Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keiko Matsui koncerte Vilniuje – džiazinės improvizacijos ir romantiška idilė

Keiko Matsui
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Pianistė Keiko Matsui Vilniuje pristatė naują savo albumą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus Kongresų rūmų salėje susirinkę klausytojai paniro į magišką muzikos garsų pasaulį – jų sielas virpino japonų kilmės džiazo pianistės Keiko Matsui skambintos melodijos.

„Laukiau, kol galėsiu pas jus atvykti ne vienerius metus. Labai laukiu koncerto! Jis bus kitoks nei ankstesni, viliuosi, kad kartu galėsime tai pajusti, prašau, ateikite“, – dar prieš mėnesį 15min.lt skaitytojams sakė K.Matsui. Tūkstančius gerbėjų visame pasaulyje turinti atlikėja, scenoje pasirodanti jau daugiau nei tris dešimtmečius, Lietuvoje surengė vienintelį koncertą.

Mūsų šalyje nebe pirmą kartą besilankanti K.Matsui koncerto svečiams skambino kūrinius iš naujausio, jau 23-iojo savo albumo „The Roads…“, išleisto dar šiais metais ir prodiusuoto pačios atlikėjos. Anksčiau 15min.lt atlikėja yra sakiusi, kad „The Roads…“ pasižymi gilumu bei atvirumu, o albumo pavadinimas simbolizuoja nesibaigiantį kiekvieno žmogaus kelią.

BFL/Tomo Lukaio nuotr./Keiko Matsui
Keiko Matsui

Džiaugėsi grįžusi į Vilnių

Jau kurį laiką Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti ir kurianti K.Matsui koncerto svečiams renginio pradžioje buvo pristatyta kaip „žavingoji ir talentingoji Amerikos numeris vienas“, scenoje pasirodžiusi atlikėja su klausytojais sveikinosi muzikine kompozicija.

„Labas vakaras, ačiū, kad atėjote“, – atlikusi pirmąjį kūrinį lietuviškai į gerbėjus kreipėsi K.Matsui. Savo pašnekesį su klausytojais atlikėja tęsė anglų kalba: ji išreiškė didį džiaugsmą galėdama vėlei grįžti į Vilnių bei pasakojo, jog paskutinį kartą čia lankėsi bene prieš penkerius metus. „Atvykome čia žiemą, Vilniuje praleidome tris dienas. Pas jus pasirodė labai šilta – tada mes atkeliavome iš Sibiro…“ – juokavo pianistė.   

Magiška muzikos galia padėti siekti harmonijos tikinti K.Matsui vidine ramybe užpildė, matyt, kiekvieno koncerto lankytojo širdį. Scenoje atlikėja pasirodė su pritariančiąja grupe – saksofonininku, būgnininku, bosistu, gitaristu ir įvairių rūšių mušamaisiais grojusiu muzikantu. Kongresų rūmų salėje susirinkę klausytojai vakaro metu išgirdo pačių įvairiausių melodijų – nuo itin greito ir improvizacijų kupino džiazo iki lėtų ir širdį virpinančių fortepijono solo.

BFL/Tomo Lukaio nuotr./Keiko Matsui
Keiko Matsui

Prisiminė Japonijos tragediją

Muziką su malda tapatinanti atlikėja noriai ir šiltai bendravo su publika – ji pasakojo klausytojams skirtingų kūrinių istorijas bei jų prasmę, po kiekvienos kompozicijos nusilenkdama dėkojo žiūrovams už jų ovacijas, o šiems nesiliovus padėkas išsakydavo lietuviškai. „Ačiū, ačiū“, – kartojo atlikėja, taip pelnydama dar daugiau gerbėjų simpatijų.

Stovėdama scenoje K.Matsui prisiminė dar šių metų pavasarį Japoniją sukrėtusią tragediją, kuomet salą sudrebino net keli galingi žemės drebėjimai bei užliejo milžiniška cunamio banga. „Tuo metu aš buvau Tokijuje. Po tragedijos mane pasiekė galybė gerbėjų laiškų, atkeliavusių pas mane iš už jūrų. Žmonės klausė, ar man viskas gerai“, – pasakojo atlikėja, šalies tragedijai paminėti skyrusi kūrinį „Light Above the Trees“.

BFL/Tomo Lukaio nuotr./Koncerto akimirka
Koncerto akimirka

Į sceną grįžo dukart

Pasibaigus koncertui K.Matsui nepajėgė atsiginti klausytojų ovacijų – šie atlikėją sveikino ir padėką už ypatingą vakarą reiškė plodami atsistoję. Gerbėjų apdovanota gėlių puokštėmis atlikėja vėlei sėdo prie fortepijono ir padovanojo klausytojams dar vieną kūrinį.

Vis dėlto, net ir juo muzikantei baigti koncerto nepavyko – salei vėlei pradėjus griausmingai sveikinti atlikėją, ji savo ruožtu taip pat ėmė ploti publikai. Vis dėlto ilgainiui supratusi, kad vien gražiais žodžiais atsisveikinti nepavyks, K.Matsui darsyk sėdo prie fortepijono ir vakarą baigė itin romantišku solo kūriniu.

Po koncerto garsioji pianistė nepasididžiavo ir Kongresų rūmų fojė dalijo autografus į didžiulę eilę išsirikiavusiems gerbėjams.

Tomo Lukaio/BFL nuotr./Pianistė Keiko Matsui Vilniuje pristatė naują savo albumą
Tomo Lukšio/BFL nuotr./Pianistė Keiko Matsui Vilniuje pristatė naują savo albumą

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką