Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pritrenkiantis „Monolake“ lyderio Roberto Henke projektas atkeliauja į Vilnių

Projekto akimirka
Andreas Gockel nuotr. / Projekto akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Garsiojo Vokietijos elektroninės muzikos akto „Monolake“ lyderis Robertas Henke su savo projektu „Lumière“ sutiko pasirodyti Vilniuje. Vos prieš metus sukurtas įspūdingas lazerių ir elektroninės muzikos spektaklis sulaukė milžiniško pasisekimo visame pasaulyje ir jau spėjo aplankyti daugybę garsiausių muzikos festivalių ir prestižinių koncertų salių Europoje, Japonijoje ir JAV. Lapkričio 7 dieną R. Henke audiovizualinį pasirodymą „Lumière“ galės pamatyti ir Lietuvos publika.

Tokie festivaliai kaip „Elektra/MUTEK Montréal“, „CTM/transmediale Berlin“, „FutureEverything Manchester“, „Donaufestival Austria“ ir tokios koncertų salės kaip Londono Barbican“ Concert Hall, Briuselio Palais des Beaux-Arts, Amsterdamo Muziekgebouw, Berlyno Volksbühne, Briuselio Bozar – tai tik dalis teritorijų, kurias jau spėjo užkariauti šis stulbinančio grožio Roberto Henke's projektas. 

Audiovizualiniame spektaklyje „Lumière“ R. Henke meistriškai jungia naujausias technologijas, elektroninę muziką ir vizualiuosius menus, tačiau ypač pritrenkiantį įspūdį čia sukuria galingų lazerių projektuojami vaizdiniai, panardinantys į multisensorines būsenas ir tyrinėjantys jų galimybių ribas. Tikslios geometrinės figūros čia kontrastuoja su „plaukiojančiomis“ organinėmis formomis ir archajiška svetimų kultūrų simbolių kalba, o viską jungia ekstremaliai ryški šviesa. Vaizdiniai čia kartais išties galingi ir triuškinantys, o kartais delikatūs ir itin trapūs.

VIDEO: 140328 FutureEverything - Robert Henke: Lumière
140328 FutureEverything - Robert Henke: Lumière

„Lumière“ muzikoje R. Henke puikiai žongliruoja kultiniais Berlyno techno ir minimal stiliais, o firminius „monoleikų“ ambiento skambesius jis praturtina tiek house, tiek ir kitais klubinės elektroninės muzikos elementais. Kaskart prie renginio vietos pritaikomame „Lumière“ pasirodyme ypatingu akcentu tampa pats R. Henke, kuris įspūdingas formas ir vaizdinius piešiančius lazerius bei muziką valdo apsuptas publikos.

Roberto Henke darbų laukas apima ne tik didžiulio pasisekimo sulaukusią elektroninę muziką, bet ir meninės instaliacijas ir performansus, grįstus naujausių technologijų panaudojimu bei paties sukurtos elektroninės muzikos ir vizualiųjų menų sinteze. R. Henke ypač išgarsėjo 1999 m. kaip vienas pagrindinių garso programos „Ableton Live“ kūrėjų, nuo pat išradimo ši programa tapo pagrindiniu įrankiu elektroninės muzikos kūrybai ir iš esmės pakeitė jos atlikimo praktiką gyvuose pasirodymuose. R. Henke darbai buvo pristatyti „Tate Modern“ Londone, „Centre Pompidou“ Paryžiuje, „PS-1“ Niujorke, „The Art Galler of New South Wales“ Australijoje ir daugybėje festivalių įvairiuose pasaulio kontinentuose.

Roberto Henke pasirodymas „Lumière“ lapkričio 7 d. vyks Vilniaus šiuolaikinio meno centro didžiojoje salėje, bilietus platina „Bilietų pasaulis“.

Komentarai
Temos Muzika
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką