Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dainininkė Eglė Jakštytė: įstojau sąžiningai ir jokių kyšių man neprireikė!

Dalyvavimas bei pergalės įvairiuose projektuose, begalinis koncertų maratonas, darbas įrašų studijoje, taip pat neseniai laimėtas tarptautinio šlagerių festivalio „Palanga 2011“ vicekaralienės titulas – tai tik dalis jos pasiektų muzikinių laimėjimų. Tačiau didžiausias laimėjimas Eglei Jakštytei – studijos, jos pasirinktoje aukštojoje mokykloje.
Eglė Jakštytė
Eglė Jakštytė / "Zuzi Records" nuotr.

Vidurinę mokyklą baigei prieš metus. Kodėl iškart po jos nestojai mokytis, o tai padarei po metų?

Baigusi vidurinės mokyklos mokslus svarsčiau – kokią specialybę man vertėtų pasirinkti? Mąsčiau apie galimybę mokytis muzikos, juk anksčiau nesu to dariusi. Bet pasitarusi su šeima ir artimais žmonėmis pagalvojau, kad galbūt reikia rinktis visiškai kitą sritį, įgyti kokią nors profesiją ir savarankiškai mokytis muzikos – groti pianinu, eiti į vokalo pamokas ir t.t. Kadangi taip ir nenusprendžiau, kokia mokslo sritis be muzikos mane žavi, padariau išvadą, kad praleisdama vienerius metus viską apgalvosiu ir jau tiksliai žinosiu, kokia linkme kreipti savo gyvenimą. Kadangi esu dainininkė ir tikrai ja noriu būti dar ne vienerius metus, supratau, kad vien savarankiškai mokytis muzikos man neužtenka.

Kaip rinkaisi studijas ir kas nulėmė tavo apsisprendimą mokytis muzikos?

Studijas rinkausi pagal tai, kas geriausiai atitiktų mano sugebėjimus. Galvodama apie ateities perspektyvas, nusprendžiau, kad noriu tobulinti vokalą, išmokti groti pasirinktu instrumentu, sužinoti muzikos istoriją. Svarbiausia kiekvienam būsimam studentui turėti aiškią viziją, kur ateityje jis nori save matyti. Kaip bebūtų, daugelis taip greitai neapsisprendžia... Manau, kad reikia rinktis tokią profesiją, kuri labiausiai atitinka tavąjį pašaukimą, gyvenimo stilių ir galutinį sprendimą priimti pačiam, o ne klausytis kitų.

Ar sunkūs buvo stojamieji? Ar labai jaudinaisi?

Jei atvirai – stojamieji man buvo sunkoki, nes su kai kuriais muzikiniais dalykais susidūriau tik besiruošdama egzaminams. Pasakyti, koks tiksliai nuskambėjo sugrotas akordas ar intervalas, man buvo labai sudėtinga. Labiausiai bijojau skaityti iš natų – tai teko daryti tik per muzikos pamokas vidurinėje. Bet komisijai turbūt užteko to, kaip padainavau – iš natų skaityti net nereikėjo. Per stojamuosius egzaminus atlikau savo repertuaro dainą „Tu nežinai“, taip pat dainą „Sway“. Labai džiaugiuosi, kad viskas praėjo sklandžiai, pirmuoju numeriu įstojau į Vilniaus kolegijos menų fakultetą ir esu populiariosios muzikos – džiazinio ir estradinio dainavimo specialybės studentė. (Šypsosi)

Jau esi žinoma dainininkė – projektų „Muzikos Akademija“, „Žvaigždžių duetai“ dalyvė, tarptautinio šlagerių festivalio „Palanga 2011“ vicekaralienė. Tavo nuomone, žinomam žmogui yra lengviau įstoti mokytis į norimą specialybę?

Mano atveju komisija žiūrėjo tik į tai, kaip pasirodžiau per stojamuosius egzaminus, jokios įtakos neturėjo tai, kad jau esu žinoma dainininkė. Stojant mokytis – visi yra lygūs, nesvarbu kokį „aukštį jau esi pasiekusi“ šou verslo padangėje – komisija buvo griežta ir neskirstė stojančiųjų.

Dažnai sėkmingą įstojimą į meno mokyklas lemia ne tik talentai, gabumai, bet ir kiti dalykai kaip piniginis kyšis, pažintys. Kaip manai, ar tokie dalykai egzistuoja?

Įstojau tikrai sąžiningai ir jokių kyšių man neprireikė. Iš tikrųjų apie tai negalėčiau daug komentuoti, nes niekada nesu girdėjusi apie sėkmingus įstojimus duotų kyšių dėka. Galbūt tokie dalykai ir egzistuoja, bet man tai yra nesuprantama.

Nedaug žmonių įstoja ten, kur tikrai norėtų mokytis. Ką galėtum patarti tiems, kurie stojo mokytis bet kur tik tam, kad įstotų?

Patarčiau jiems nenuleisti rankų ir bandyti įstoti mokytis ten, kur jie nori, tol, kol pavyks – nesvarbu, kad praleis vienerius mokslo metus ar net daugiau. Juk kiekvienas mąstome, kuo norime dirbti baigę studijas, o visa tai ir prasideda nuo to, kokią specialybę pasirenkame studijuoti. Pasirinkta profesija ateityje turi teikti džiaugsmą ir tik tada ji atneš pasisekimą. O įstojus bet kur dažniausiai mokomasi per prievartą ir dėl to tokios nemylimos studijos yra paprasčiausiai metamos...

Kaip manai, ar gyvenime labiau sekasi tiems, kurie jau mokykloje gerai mokėsi?

Manau, kad niekada negali nuspėti, koks žmogus pasieks gyvenime daugiau: ar tas, kuris mokosi dešimtukais, ar tas kuris mokosi prasčiau. Gali atsitikti taip, kad tas, kuris visada mokėsi dešimtukais –šluos gatves, o tas kuris gaudavo dvejetus – taps kuo puikiausiu verslininku. Kiekvienas esame savo likimo kalviais, turime žinoti, ko norime iš gyvenimo ir po truputį save tobulinti.

Tavo nuomone, ar iš muzikanto profesijos šiais laikais galima pragyventi?

Dabartinis metas tikrai nėra pats geriausias, ko gero, daugumai atlikėjų. Kadangi gyvenu be didelių išlaidų, man asmeniškai uždirbamų pinigų užtenka.

Ar manai, kad sugebėsi suderinti mokslus ir koncertus? Kartais norint suderinti du dalykus – vienas dažnai nukenčia...

Studijos vyks dienos metu, o koncertai dažniausiai vyksta vakarais, tad, manau, kad viską bus įmanoma suderinti, kad nei mokslai, nei koncertai nenukentėtų. (Šypsosi)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius