Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvės muzikos diena siunčia pasauliui žinutę – „Karui NE“

Gatvės muzikos dienos plakatai
Tado Černiausko nuotr. / Gatvės muzikos dienos plakatai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įvykiai Ukrainoje atkreipė visų dėmesį ir padažnino baisius sapnus apie karą. Tačiau baisėtis – mažiausiai ką galime padaryti. Nes veiksmas vyksta XXI amžiuje, o visuomenė – kaip niekad išsilavinusi ir įgali. Reikia apie tai kalbėti, o dar geriau – groti.

„Pamanėme, kad kasmetė ir vis naujus Lietuvos bei pasaulio miestus užkrečianti Gatvės muzikos diena yra puiki platforma priminti apie muzikos galią. Istorinė patirtis sako, kad muzika karuose – veiksminga. Ji atlieka visuomenės klijų funkciją“, – idėjos autorės papuošalų dizainerė Deimantė Litvinaitė ir reklamos tekstų bei idėjų kūrėja Aistė Jūrė.

Jos susitiko su Gatvės muzikos dienos organizatoriumi Andriumi Mamontovu ir pažadėjo padovanoti šiam renginiui plakatus, kurie neignoruotų karo temos, o atvirkščiai – primintų, jog visi mes siekiame taikos. Andriui buvo artima ši idėja, todėl jis aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą. Sukurti ginklus, pavirtusius į muzikos instrumentus, moterys pakvietė fotografinių manipuliacijų virtuozą Tadą Černiauską, kurio V.van Gogo portretas atvipino žandikaulį maždaug pusei pasaulio.

„Mūsų koloboracijos rezultatas – šiųmetiniai Tarptautinės Gatvės muzikos dienos plakatai. Pasirinkome ne lietuvišką, o tarptautinį šūkį, nes kartu su renginio organizatoriais plakatus laisvam naudojimui įteiksime ir kitoms Gatvės muzikos dieną skelbiančioms šalims“, – sakė idėjos autorės.

Tado Černiausko nuotr./Gatvės muzikos dienos plakatai
Tado Černiausko nuotr./Gatvės muzikos dienos plakatai
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką