Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilga kelionė namo... (papildyta gegužės 4 d.)

Tilas Schweigeris (kairėje)
Nuotrauka iš asmeninio albumo / Tilas Schweigeris (kairėje)
Šaltinis: „Žmonės“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užteko Islandijoje išsiveržti Eyjafjalajokutlio ugnikalniui, ir Europa puolė į paniką – ore pasklidusios dulkės paralyžiavo susisiekimą oru, o didžiuosiuose miestuose strigo tūkstančiai keliautojų. Ne išimtis ir mūsų įžymybės, vienos jau sėkmingai pasiekusios namus, kitos visiškai nesukančios galvos dėl sujauktų planų.

Beje, ugnikalnio dulkės užsukti į Lietuvą privertė pasaulinio kino žvaigždę vokietį Tilą Schweigerį (46) – negalėjęs išskristi iš Maskvos, kur dalyvavo filmo pristatyme, aktorius pasirinko varginančią kelionę automobiliu per Lietuvą ir Lenkiją. Pusdieniui Vilniuje sustojęs Tilas Schweigeris laiko veltui nešvaistė – vienas sėkmingiausiai dirbančių Europos prodiuserių, režisierių ir scenaristų konsultavo filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ kūrėjus.

Azerbaidžano sostinėje Baku viešintis Egmontas Bžeskas (36) grįžti į Lietuvą planavo savaitės pradžioje, bet komandiruotę teko pratęsti bent tris dienas. Tačiau panikuoti nebuvo dėl ko: „Žinoma, yra susikaupę darbų, bet planus visada galima koreguoti, ypač kai Lietuvoje turi stiprią ir savarankišką komandą. Planuojame grįžti ketvirtadienį, bet negali žinoti, ką ugnikalnis dar iškrės. Kita vertus, čia turime tiek daug veiklos, kad viskas – tik į gera... Azerbaidžanas – draugiškiausia ir kilniausia šalis, kurioje man teko būti!“ Šios šalies kultūros ministerijos kvietimu Baku viešintis Egmontas su partneriu Andriumi Broku buvo aprūpinti viskuo, ko tik gali reikėti ypač laukiamam svečiui: viešbučiu, maistu, automobiliu su vairuotoju ir net asmenine sekretore. Žinoma, viskuo šeimininkai pasirūpino ir viešnagei netikėtai pailgėjus.

Pusdienį trukti turėjusi TV prodiuserio Lauryno Šeškaus (35) kelionė iš Kanuose vykusios mugės užsitęsė daugiau nei dvi paras: „Skrisdamas į Kopenhagą išgirdau, kad danai po trijų valandų ketina uždaryti oro erdvę, o mano skrydis į Vilnių turėjo įvykti po keturių. Štai tada ir supratau, kad laukia kelionių nuotykiai, o šeimai manęs geriau nelaukti.“ Oro linijos, kurių paslaugomis naudojosi, niekuo padėti negalėjo, tad išeities Laurynui teko ieškoti pačiam. Kopenhagoje sako nakvynės namuose radęs kone paskutinę lovą už penkių žvaigždučių viešbučio kainą: „Viskas buvo išgraibstyta iki manęs, todėl už kambarį su neužsidarančiu langu ir dušu virš tualeto sumokėjau nei daug, nei mažai – 170 eurų. Vienintelis komfortas viešbutyje – savitarnos aparatas su mažais vyno buteliukais, kurie įmetus kronų aparate suduždavo.“ Ryte
Laurynas sužinojo, jog lėktuvai ir toliau nekyla. Teko ieškoti alternatyvių kelionės būdų. „Automobilio išsinuomoti nepavyko, traukiniai į Lietuvos pusę nevažiuoja, tačiau viena agentūra padėjo gauti kelto bilietus. Traukinukais pasiekiau Švediją ir iš Karlshamno laimingai su kokiais septyniais šimtais fūrų atplaukiau į Klaipėdą“, – labai netikėtai pasisukusiu, bet laimingai pasibaigusiu kelionės scenarijumi džiaugiasi prodiuseris, kelte susipažinęs su ne vienu likimo draugu. „Buvo ten ir vienmarškinių, išsiruošusių į vienos dienos komandiruotę“, – nusijuokia.

Kur kas sėkmingiau kelionė iš Kanų susiklostė Lauryno kolegai LNK programų direktoriaus pavaduotojui Marijui Gradauskui (37). Laimingai atskridęs į Vieną jis jau po poros valandų sėdėjo traukinyje, riedančiame Varšuvos link. Iš ten į Vilnių parvežė LNK atsiųstas automobilis, o kai galiausiai pasiekė namus, Marijus džiaugsmingai suskaičiavo: grįžo tik dvidešimčia valandų vėliau nei planavo.

Porą dienų pratęsti atostogas buvo priversta ir televizijos laidų vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė (39), su jaunėliu sūnumi Danieliumi (5) poilsiavusi Egipto kurorte Hurgadoje. „Jau svarsčiau, ką reikės daryti, jei dulkių debesys nesisklaidys du mėnesius. Tiesą sakant, buvau pradėjusi dairytis buto, į kurį būtume galėję su Danieliumi persikelti – nenorėčiau du mėnesius gyventi viešbutyje, – netikėtai prisipažįsta Asta. – Esu ryžtinga ir veikli moteris, kuri ne verkia, o sprendžia. Likti du mėnesius Hurgadoje neplanavau, bet privalėjau būti viskam pasiruošusi.“ Kitų būdų grįžti namo Asta sako neieškojusi: kelionė laivu būtų užtrukusi kur kas ilgiau, o skristi per kitus miestus, pavyzdžiui, Minską ar Maskvą, nenorėjusi, nes nežinojo, rizikinga tai ar ne. „Buvau su Danieliumi, tad pagalvojau, kad strigti Maskvos oro uoste ne taip žavu, kaip gulėti ant šezlongo paplūdimyje“, – šypteli. Televizijos laidų vedėja juokiasi, kad užstrigusi Egipte gavo ne vieną bičiulių žinutę, tačiau beveik visose buvo rašoma tas pats: „Užuojautos nelauk!“ Ir tikrai, kokios galima laukti užuojautos, kai nerimą ir rūpestį „skandini“ gausiose vandens procedūrose. „Ėjom su Danieliumi į vandens atrakcionų parką. Kai lėktuvas nepakilo, išbandžiau net ir tas trasas, kurių anksčiau nedrįsau“, – nusikvatoja Asta.
Labiausiai televizijos laidų vedėja džiaugiasi, jog į antradienį numatytą laidos „Šeštadienio rytas“ filmavimą ji pavėlavo vos penkiolika minučių, nors namo po varginančios kelionės grįžo paryčiais.

Kaip ir Asta, Egipte ilgiau nei planavo ilsėjosi aktorius Vytautas Šapranauskas (52) su mylimąja, naująja grupės YVA nare Ieva Stasiulevičiūte (21). Į sekmadienio vakarą Šiauliuose surengtą grupės koncertą Ieva taip ir nespėjo, o Vytautą pirmadienio vakarą sostinėje rodytame spektaklyje pavadavo kolega Evaldas Jaras. Poilsiautojai namo grįžo tik antradienį paryčiais.
 

„Žmonės“
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką