Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

K.Vildžiūnas kviečia prisidėti prie filmo siunčiant nuotraukas iš devintojo dešimtmečio

Naujajame lietuvių kino režisieriaus Kristijono Vildžiūno filme „Senekos diena“ bus atkuriami 1988-1989-ieji metai Lietuvoje. Kad tai būtų padaryta kuo tiksliau, filmui reikia Jūsų pagalbos!
Devintojo dešimtmečio žmonės. Baltijos kelias
Devintojo dešimtmečio žmonės. Baltijos kelias / V.Kapočiaus ir V.Ščiavinsko/ Lietuvos centrinis valstybės archyvas nuotr.

Siųskite mums nuotraukas iš devintojo dešimtmečio, kuriose būtų galima aiškiai matyti šio laikotarpio aprangą, šukuosenas, makiažą, baldus, interjerus ir t.t. Pagal šias nuotraukas filmo dailininkai, kostiumų dizaineriai, stilistai ir grimuotojai kurs veikėjų išvaizdą ir filmavimo lokacijų dizainą.

Įdomiausios nuotraukos su autorių pavardėmis bus publikuojamos 15min.lt, o pačių įdomiausių nuotraukų autoriai bus asmeniškai pakviesti į išankstinė filmo premjerą! Įdomiausias nuotraukas išrinks filmo komandos nariai.

Nuotraukas siųskite adresu senekosnuotraukos@gmail.com iki liepos 31 d. Kiekvieną nuotrauką pavadinkite savo vardu ir pavarde. Siųskite tik savo darytas nuotraukas!

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristijonas Vildžiūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristijonas Vildžiūnas

Filmui itin reikalingos nuotraukos iš Baltijos kelio bei Sereikiškių parke Vilniuje veikusios kavinės-ledainės „Rotonda“. Legendinė „Rotonda“ garsėjo kaip alternatyvaus jaunimo susirinkimų vieta. Joje buvo galima sutikti ir pankų, ir urlaganų, ir valkatų, ir bohemiškų meno pasaulio atstovų. Šioje kavinėje-ledainėje buvo galima sutikti rašytoją Jurgį Kunčiną, čia susitikdavo ir jo herojai. „Rotondą“ taip pat matėme kino filmuose, pavyzdžiui, kino menininko Artūro Baryso-Baro kūriniuose ar Giedrės Žičkytės dokumentiniame filme „Baras“ (2009) apie šią asmenybę. „Rotondoje“ „sukiosis“ ir K. Vildžiūno „Senekos dienos“ herojai.

„Senekos dienos“ veiksmas prasideda 1988-aisiais. Aštuoniolikmečiai bičiuliai įkuria Senekos draugiją. Jos motto „Gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė”. Meilės trikampis draugiją išardo tuomet, kai Baltijos kelyje tautos patiria ypatingą bendrumo jausmą. Po dvidešimt penkerių metų pagrindinis veikėjas, iš pažiūros sėkmės lydimas žmogus išgyvena nusivylimą savimi. Jis išdavė jaunystės idealus, tapo šaltu gyvenimo stebėtoju. Gyvenimas priverčia atverti savąją Pandoros skrynią.

K. Vildžiūnas geriausiai žinomas kaip filmų „Nuomos sutartis“ (2002), „Aš esi tu“ (2006), „Kai apkabinsiu tave“ (2010) režisierius. Vaidybinio debiuto – „Nuomos sutartis“ – pasaulinė premjera įvyko Venecijos tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje „Prieš srovę“. Antrojo ilgametražio filmo „Aš esi tu“ pasaulinė premjera vyko Kanų kino festivalyje, oficialioje programoje „Kitoks žvilgsnis“. „Kai apkabinsiu tave“ susišlavė aštuonis „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus. Prieš tapdamas kino režisieriumi, K. Vildžiūnas buvo vienas iš alternatyvios roko grupės „Šiaurės kryptis“ lyderių.

Grupės „Šiaurės kryptis“ muzika:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius