-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Bankroto šmėkla įsisuko į Rusijos aludarių namus, sustabdytos dvi „Baltika“ daryklos

Alaus daryklos Rusijoje kenčia dėl mažėjančių pardavimų, didelio valstybės kišimosi ir mažėjančio vartojimo, kurį lemia ekonomikos nuosmukis. Viena iš keturių didžiausių Rusijos alaus daryklų „Baltika“ pranešė sustabdžiusi dvi iš dešimties savo alaus daryklų, praneša „The Moscow Times“.
Alus
Bankroto šmėkla įsisuko į Rusijos aludarių namus, uždarytos dvi „Baltika“ daryklos / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Idėja buvo svarstoma dėl dabartinės situacijos. Akivaizdu, kad ji alaus rinkoje klostosi ne į gerąją pusę“, – sakė „Baltika“ prezidentas Isaakas Shepsas.

Rusijos statistikos agentūros „Rosstat“ duomenimis, alaus suvartojimas pernai krito 8 proc. ir per pirmąjį šių metų pusmetį smuko dar 7 proc.

Įtraukus ir pirmąjį šių metų pusmetį, skaičiuojame, kad rinka smuko 30 proc. per pastaruosius ketverius metus, – sakė „Baltika“ vadovas.

„Įtraukus ir pirmąjį šių metų pusmetį, skaičiuojame, kad rinka smuko 30 proc. per pastaruosius ketverius metus“, – sakė „Baltika“ vadovas.

„Baltika“ gamybos pajėgumai dabar yra didesni nei paklausa, todėl pastaruosius kelerius metus bendrovė tik stengėsi išlaikyti esamas daryklas ir naujų nestatė.

„Baltika“ alaus daryklą valdo Skandinavijos koncernas „Baltic Beverages Holding“ (BBH). Lietuvoje jam priklauso Lietuvos alaus rinkos lyderė UAB „Švyturys-Utenos alus“. „Baltika“ vertinama kaip stambiausia alaus gamintoja ir pardavėja Rusijoje ir antra Europoje.

Uždarytos jau septynios daryklos

„Heineken“ atstovas Rusijoje taip pat pat kalbėjo apie besitraukiančią alaus rinką. Dėl to dauguma gamintojų susilaiko nuo naujų investicijų. „Heineken“ Rusijoje 2009-2012 metais uždarė dvi alaus daryklas.

Iš viso per ketverius metus Rusijoje užsidarė 7 alaus daryklos.

Iš viso per ketverius metus Rusijoje užsidarė 7 alaus daryklos.

Aludariai kaltina tiek valdžios kišimąsi, tiek didelius akcizus dėl krentančio alaus pardavimo Rusijoje. Stipriajam alkoholio yra taikomi panašūs akcizai kaip ir alui. Skaičiuojant pagal vieną alkoholio vienetą, akcizas svyruoja tik proporcija 1-1,4, kai Europoje įprasti svyravimai proporcija 1-7 tarp silpnųjų ir stipriųjų alkoholinių gėrimų.

Pigiausias degtinės butelis Rusijoje kainuoja apie 5,5 dolerio, alaus – 0,7 dolerio. Tačiau nelegali degtinė kainuoja vos 2,5 dolerio už puslitrį.

Prieš dešimt metų, kai alus Rusijoje buvo reguliuojamas silpniau nei stiprieji alkoholiniai gėrmai, degtinė, kažkada populiariausias rusų gėrimas, buvo stumiama iš rinkos. Nuo 2000-ųjų degtinės pardavimai krito kasmet, mažėjo ir mirčių nuo alkoholio.

Tačiau dabar situacija keičiasi. Alaus geriama mažiau, tačiau grynojo alkoholio suvartojimas nekrito. Tai reiškia, kad žmonės pamažu pripranta prie kitų gėrimų.

Skaudžiausia smulkiesiems

Dideli alaus gamintojai dar gali išspręsti didelių akcizų ir perdėto reguliavimo problemą, tačiau smulkiuosius tai veikia labai smarkiai.

„Kol nebuvo priimtas draudimas prekiauti alumi kioskuose, mes turėjome didelę pardavimo programą Maskvoje, o dabar viską teko atšaukti“, – sakė Vladimiras Perlovskis, Archangelsko alaus daryklos „Braumeister“ generalinis direktorius.

Maži alaus gamintojai negali dėl mažėjančio vartojimo uždaryti vienos alaus daryklos, nes jie turi tik po vieną.

„Viena išeičių – siūlyti kokybišką, brangų alų, turintį unikalų skonį. Tokio alaus nereikia daug“, – sakė Archangelsko daryklos vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius