Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mamos aktorės artėjančios Moters dienos nesureikšmina

Komedijos „Ša, kalba mamos!“ aktorės
Idioteatro nuotr. / Komedijos „Ša, kalba mamos!“ aktorės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moteriai kasdien gauti gėlių iš vyro esą nerealu, bet kiekviena iš mūsų kalbintų sakosi, kad stipriosios lyties atstovai galėtų stengtis bent kelis kartus daugiau nei įprastai, o frazė „Norėjau tau parnešti gėlių“ turėtų visai išnykti ir moterims pasidaryti nebegirdėta ir nesuprantama. Artėjant Tarptautinei moters dienai, kovo 8-ajai, šešios žavios aktorės iš komedijos „Ša, kalba mamos!“ pasakoja, ką joms reiškia ši diena.

„Kovo 8-oji nėra mano šventė. Galima sakyti, esu jai abejinga. Nesureikšminu, jei manęs tą dieną nepasveikina. Nors gėlių gauti visada gera“, – sako aktorė Aldona Vilutytė. Vis dėlto ji pripažįsta, kad tą dieną labai smagu mieste matyti vyrus su gėlėmis rankose. „Man Kovo 8-oji primena ne tiek tarybinius laikus, kiek senas tarybinių laikų rusiškas komedijas“, – šypteli ji.

„Smagiau visada gauti gėlių netikėtai. Kovo 8-oji, kaip ir kitos panašios šventės, man  primena meilę pagal grafiką“, – savo nuomonę išsakė aktorė Kristina Mauruševičiūtė. Ji prisimena, kad dar pradinėse klasėse berniukai Kovo 8-ąją į mokyklą eidavo nešini tulpėmis. Anot jos, dabar tai atrodo juokinga. „Maži berniukai dovanodavo tulpes mažoms mergaitėms, nes tądien būdavo Moters diena ir jas reikėdavo prisiminti ir pagerbti. O kitą dieną turbūt toliau tampydavo mus už kasų.“ Kristinai Moters diena atrodo net kiek juokinga, nes gatvėse labai daug vyrų su tulpėmis. „Ir truputį nejauki, nes tą dieną visi kažkodėl sveikina tave dėl to, kad esi moteris“, – Kovo 8-osios nesureikšmina aktorė.

Kita komedijos „Ša, kalba mamos!“ aktorė Lina Budzeikaitė sakosi irgi Moters dienai daug dėmesio neskirianti. „Gal tik juokais, su merginomis susiskambiname ir viena kitą pasisveikiname, paklausiame, ar ne vyrai tai turėtų daryti: dovanoti gėlių, reikšti savo jausmus“, – sako Lina ir priduria, kad geriausias šios dienos akcentas yra artėjančio pavasario ženklai.

„Kovo 8-oji vaikystėje mano buvo tarsi mamos diena: darželyje piešdavome piešinukus mamoms, rengdavome koncertėlius, skaitydavome eilėraščius, kuriuos prisimenu iki šiol“, – į prisiminimus leidžiasi aktorė Gabija Ryškuvienė.

Tuomet ji sako sveikindavusi mamą, bet dabar, kai turime Motinos dieną pirmąjį gegužės sekmadienį, Gabija sakosi Moters dienos nešvenčianti. „Man iš tiesų tai yra sovietinis reliktas. Bet Kovo 8-oji, matyt, visada asocijuosis su pavasario pradžia, tirpstančiu sniegu, ilgėjančiomis dienomis, gaiviu, šiltesniu oru ir pirmomis tulpėmis“, – apie pavasarį užsisvajoja aktorė.

Ir ji, kaip ir kitos tiesos apie motinystę seanso „Ša, kalba mamos!“ aktorės, įsitikinusi, kad gėles moterims vis dėlto derėtų dovanoti ne vieną ir ne du kartus per metus, bet kur kas dažniau.

„Kovo 8-oji man yra tik viena iš švenčių – nesureikšminu jos kaip Kalėdų ar Velykų, bet kuo daugiau švenčių, tuo geriau!“ – šypsosi aktorė Redita Dominaitytė.

„Visai neblogai būtų gauti gėlių kasdien, bet tai jau iš fantastikos srities“, – įsitikinusi aktorė. Ji sako, kad Kovo 8-oji primena sovietmetį, bet būtent dėl to ir patinka. „Puikiai prisimenu pilnas gatves vyrukų su tulpėmis ir tuo pačiu savo tėtį... ir tuos darbelius, kuriuos kūrėme ir dovanojome mamoms. Sovietmetis turėjo ne tik negatyvę pusę, yra kažkokios nostalgijos ir šarmo“, – kalba Redita.

Ji prisimena, kad dėl viešai anuomet nešvenčiamų Velykų Kovo 8-oji buvo svarbiausia pavasario pradžios šventė. „Su minėjimais, spektakliais, eilėraščiais ir šokiais mamytėms, kurie neapseidavo be gėlių karūnos ir dainos „Tau, mano mamyte, pirmieji, pirmieji žiedai...“, dovanelės iš karpinių, plastilino ir kitokio gėrio, o vakare valgydavome tortą ir tėtis parnešdavo mamai gėlių“, – nostalgiškai pasakoja Redita, nors pripažįsta, kad dabartinė Motinos diena reikšmingesnė ir dvasingesnė.

„Nieko gero apie šią šventę negaliu pasakyti, man ji asocijuojasi su moterimi, vilkinčia darbo kombinezoną, su nupiepusia tulpe rankoje ir girtu storu vyru šalia. Mudu su vyru diskutavome ir nusprendėme, kad sovietmečiu ši šventė buvo taip iškelta, kad nustumtų Motinos dieną, kuri turi krikščionišką pagrindą“, – įsitikinusi aktorė Saulė Degutytė.

Ji, kaip ir kolegės, sako, kad vyrai ne vieną dieną, bet visus metus turėtų gerbti moteris, o ir moterys pačios save gerbti turėtų visus metus. „O štai Motinos diena man yra itin svarbi šventė, kaskart per Motinos dienos mišias verkiu“, – prisipažįsta Saulė. „Tiesa, iškyla klausimas, o kaip toms moterims, kurios vaikų neturi, jos tarsi lieka be šventės. Bet juk nėra ir vyrų dienos, yra tik Tėvo diena“, – lygybės principu vadovaujasi trijų vaikų mama.

Ji, kaip ir kitos kalbintos aktorės, mano, kad gėlių vyrai moterims turėtų dovanoti dažniau, kad komedijoje „Ša, kalba mamos!“ vienos herojės sakomo teksto apie tai, kaip grįžęs vyras pareiškė žadėjęs parnešti gėlių, tiesiog nebeatpažintų ir nebesuprastų. „Ir aš pati šią frazę labai gerai suprantu ir atpažįstu“, – neslepia Saulė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką