Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiausias prancūzų sukčius manipuliuodamas pinigais jausdavo orgazmą

Jerome’as Kervielis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jerome’as Kervielis
Šaltinis: vakarai.us
0
Skaitysiu vėliau
A A

„5 milijardų eurų žmogus“ Jerome’as Kervielis pasitraukė iš šešėlio ir nutarė papasakoti savo istoriją. Lygiai prieš dvylika mėnesių Kervielis tapo ieškomiausiu planetos žmogumi.

Žurnalistams J.Kervielis papasakojo, kokiu būdu sugebėjo prarasti penkis milijardus prancūzų banko „Societe Generale“ eurų, skelbia „The Independent“.

32-ejų J.Kervielis pasakojo, jog finansų rinkoje disponuodamas milžiniškomis sumomis jautė tikrų tikriausią orgazmą. Vyras „prarado bet kokį realybės jausmą“, tačiau jo ankstesnė sėkmė biržose buvo apakinusi banko vadovybę, kuri J.Kervielį atvirai vadindavo pinigų mašina. Sėkmė nusisuko praeitų metų pradžioje.

J.Kervielis itin didelius pinigus bankui uždirbo 2005-ųjų liepą, protingai pasinaudodamas teroristų išpuoliais Londone: „Uždirbau pusę milijono eurų per kelias sekundes. Iš pradžių džiūgavau, tačiau staiga supratau, jog džiaugsmo priežastis yra tragiškos kitų žmonių netektys. Nubėgau į tualetą vemti.“

Šis įvykis J.Kervielio nepakeitė ir netrukus jis grįžo prie senųjų įpročių, rizikuodamas milžiniškomis, vadovybės neautorizuotomis sumomis. Deja, krizė jau purtė Europos akcijų rinkas, todėl daugelis J.Kervielio sprendimų nebepasiteisino.

Vyras kritiškai atsiliepė apie savo bylos nagrinėjimą. Anot jo, teisėjai atsižvelgia tik į banko argumentus ir atsisako išgirsti antrąją istorijos pusę. „Man atrodo, šį tyrimą finansuoja ne kas kitas, o „Societe Generale“ .

Pagal Prancūzijos įstatymus bylos tyrėjai privalo surinkti įrodymus „tiek už, tiek prieš“ įtariamojo kaltę. Prognozuojama, jog J.Kervieliui bus pateikti kaltinimai už pasitikėjimo sulaužymą, dokumentų falsifikaciją ir informacijos slėpimą.

Uždirbau pusę milijono eurų per kelias sekundes. Iš pradžių džiūgavau, tačiau staiga supratau, jog džiaugsmo priežastis yra tragiškos kitų žmonių netektys. Nubėgau į tualetą vemti.

Byla bus svarstoma šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje.

Per šiuos metus J.Kervielis tapo kultiniu herojumi. Jis turi savo gerbėjų klubą. Vyras tapo komiškos knygos personažu, o jo istorija šiuo metu perkeliama į filmo scenarijų.

J.Kervielis tapo savotišku pasaulinės recesijos simboliu. Gerbėjai jį laiko nekaltu kareiviu, ant kurio pečių griūva visų pasaulio finansų institucijų nuodėmės.

Ericas Dupond-Moretti, Kervielio advokatas, banko vadovus vadino iš skęstančio laivo bėgančiomis žiurkėmis,  kurios Kervielį paliko likimo valiai.

„Žinoma, Kervielis nėra auka. Jis prisipažino atlikęs tam tikrus neleistinus veiksmus, – samprotavo Dupond-Moretti. – Tačiau banke neveikė jokie kontrolės mechanizmai. Bankas taip pat žinojo, kad tam tikri neteisėti dalykai vyksta. Už „Societe Generale“ praradimus negali atsakyti vienas J.Kervielis. Kartais atrodo, jog pasaulio kreditų krizę sukėlė vienas žmogus.“

Sausio 24-ąją „Societe Generale“ sukrėtė pasaulį, pranešdama apie prarastus penkis milijardus eurų. Kaltę bankas priskyrė neautorizuotas investicijas atlikusiam J.Kervieliui. Šis prisipažino daug investavęs į nuolat smunkančias Europos akcijų rinkas, tačiau, jo nuomone, vadovybė tai žinojo ir buvo patenkinta, kol sekėsi.

Šią savaitę žurnalistams J.Kervielis pasakojo atlikdavęs „beprotiškos rizikos“ sandorius. Nuo išlošiamų pinigų J.Kervieliui išsivystė priklausomybė, „lyg žaidžiant kompiuterinį žaidimą“. Jis atsisakė pažvelgti tiesai į akis ir įvertinti, jog akcijų rinkose prasideda krizė.

„Normaliam makleriui laimėti 40 000 eurų per dieną yra neblogas rezultatas. Tuo tarpu aš pykdavau ant savęs, jei diena baigdavosi su laimėtu milijonu. Tapau priklausomas nuo orgazmą keliančių astronominių pinigų sumų“, – prancūzų laikraščiui „Le Parisien“ pasakojo J.Kervielis.

2007-ųjų pabaigoje bankui J.Kervielis buvo uždirbęs 1,7 milijardo dolerių, kuriuos bankas panaudojo padengti kolegų nuostoliams. „Bankas buvo pripratęs prie mano sėkmės ir jie žinojo mano metodus. Šiandien jie veidmainiauja ir meluoja“, – teigė kaltinamasis.

Šiandien J.Kervielis gyvena Paryžiaus priemiestyje, dirba draugui priklausančioje kompiuterių kompanijoje. Jis sulaukė ne vieno pasiūlymo dirbti investicijų fonduose, tačiau visus atmetė.

J.Kervielis kratosi populiarumo ir nori džiaugtis paprastu gyvenimu. Laikraščiui jis pasakojo, jog maniakiškas darbo pobūdis banke sugriovė draugystę su mergina ir atitolino nuo motinos. Tačiau po pernykščių įvykiu su mama jiedu vėl suartėjo. „Jei turėčiau pinigų, pakviesčiau mamą kartu paatostogauti, nusiraminti“, – teigė J.Kervielis.


 

vakarai.us
Komentarai
Temos Orgazmas, Seksas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką