Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Geriausia mano kelionė“: sporto žurnalistai Asta ir Saulius Nalivaikos medaus mėnesį leido keliaudami po Žemaitiją

Asta Žukaitė-Nalivaikienė ir Saulius Nalivaika
Asmeninio albumo nuotr. / Asta Žukaitė-Nalivaikienė ir Saulius Nalivaika
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Portalas Žmonės.lt pristato naują rubriką „Geriausia mano kelionė“, kurioje žinomi žmonės dalinsis prisiminimais apie smagiausias savo keliones. Tikimės, kad jų įspūdžiai ir patarimai jums pravers planuojant savo atostogas ar keliones. Pirmoji rubrikos viešnia – sporto žurnalistė Asta Žukaitė-Nalivaikienė. Ji džiaugiasi prisiminimais iš kelionės po Lietuvą – praėjusią vasarą ji kartu su vyru, sporto komentatoriumi Sauliumi Nalivaika pusantros savaitės keliavo po Žemaitiją. Taip tada dar ką tik susituokusi pora praleido medaus mėnesį.

Asta ir Saulius susituokė 2013-ųjų liepą, Vilniaus Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Netrukus po ceremonijos pora išvyko medaus mėnesio. Tiesa, keliauti pasirinko ne po populiariuosius egzotiškus kraštus, bet po Lietuvą. 

„Kelionę pradėjome Kuršių nerijoje, prie Ventės rago. Tada keliavome į Nidą, vėliau – Palangą. Apsilankėme Plateliuose, Telšių, Mažeikių, Rokiškio rajonuose“, – Žmonės.lt pasakojo A.Žukaitė-Nalivaikienė. Šią kelionę žurnalistė laiko viena įspūdingiausių.

Per medaus mėnesį Asta ir Saulius nutarė ištyrinėti Žemaitijos regioną. Tam pora skyrė pusantros savaitės, po Lietuvą keliavo nuosavu automobiliu. Apsistojo viešbučiuose, skirtingose sodybose. 

Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė
Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė

Anot A.Žukaitės-Nalivaikienės, Žemaitijoje yra apstu ką nuveikti – pilna atrakcijų. „Besilankydami Ventės rage daug plaukiojome valtimi, buvome nuplaukę į Nidą. Rokiškyje jodinėjome žirgais. Kelionės metu nepaprastą įspūdį mums paliko Šaltojo karo muziejus, esantis Plateliuose – nepaprasta. Mano vyras labai domisi istorija, tačiau ne ką mažiau įdomu buvo ir man. Grįžę rekomendavome ten apsilankyti visiems draugams. Kiekvieną dieną ką nors veikdavome: buvome apsirūpinę žemėlapiais, turėjome informacijos apie istoriškai reikšmingas vietas. Nė akimirkos nenuobodžiavome“, – tikino sporto žurnalistė. 

Nors daugelis galėtų suabejoti, ar šalies provincijose turistams siūlomi visi patogumai, sudaromos palankios sąlygos pailsėti, A.Žukaitė-Nalivaikienė tikina, kad jaudintis nėra ko. „Savo aptarnavimu, maistu, sąlygomis, kurios sudaromos turistui, labai nustebino Telšiai. Tai – nepaprastai gražiai sutvarkytas miestas. Apskritai, visų atostogų metu jautėme, kad mumis puikiai pasirūpinta. Žinoma, lietuviško serviso negalima lyginti su prabangiu viešbučiu Turkijoje, tačiau viskas tikrai buvo gerai“, – tikino.

Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė
Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė

Žinoma, atostogų užsienyje privalumas – kur kas lengviau nuspėjami orai. Tačiau, anot Astos, ir Lietuvą prausiantys lietūs – anokia bėda: „Buvo visko: ir saulė švietė, ir lietus lijo. Tačiau keliaudamas po Lietuvą turi tam nusiteikti – oras negali sugadinti nuotaikos. Jei lydavo, susigalvodavome kitų pramogų. Pavyzdžiui, eidavome į muziejų.“

Kiek kainuoja kelionė po Žemaitiją? „Už tą pačią sumą galima tiek pat laiko praleisti Turkijoje. Kaina tikrai panaši, tačiau Lietuvoje už tuos pinigus galima pamatyti kur kas daugiau“, – lygina žurnalistė. 

Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė ir Saulius Nalivaika
Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė ir Saulius Nalivaika

Lietuvą reikia atrasti

Ir Asta, ir Saulius itin daug keliauja po užsienio šalis. Sako, rekordas buvo pasiektas, kai abu per metus svetur išvyko net septynis kartus. Taigi kelionę po Lietuvą pora turi su kuo palyginti, tačiau verdiktas vienareikšmiškas: „Tai buvo labai geras sprendimas. Keliaudami po Lietuvą mes patyrėme daug nuotykių, iki tol nepatirtų pojūčių. Toks medaus mėnuo tikrai buvo labai netradicinis.“

Grįžę į Vilnių Asta ir Saulius net jautė pasididžiavimą savimi, kad ryžosi avantiūrai: „Nors dalis žmonių stebėjosi mūsų sprendimu medaus mėnesį praleisti Lietuvoje, buvo ir tokių, kurie tiesiog žavėjosi šia idėja. Juk dabar kone visi galime leisti sau keliauti svetur: Turkija, Egiptas tapo lengvai pasiekiamais kraštais. Bet juk mes nepažįstame Lietuvos! Važiuojame į užsienį nė nežinodami, kiek daug nuostabių vietų yra pas mus. Grįžę namo jautėmės tiesiog atradę Žemaitiją. Net didžiavomės savimi.“ 

Ar keliautų po Lietuvą dar kartą? „Dar yra ką pamatyti – Aukštaitiją, Dzūkiją. Po Lietuvą nebūtinai reikia keliauti vasarą. Su Sauliumi norime pasidaryti tradiciją – po savo šalį pakeliauti kasmet. Juk Lietuva labai graži, tik ją reikia atrasti“, – šypsosi Asta Žukaitė-Nalivaikienė. 

Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė
Asmeninio albumo nuotr./Asta Žukaitė-Nalivaikienė

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką