Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijonas naujoje dainoje išpažįsta mylintis Lietuvą

Marijonas Mikutavičius
Organizatorių nuotr. / Marijonas Mikutavičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įvairioms progoms dar tebeskambant „Trims milijonams“, Marijus Mikutavičius (arba tiesiog Marijonas) vėl griebėsi patriotinės temos ir į viešąją erdvę paleido naują dainą „Ar mylit ją Jūs“.

Pirmą kartą kūrinys nuskambėjo Kovo 11-osios šventiniame koncerte Vilniuje ir pasirodė toks suprantamas, kad publika jau pirmą priedainį dainavo kartu. Tačiau prireikė dar mėnesio, kad atlikėjas ryžtųsi dainą pasiūlyti radijo stotims. „Tiesą sakant, neplanavau ilgo dainos gyvavimo, – sako Marijonas. – Tenorėjau įrašyti dainą, kuri nuskambėtų tame koncerte, nes kur dar dainuoti dainas apie Lietuvą, jei ne prie Arkikatedros per valstybines šventes. Ji ten turėjo prasidėti ir ten numirti iki to laiko, kol įdėčiau į kurį nors albumą. Galbūt įdėčiau...“

Tačiau atlikėjas pakeitė planus, kai draugai ir keli užkietėję nacionalistai pradėjo domėtis tolesniu dainos likimu. Tada jis dar kartą apsilankė įrašų studijoje, uždainavo papildomas vokalo partijas, patobulino aranžuotę ir atidavė produktą į vadybininkų rankas, kad šie žengtų per pasaulį ir skleistų gerąją naujieną.

„Aš pajutau šiokį tokį susidomėjimą daina. Jos įrašas MP3 formatu pradėjo keliauti tarp man net nepažįstamų žmonių, ji atsirado „Youtube“, tad pamaniau, kad reikia ją pribaigti ir paleisti upelį tekėti platesne vaga“, – pasakojo Marijonas.

Kaip jam būdinga, atlikėjas nelinkęs romantizuoti kūrybos aplinkybių ir sako, jog paprastas dainos priedainis gimė vienoje Klaipėdos pirtyje, kur jis, nebūdamas stiprus pirtininkas, spoksojo į dangų ir gausiai rūkė, kol aplinkiniai taškėsi po baseinus.

Marijonas kalba: „Mane priedainis paprasčiausiai apsėdo. Aš iš karto įsivaizdavau, kad šioje dainoje nereikia nieko gudrauti. Prie aiškaus ritminio pagrindo tereikia parašyti žodžius, kuriuos diktuoja priedainis. Manau, tokia ji ir išėjo. Paprasta, tačiau su aiškiu emociniu ir informaciniu krūviu.“

Tad kam skirti tie dainos priedainio žodžiai „ir aš tikrai myliu Lietuvą... tik ar mylit ją jūs?“. Kaimiečiams, miestiečiams, turistams ar prezidentei su premjeru? Pagrindinis dainos leitmotyvas gali pasirodyti gana apgaulingas, kai įsiklausai į kitus kūrinio žodžius.

Tegul nesuklysta lengvatikiai, patikėję, jog tai dar vienas gaivališką tautiškumą skatinantis kūrinys. Marijonas sutinka, kad „Trijų milijonų“ patosas ir šios dainos emocija labai skiriasi.

„Kaip ir visi, esu šio sunkmečio dalyvis, – sako Marijonas. – Tad natūraliai man svarbūs bendri mūsų rūpesčiai. Aš nesu patenkintas daugeliu blogybių mūsų valstybėje, tačiau tikrai nepriklausau tiems, kurie linkę ją koneveikti ir maišyti su purvais. Manau, daug tokių Lietuvoje ir mūsų pozicija yra maždaug tokia: aš užsiknisęs, aš pavargęs, man baisu dėl visų triukų, kuriais kasdien mus stebina, bet aš myliu tą mūsų Lietuvą. Vienintelis dalykas, kurio noriu paklausti: ar mylit ją jūs. Sakydamas „jūs“ aš turiu omenyje visą sistemą, valstybės administravimo aparatą, kuris nuolat mus moko lojalumo, atsakomybės, baudžia ir aiškina, kas yra pilietiškumas bei patriotizmas, tačiau kažkodėl pats niekaip nesusitvarko ir daro tokius dalykus, prieš kuriuos vargšas paprastas žmogelis su savo niekingais nusižengimais atrodo tarsi angeliukas. Dievaži, tai užknisa.“

Marijonas nesutinka, kad šių dienų kontekste galima buvo parašyti ir piktesnę dainą. „Man nepatinka beatodairiškas rėkimas ant valdžios. Tai buka, tai amžina ir mes taip nieko nelaimime. Kur kas lengviau, man rodos, yra klausti ir reikalauti atsakymų“, – sako jis. Tad ar mylit ją jūs? Štai kur klausimas. Marijonas siūlo paklausyti dainą ir kiekvienam rasti savą atsakymą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką