Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viename geriausių sušių restoranų vakarieniavęs Barackas Obama suvalgė tik pusę jam patiektos porcijos

Shinzo Abe ir Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Shinzo Abe ir Barackas Obama
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors JAV prezidentas Barackas Obama viešai su entuziazmu kalbėjo apie sušius, kurie jam buvo patiekti prestižiniame, trimis „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintame restorane Japonijoje, jis jų suvalgė tik pusę.

Užeiga „Sukiyabashi Jiro“ turi tik 10 vietų, tačiau yra įvertinta trimis „Michelin“ žvaigždutėmis ir yra laikoma vienu geriausių pasaulyje sušių restoranų. Šis restoranas ypač pagarsėjo dėl 2011 metų dokumentinio filmo „Jiro sapnai apie sušį“, pasakojančio apie to restorano savininką Jiro Ono, tebegaminantį patiekalus, nors jam tuom metu buvo jau 86 metai.

„Sukiyabashi Jiro“ turi tik 10 vietų, tačiau yra laikoma vienu geriausių pasaulyje sušių restoranų. Vietos čia paprastai užsakomos prieš kelis mėnesius.

Vietos tame restorane paprastai užsakomos prieš kelis mėnesius. Jo svečiams meniškai patiekiama 20 itin kruopščiai pagamintų sušių, už kuriuos tenka pakloti 30 tūkst. jenų (733 litus), neskaitant sąskaitos už alų arba sakę.

Japonijoje, kurioje paprastai laikomasi griežto etiketo, lyderiai retai rengia neformalias vakarienes su viešinčiais garbingais svečiais. Tačiau ketvirtadienio vakarą Barackas Obama ir Japonijos premjeras Shinzo Abe buvo be kaklaraiščių ir ši vakarienė buvo vadinama proga užmegzti asmeninius ryšius.

Tačiau viename ketvirtadienio pranešime teigiama, kad vietoje malonaus pasiplepėjimo ir mėgavimosi japonų delikatesais restorane, Barackas Obama iškart pradėjo diskusijas apie prekybą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe ir Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Shinzo Abe ir Barackas Obama

Tame pačiame rūsyje įsikūrusio gretimo restoranėlio savininkas „Tokyo Broadcasting System“ sakė, kad Barackas Obama savo valgomąsias lazdeles padėjo vakarienei įpusėjus. Vyras pasakojo, kad vienas to restorano sušių šefas jam sakė, jog lyderių pokalbis buvo gana formalus. Pranešime sakoma, kad ne taip, kaip Barackas Obama, Shinzo Abe suvalgė viską, ką jam paruošė legendinis 88 metų virtuvės meistras Jiro Ono, kuris po vieną, svečio tempu, patiekia maždaug 20 sušių.

Ne taip, kaip Barackas Obama, Shinzo Abe suvalgė viską, ką jam paruošė legendinis 88 metų virtuvės meistras Jiro Ono.

Abu lyderiai išėję iš restorano pareiškė, kad vakarienė turėjo pasisekimą. Barackas Obama žurnalistų ir geranoriškai nusiteikusių smalsuolių miniai pareiškė: „Ten yra gerų sušių“. Shinzo Abe sakė, kad jiedu, tvyrant laisvai atmosferai, aptarė labai daug temų.

Vyriausybės atstovas Yoshihide Suga ketvirtadienį atsisakė tiksliai nurodyti, kiek JAV prezidentas sušių suvalgė, tik sakė: „Tiesa, kad jis suvalgė nemažai“.

„Iš jo išraiškos galiu pasakyti, kad jis buvo labai patenkintas“, – pridūrė atstovas. Pasak jo, „vakarienė suvaidino didelį vaidmenį kuriant pasitikėjimą tarp lyderių, nes jie surengė derybas tvyrant laisvai atmosferai“.

Prekyba bus vienas sunkesnių klausimų per Baracko Obamos trijų dienų vizitą. Abu lyderiai yra spaudžiami daryti pažangą dėl prieigos prie automobilių ir žemės ūkio rinkos klausimų, blokuojančių susitarimą dėl 12 valstybių Ramiojo vandenyno regiono partnerystės (TPP) prekybos. Barackas Obama labiau oficialią Japonijos pusę pamatys ketvirtadienį, kai dalyvaus valstybiniame priėmime, kurį rengia imperatorius Akihito.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką