Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Skaisgirys: greitai – „Gedimino 11“ tęsinys!

Rolandas Skaisgirys
Rolandas Skaisgirys
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Beveik dvidešimties televizijos serialų kūrėjas Rolandas Skaisgirys tikina, kad šis daugiaserijinio filmo „Gedimino 11“ tęsinys gerokai skirsis nuo kitų.

Keletas faktų

Gimė 1969 m. vasario 19 d. Šakiuose.
Mokslai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė kino vadybą.
Veikla: buvo profesionalus krepšininkas (1998 m. tapo LKAL čempionu, 1999 m. iškovojo bronzą ir kt.). Baigęs sportininko karjerą, tapo televizijos prodiuseriu ir įkūrė prodiuserių kompaniją „Videometra“. Kuria TV serialus („Nekviesta meilė“, „Nemylimi“, „Moterų alėja“, „Neskubėk gyventi“, „Moterys meluoja geriau“, „Svetimi“ ir kt.), yra Lietuvos kino apdovanojimo „Sidabrinė gervė“ iniciatorius.
Pomėgis: kinas ir sportas. Yra futbolo klubo „Prelegentai“ narys.
Šeima: vedęs, vaikų neturi.

Kuo „Gedimino 11“ bus kitoks nei kiti jūsų kurti serialai?

Jau vien tuo, kad tai yra televizijos filmas, kuriam sukurti reikėjo didesnio biudžeto. Be to, skiriasi ir pats žanras. Tai – politinis trileris. Kiekviena serija bus valandos trukmės (serialai trumpesni). Be abejo, vaizduojant gyvenimą, neįmanoma apsieiti ir be meilės, todėl šalia politinių intrigų bus ir meilės linija.

Kaip gimė mintis atgaivinti prieš aštuonerius metus rodytą televizijos filmą?

„Gedimino 11“ turėjo didžiulį pasisekimą, tapo kultiniu ir, manau, daugelis žiūrovų jį dar vis prisimena. Pamaniau, kodėl gi neatgaivinus jo ir nesukūrus tęsinio. Filmo sugrįžimą paskatino ir įdomus politinis mūsų šalies gyvenimas. Jame vyksta tiek intrigų, kad nereikia nieko specialiai išgalvoti. Kartais gyvenimas pranoksta net lakiausią fantaziją. Nors dažnai išgirsi sakant, kad taip būna tik kine, iš tiesų tai, pasirodo, būna ir gyvenime. 

Nebijote užsitraukti politikų nemalonės?

Kaip sakoma, bijai vilko – neik į mišką. Mūsų tikslas – perteikti nepagražintą nūdieną. Filme žiūrovai išvys aktualiausių ir skandalingiausių ekonominių bei politinių įvykių peripetijas, valdžios santykį su paprastais žmonėmis. Kadangi filmas kuriamas žvelgiant į ateitį, pateiksime ne vieną politinę prognozę. O gal, žiūrėk, ims kuri nors ir pasitvirtins realiame gyvenime. Mano darbo praktikoje taip jau ne kartą yra nutikę.

Kada žiūrovai išvys „Gedimino 11“ tęsinį?

Dar negalėčiau įvardyti tikslios datos, bet jau greitai. Manau, kad vasarą. Filmavimas beveik baigtas, iš viso bus dvylika serijų.
Šiame politiniame trileryje vaidmenis atliks tokie garsūs ir patyrę aktoriai kaip L. Laucevičius, A. Keleris, K. Jakštas. L. Budzeikaitė, A. Bružas ir kt. Filmo režisierius – Raimundas Banionis, savo srities profesionalas. Filmo scenarijų parašė taip pat profesionalai – Aidas Puklevičius ir Aidas Žiliukas. Jau vien tai garantuoja sėkmę.

Šįkart neprisidėjote prie scenarijaus rašymo?..

Aš prisidedu prie visų mūsų prodiuserinės kompanijos leidžiamų serialų. Niekas neprasmunka be mano „filtro“ (šypsosi). Kiekvienos serijos scenarijų peržiūriu, koreguoju ir, jei reikia, tam tikras vietas taisome. Prie scenarijaus pluša visa komanda. Apskritai šiuo atžvilgiu esu tolerantiškas.

Kodėl filmo stilistu pakvietėte kirpėją stilistą Kęstutį Rimdžių?

Su juo dirbame ne pirmus metus, todėl žinau, kad šiuo žmogumi galiu pasikliauti, kad jis gerai iki galo atliks savo darbą. Labiausiai patinka tai, kad Kęstutis yra labai atsakingas ir pareigingas. Dėl jo nekyla jokių problemų.

O pats ar mėgstate žiūrėti TV serialus, televizorių?

Laisvalaikiu visada įsijungiu televizorių. Žiūriu viską: ir serialus, ir žinias, publicistines, kultūrines laidas. Nors arčiausiai dūšios sportas.
Nesutinku, kad per televiziją rodomas vienas šlamštas. Tai – kvailas mitas. Yra daug gerų ir stiprių laidų. Dabar tarp televizijų tvyro stipri konkurencija, o tai lemia laidų įvairovę. Pritariu minčiai, kad ne televizijos reikalas auklėti tautą. Tai – valstybės prioritetas. Pagaliau patys žmonės turi atsirinkti, ką jie nori žiūrėti.

Šiemet krizė nesutrukdys surengti tradicija tapusių Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“?

Tikrai ne. Ir šie apdovanojimai įvyks gegužės 28 dieną. Stengiamės, kad trečias blynas nebūtų prisvilęs (šypsosi), kad viskas būtų ne prasčiau nei pernai ar užpernai. Nors filmų sukurta mažiau, nominantų yra užtektinai. Tikiuosi, tai taps smagia švente aktoriams ir kūrėjams, o žiūrovams – įdomiu reginiu. 
Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie kuria savo iniciatyva, už savo pinigus. Ir labai graudu, kad valstybė visiškai neskatina ir neremia šios srities.   
 

Žurnalas „JI“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką