – Manau, kad taip besielgiančios moterys tą daro dėl nepasitikėjimo savimi, bando kažką įrodyti aplinkiniams ar tiesiog dėmesio reikalauja, kurio šeimoje trūksta, o gal šiaip trūksta veiklos.“

Daiva neslepia – kartais ir jai tampa nuobodu, norisi naujų išgyvenimų, iššūkių. Ji klaikiai nemėgsta rutinos, neįsivaizduoja savęs dirbančios aštuonių valandų darbo dieną, o vakarus leidžiančios prie televizoriaus. Sako, kad kai tampa sau nebeįdomi, ką nors prasimano: šoka su parašiutu, paraliuoja tuščiomis naktinio miesto gatvėmis.

O sportas, dietos? „Moterų alėjos“ herojė Jolanta, atrodo, tik tuo ir gyvena. D. Rudokaitė šypteli. Šitas tapatinimosi žaidimas jai ima patikti.

„Sportuoju, kai turiu laiko. Bet tik dėl geros vidinės savijautos. Nepersitempiu. Mankšta mane savotiškai stimuliuoja – ne kartą treniruočių salėje esu priėmusi daug svarbių sprendimų savo gyvenime, – pasakoja aktorė. – O štai dietų niekada nesilaikiau. Dėl geros savijautos tiesiog bandau derinti maistą ir sveikai maitintis.“

Vyrai? Gal ir čia jos su Jolanta panašios? Daiva sukinėja rankose kavos puodelį ir žvelgia pro kavinukės langą į klampojančius po sniegą praeivius Laisvės alėjoje. Paskui iš lėto taria: „Manau, esu sutikusi vyrą, kuris man patinka, tačiau koks jis – per daug asmeniška atvirai pasakoti.“

Staiga stojusią tylą pertraukia telefono skambėjimas. Aktorė atsiliepia: „Taip. Čia prezidentė“.

Tai ne pokštas. Ji iš tiesų yra „Lietuvos psichodramos draugijos“ prezidentė. Postą jai netikėtai pasiūlė praėjusią vasarą. Daug kas nustebs: D. Rudokaitė, aktorė, savo karjeros sąskaitoje turinti daugiau kaip 30 vaidmenų teatre, kine, televizijoje, prieš dešimtmetį nusprendė studijuoti psichologiją. Šiandien moteris, be darbo teatre, vaidins netrukus prasidėsiančiame TV3 seriale „Svetimi“, veda ir psichodramos seminarus, ir imasi padėti kitiems žmonėms išsilaisvinti bei iš šalies pažvelgti į save.

„Laisvu nuo visų darbų laiku bandau įveikti ir perprasti administracinį darbą, kuris iki šiol man buvo labai svetimas – ir tai savotiškas iššūkis man, – šypsosi D. Rudokaitė. – Manau, kad gyvenimas kartais sudėlioja dalykus taip, kaip mažiausiai tikiesi – tai reikia priimti kaip dovaną –  man tai bus labai naudinga ir gera patirtis ateičiai.“

Spalvingoji „Moterų alėja“ su Daiva Rudokaite – savaitgaliais 18.10 val. Naujajame seriale „Svetimi“ aktorė pasirodys nuo vasario 8 dienos 21.10 val. tik per TV3!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką