Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Krepšininkas Steponas Babrauskas su žmona aiškinasi teismui dėl nuožmaus konflikto su kelių policija

Steponas Babrauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Steponas Babrauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Lietuvos ryto“ krepšinio komandos žaidėjas Steponas Babrauskas (29) kaltinamas nepaklusimu policijai – esą sustabdytas pareigūnų vairuotojas atsikalbinėjo ir netrukus apskritai išvažiavo. Viskas baigėsi nuožmiu susidorojimu su krepšininku jo mažamečių vaikų akivaizdoje: S.Babrauskas jėga ištemptas iš mašinos, surakintas antrankiais ir išvežtas į nuovadą. Į teisminį procesą dabar įvelta ir incidento liudininke tapusi krepšininko sutuoktinė.

Garsiam sostinės krepšininkui Steponui Babrauskui pastaruoju metu tenka ne tik šlifuoti krepšinio arenų parketą, bet ir minti teismo rūmų slenksnį.

Į nemalonumus, kurių sportininkas turi dėl konflikto su kelių policininkais, įvelta ir jo žmona Raminta Babrauskienė.

„Vaikai buvo panikoje, žmona irgi nelabai žinojo, ką daryt. Vaikai ir dabar, pamatę policininkus... Vyresnysis, kuris daugiau supranta, iki šiol nelabai gerai apie juos galvoja ir atsiliepia“, – apie jo šeimos susidūrimą su policija teisme pasakojo S.Babrauskas.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme rengiamas išsamus šios bylos nagrinėjimas.

Bylos duomenimis, vasario pabaigoje vieną vidurdienį 29 metų S.Babrausko vairuojamą automobilį pareigūnai sustabdė sostinės pakraštyje, Žarijų gatvėje. Krepšininkas klubo firminiu automobiliu, paženklintu jo pavarde ir komandos emblemomis, keliavo su šeima: žmona ir dviem mažamečiais vaikais. Sportininkas kaltinamas tiesiog nusispjovęs į tai, ką jam nurodė pareigūnai, užvedęs variklį ir savavališkai išvažiavęs iš patikrinimo vietos. Policijos ekipažui vairuotoją teko vytis ir stabdyti iš naujo. Tačiau net ir pakartotinai sustabdytas S.Babrauskas policininkų nurodymų esą neklausė.

Už tokį elgesį pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str. 2 d. krepšininkui gresia bauda ar net areštas: pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

S.Babrauskas teisme pareiškė, kad policijos kabinėjimasis prie jo buvo nesuvokiamas. Esą patruliai pakeliui į Trakus ėmė jį sekti dar Savanorių prospekte, o sustabdė tik už Vilniaus ribos ir apkaltino mieste vienoje gatvėje kirtus ištisinę liniją.

Anot vairuotojo, jis išvažiavo tik po to, kai pareigūnai surašė protokolą. Kodėl policija jį vėl pasivijo, ištraukė iš salono, uždėjo antrankius ir išvežė į nuovadą, sportininkas neturi supratimo.

„Tai buvo vasario 22 diena, šeštadienis, su šeima nusprendėme važiuoti papietauti iš Vilniaus į Trakus“, – pasakojimą teismui pradėjo vairuotojas.

Pasak S.Babrausko, matydamas, kad Savanorių prospekte paskui važiuoja policijos ekipažas, jis jautėsi visiškai ramiai, nes veždamas šeimą vairavo atsakingai, nepažeisdamas taisyklių.

„Tai, kas vyko, buvo nežmoniška. Jis ramiai sėdėjo mašinoje, ir vaikai juk buvo. O jie pradėjo lupti duris ir traukti mano vyrą į lauką. Pareigūnai iškart pradėjo kišti į saloną dujų balionėlį, nors mašinoje buvo vaikai“, – pasakojo sportininko žmona.

„Už miesto ribos pareigūnai su švyturėliais mane sustabdė. Jie man pasakė gatvę mieste, kurioje kirtau ištisinę liniją. Aš jiems atsakiau, kad galėjote mane Trakuose sustabdyti, nors pažeidimas buvo Vilniuje“, – to, kad nuo pat pradžių reiškė nepasitenkimą policijos darbu, teisme neslėpė sportininkas.

Manydamas, kad yra neteisinga fiksuoti pažeidimą užmiestyje, kuris buvo padarytas mieste, S.Babrauskas mobiliuoju nufotografavo policijos mašiną. Tuo tarpu S.Babrausko sutuoktinė užfiksavo jų šeimos automobilį – matėsi, kad jis stovi užmiestyje, o ne Žarijų gatvėje, kurioje galbūt buvo pažeistos Kelių eismo taisyklės.

„Mes ta Žarijų gatve iš viso net nevažiavome. Bent tuo metu taip nusprendėme“, – minėjo teismui liudijusi R.Babrauskienė.

Vairuotojas pateikė pareigūnui dokumentus ir, kol šis rašė pažeidimo protokolą, grįžo į savo mašiną (lauke žiemą buvo šalta).

Anot S.Babrausko, netrukus pareigūnas per pravirą langą grąžino jam dokumentus ir protokolą, kurį paprašė pasirašyti. Vairuotojas atsisakė tai padaryti. „Tada susitiksime teisme“, – pasak S.Babrausko, po tokių žodžių jam buvo leista važiuoti, o patrulis irgi ramiai grįžo į tarnybinę mašiną.

Nesupranta, kodėl vėl pasivijo

Ir krepšininkas, ir jo sutuoktinė teigė, kad jų automobilis net nespėjo įsibėgėti ir grįžti iš kelkraščio į kelią, kai juos su švyturėliais vėl pasivijo policija.

„Dėl ko pareigūnams teko vėl įsijungti švyturėlius ir jus vytis?“, – liudytojos R.Babrauskienės nuomonės teiravosi bylą nagrinėjanti teisėja Aiva Survilienė.

„Aš, žinokit, tikrai nesupratau. Nes nebuvo dėl ko. Tas jėgos panaudojimas buvo nesuprantamas.  Tai, kas vyko, buvo nežmoniška“, – kalbėjo krepšininko žmona.

R.Babrauskienė dar svarstė, kad tikriausiai buvo užgautos kažkokios pareigūnų asmeninės ambicijos.

„Jis ramiai sėdėjo mašinoje, ir vaikai juk buvo. O jie pradėjo lupti duris ir traukti mano vyrą į lauką. Pareigūnai iškart pradėjo kišti į saloną dujų balionėlį, nors mašinoje buvo vaikai. Jį ištraukė iš tos mašinos, surakino ir išsivežė“, – pasakojo S.Babrausko žmona.

Teisėja klausė, ką pareigūnai sakė vairuotojui, naudodami prieš jį fizinės prievartos priemones.

„Vaikai rėkė, klykė, ir nebuvo galima suprasti, ką policija sakė“, – liudijo mažamečių motina. Ji pridūrė, kad ir jai pačiai buvo šokas.

„Vaikai buvo panikoje, žmona irgi nelabai žinojo, ką daryt. Vaikai ir dabar, pamatę policininkus... Vyresnysis, kuris daugiau supranta, iki šiol nelabai gerai apie juos galvoja ir atsiliepia“, – žmonai teisme antrino S.Babrauskas.

Policininkai nepasirodė

Teismas ketvirtadienį planavo apklausti ir abu šiame incidente dalyvavusius policininkus. Tačiau nė vienas jų posėdyje nepasirodė. Marius Kirvelevičius iš anksto raštu teisėjos paprašė leisti jam nedalyvauti šios dienos posėdyje, nes dabar yra išvykęs iš Vilniaus, o jo kolega Darius Judickas gavo šaukimą į teismą, tačiau jo neatvykimo priežastys liko nežinomos.

M.Kirvelevičius bus kviečiamas pakartotinai, o dėl D.Judicko bus rašomas laiškas jo vadovybei, kad įpareigotų pareigūną atvykti teismą. Tęsti bylos nagrinėjimą numatoma birželio 11 d.

VIDEO: Steponas Babrauskas su žmona teisme

 

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką