Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mados konkurse „Injekcija“ visus papirko estiški mezginiai (nuotraukos)

Kristel Kuslapuu kolekcijos modelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kristel Kuslapuu kolekcijos modelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio vakarą Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje įvyko festivalio „Mados infekcija“ konkurso „Injekcija“ finalas. Šiemet iš 48 paraiškų komisija atrinko 15 jaunųjų Lietuvos ir užsienio dizainerių, kurie ant pjuvenomis nukloto podiumo pademonstravo savo kūrybą.

Šiemet konkurso komisija kūrybingiausiais paskelbė ir galimybę pasirodyti ant „Mados infekcija 2011“ podiumo suteikė net keturiems dizaineriams:  lietuvaitėms Mildai Čergelytei, Mariai Popadničenko, estei Kristel Kuslapuu, bei vokiečių duetui Astridai Grosser ir Gerti Heinrich.

Užsienio kūrėjai šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą. Į finalą pateko jaunieji dizaineriai iš Vokietijos, Estijos, Rusijos.

Pradedančiuosius mados dizainerius vertino profesionalų komisija: dizaineriai Sandra Straukaitė, Giedrius Paulauskas, Agnė Kuzmickaitė, Vitalis Čepkauskas, menotyrininkė Nijolė Adamonytė ir Baltijos šalių mados federacijos atstovė Jelena Strachova.

Pasak komisijos narės A.Kuzmickaitės, dėl dviejų dizainerių žiuri vieningai sutarė, o dėl likusių teko ir pasiginčyti. Vieningai buvo nuspręsta, kad šioje „Injekcijoje“ talentingiausios kūrėjos yra K.Kuslapuu ir M.Popadničenko.

„Dizaineriai dirba įvairiomis kryptimis: ir konstrukcijos yra įdomios, ir su audiniais, ir su raštais yra dirbama. Jaunimas stengiasi atrasti ką nors naujo, labai klasikinių modelių nebuvo“, – apie šiųmetę „Injekciją“ ir jos dalyvius atsiliepė A.Kuzmickaitė.

Dizainerė teigė geriausius kūrėjus rinkusi pagal savus kriterijus: „Man buvo svarbu ne tai, kad modeliai atrodytų gražiai stilistiškai ir sutaptų su kokiu nors mano požiūriu, tiesiog tai turėjo būti darbas, parodantis, kad kūrėjas turėjo viziją ir kokybiškai ją įgyvendino, nemažai ties ja padirbėjo“.


Netrūko komiškų nesusipratimų

Pirmoji renginyje kolekciją „FTRBT0000 (fotorobot)“ pristatė M.Čergelytė. Po šios kolekcijos savo darbus –kolekciją „Gemmation“– pristatė viešnia iš Rusijos Malika Nazirova Ramzanovna. Šios kolekcijos modelių veidus dengė audinys, todėl prastai matydami aplinkui modeliai kliuvo vienas už kito ir net atsitrenkė į ant podiumo įrengtą sienelę. Žiūrovai šį reginį stebėjo tramdydami juoką.

Trečiosios savo lyg iš kompiuterinio žaidimo pabėgusių personažų kolekciją „A Continuous Game“ pristatė dizainerės Dalia Jakeliūnaitė ir Irina Isajeva.

Dizainerė Ieva Užkurataitė, pristačiusi kolekciją „Siūlai iš širdies“ delfi.lt skaitytojų buvo išrinkta pačia perspektyviausia šio konkurso kūrėja ir buvo apdovanota specialiu prizu.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Kolekcijos „Siūlai iš širdies“ modelis

Penktoji savo kolekciją „Inversija“ pristatė ir sumanų drabužio marginimą žmogaus kūno dalimis atskleidė dizainerė Ieva Daugirdaitė.

Italijoje besimokančios lietuvės Marios Popadničenko kolekcija „I met a woman that never age“ neprasprūdo pro komisijos narių akis ir atsidūrė laimingųjų ketverte.

Septintoji savo kūrybą – kolekciją „Nibble“ – pateikė Rusijos dizainerė Maria Fedorova. Po jos ant scenos žengė Vitalijos Malyško kolekcijos „Palicieli“ modeliai.

Itin marga ir blizganti – esčių kūrybinio dueto Ingridos Paats ir Heli Haav kolekcija „Insettos inspirados“.

„Parazar“ komandai – du apdovanojimai

Skambiu pseudonimu „Vėdarų dainos“ pasivadinusi dizainerė Miglė Radžiūnaitė pristatė spalvotą, ironišką ir šokiruojančią treningų interpretaciją – kolekciją „Gezo“.

Vokietijos kūrėja Arezu Daemi pademonstravo laisve ir miesto ritmu alsuojančią kolekciją „Lieblinsstuck 2 Go“.

„Rėkiančių“ spalvų – rožinės ir salotinės – gausi kūrybinės komandos „Parazar“ (Indrė Baršauskaitė, Inga Galinytė, Kristina Mikalauskaitė) kolekcija „Kizopas“ buvo įvertinta specialiu prizu – apdovanota sertifikatu, leidžiančiu dalyvauti Rygos mados savaitėje. Komanda „Parazar“ taip pat nugalėjo FFF (Fashion-Fantasy-Function) nominacijoje už Fantazijos ir Funkcionalumo suderinimą kolekcijoje ir pelnė papildomą prizą – XVIII-XX amžiaus mados istorijos albumą.

Daugiausiai ovacijų ir vieningo komisijos narių pritarimo bei kvietimo pasirodyti „Mados infekcijoje“ sulaukė Estijos dizainerės Kristel Kuslapuu rankų darbo megzta kolekcija „Zebra on Acid“.

Kūrybinis duetas iš Vokietijos „Grosser Heinrich“ (Astrid Grosser ir Gerti Heinrich), pristatęs abstrakčiais piešiniais margintą drabužių kolekciją „Blau“, komisijos nuomone taip pat yra vertas kitąmet pasirodyti „Mados infekcijoje“.

Rusijos dizainerė Nedre Nelli savo kolekcijoje „Loft Memory“ išradingai sužaidė rytietiškais motyvais, savo kolekcijų modelius pavertusi slidininkų lazdomis ir margais apklotais ginkluotais samurajais.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./ Kolekcijos „Loft Memory“ modelis 

Konkursas„Injekcija“ šiemet buvo surengtas jau ketvirtą kartą. Šio konkurso tikslas – atrasti naujų dizainerių ir trims geriausiems suteikti teisę pasirodyti ant didžiojo festivalio „Mados infekcija 2011“ podiumo.

Šiemet „Injekcijoje“ žiūrovai turėjo progą išvysti ne tik jaunųjų dizainerių šou, bet ir gyvą muzikos grupės „Empti“ pasirodymą.

Pirmą kartą konkurso „Injekcija“ finalas buvo atviras ir publikai, į renginį svečiai galėjo patekti įsigiję bilietą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką